Ankara Lazer Epilasyon uygulamasında epilasyon yapılacak bölgedeki kıl ve cilt tipinize doğru cihaz seçimi ardından seanslarınız planlanır. Epilasyon bölgesinde başarılı sonuç alınmasının ilk adımı sizin için doğru cihazın seçilmesidir.

Ankara Lazer Epilasyon fiyatları ve seans sayıları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilir, sitemizdeki iletişim formlarından bize ulaşabilirsiniz. Drderm, FDA (Food and Drug Administration) tarafından onaylı Alexandrite lazer, Radyo frekans destekli Diode lazer, Nd:yag lazer ve Ütüleme Diode lazer sistemlerini kullanmaktadır.

Ankara Lazer Epilasyon

Ankara Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyonda Acı Hissedilir mi?

İstenmeyen kıl ve tüylerden arınmak kadın veya erkek fark etmeksizin konfor duygusunu güçlendiren, estetik görünüme ulaştıran en etkili uygulamalardandır. Bu nedenle hem polikliniğimizde hem de genel anlamda sıkça tercih edilen tedavilerden biridir.

Ağda gibi eskiden beri uygulanan yöntemlerde kılların çekilmesi nedeniyle; kıllardan kurtulmak hep ağrılı bir işlem olarak zihinlerde yer etmiştir. Buradan hareketle en fazla merak edilen konulardan biri lazer epilasyonun acı-ağrı etkisinin ne kadar olduğudur.

Öncelikle klasik yöntemlere, iğneli epilasyona göre lazer yöntemi son derece konforlu ve etkili bir çözümdür. Lazer epilasyon tedavisi esnasında cilt üzerine milisaniyelik lazer atışları yapılmaktadır. Kişinin acı eşiğine bağlı olarak bu işlem sırasında ağrı-sızı hissedilmesi değişiklik gösterir.

Pek çok hasta için bir paket lastiğinin cilde temas etmesiyle aynı etkiye sahip olup belli belirsiz bir his olarak tanımlanır. Acı eşiği düşük hastalarda ise anestezik etkiye sahip kremler kullanılarak ağrı hissedilmesi önlenebilir.

Vücudumuzun her bölgesindeki cilt hassasiyeti farklıdır. Genital bölge en hassas bölge olduğundan buraya uygulanan lazer epilasyon işleminde daha fazla ağrı hissi oluşabilir. Fakat ağda vb. uygulamalara göre oldukça az bir ağrı oluşmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Bir Etkide Bulunur?

Lazer sistemleri aracılığı ile istenmeyen kıl ve tüylerden arınma işlemi; kılı üreten diplerin fonksiyonunu kaybetmesine, böylece yeniden çıkmasını engellemeye yardımcı olur.

Vücudumuzdaki kıl ve tüylerin Anagen (oluşum), Katagen (gelişim) ve Telojen (uyku) evreleri olmak üzere üç aşaması vardır. Çıktıkları bölgelere göre değişik sürelerde bu üç aşamayı tamamlarlar.

Lazer epilasyon bu köklerin anagen, dolayısıyla oluşum aşamasında etkili bir uygulamadır. Bu sebeple de seanslar ilerledikçe etkisi artmakta; tek seansta tamamlanamamaktadır. Polikliniğimizde uygulama yapılan bölgeye göre size bir tedavi planı oluşturmakta ve seanslarınızı belirlemekteyiz.

Lazerle Ben Alma

Ankara Lazer Epilasyon Seans Süreleri

Epilasyonun başarılı sonuç vermesi için tüm kıl ve tüylerin anagen evresinde işlem görmüş olması gerekir. Bu evrenin yakalanması ortalama 6-8 seans sürebilmektedir. Çok zorlu bölgelerde daha fazla seans gerekebilir.

Seans sürelerine uyulmaması durumunda işlem yapılan bölgede anagen evresi yakalanamayan kıllar tekrar çıkacak ve istenilen sonuca ulaşılamayacaktır.

Yine uygulama yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte 5 dakika ile 1 saat arasında süren zaman aralığında 1 seans tamamlanmaktadır.

Lazer Epilasyon Ne Sıklıkta Uygulanmalıdır?

Kliniğimizde 6 haftada bir lazer epilasyon seansları yapılmaktadır. Kıl yoğunluğu azaldığı ileriki seanslarda bu zaman aralığı kıl durumu ve kişiye göre uzatılabilir.

Lazer epilasyon seans sıklığı özetle uygulama yapılan bölgeye ve kişisel durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Epilasyon merkezleri konusunda araştırma yapıyor ve istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için bir çözüm arıyorsanız Drderm Polikliniğine gelerek detaylı bilgi alabilir, tedavinizi planlayabilirsiniz.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın