Ankara lazer epilasyon uygulaması vücuttaki istenmeyen kıl köklerinin lazer ışınları kullanılarak zayıflatılması veya yok edilmesi işlemidir. Bu uygulamalar diğer lazer epilasyon yöntemlerine kıyasla acısız ve kıl problemine kalıcı çözüm sunmasıyla günümüzün en çok tercih edilen epilasyon yöntemidir.

Ankara lazer epilasyon yöntemi, yoğunlaştırılmış lazer ışınlarının hedeflenen bölgedeki kıl veya tüy köklerinde tahribat oluşturarak zayıflatılması temeline dayanır. Lazer ışınları, vücuttaki kıllara ve deriye renk veren melanin pigmentinin ışık enerjisiyle yapısının bozulmasına sebep olduğu için lazer epilasyon yönteminde, kişinin sahip olduğu cilt ve tüy rengi, yapılacak olan çalışmanın başarılı olmasında önem arz etmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Geçmişten günümüze kadar birçok lazer epilasyon aleti farklı çalışmalarda yer aldı. Ancak gelişen teknoloji sebebiyle, alternatifler arasında yer alan cihazların birçoğu şu an günümüzde kullanılmamaktadır. Günümüzde, bireysel ve klinik çalışmalarda tercih edilen en popüler üç lazer modeli; Diode Lazer, Alexandrite Lazer, ND: YAG Lazer olarak bilinmektedir.

“Diode Lazer”

 • 810 nm dalga boyuna sahiptir
 • Bütün cilt tiplerine rahatlıkla uygulama yapılabilir
 • FDA onaylı sistemlerdir
 • CE sertifikasına sahiptir
 • Ciltte yanık ya da leke izi bırakmaz
 • Türkiye’de yoğun şekilde tercih edilir
 • Koyu renkteki kıl köklerinde etkisi diğer cihazlara göre daha çok etkilidir
 • Uygulama yapılacak bölgeye özel jel sürülerek daha rahat hareket ettirilmesi sağlanır
 • 4 mevsim uygulama yapılabilir

“Alexandrite Lazer”

 • 755 nm dalga boyuna sahiptir
 • Çok koyu renkteki ciltler hariç tüm ciltlerde rahatlıkla uygulama yapılabilir
 • FDA onaylı sistemlerdir
 • CE sertifikasına sahiptir
 • Açık ya da koyu renkteki kıl köklerine kolaylıkla müdahale edebilir
 • Uygulama sonrası hiçbir özel bakıma gerek duyulmaz
 • Çok koyu renkteki kişilerde uygulanmadığı sürece yanık ve leke izi bırakmaz
 • 4 mevsim uygulama yapılabilir

“ND: YAG Lazer”

 • 1064 nm dalga boyuna sahiptir
 • Bütün cilt tiplerine rahatlıkla uygulama yapılabilir
 • Koyu renkteki cilt tiplerinde etkisi diğer cihazlara göre daha yüksektir
 • Vücudun her bölgesinde kullanılabilir
 • FDA onaylı sistemlerdir
 • CE sertifikasına sahiptir
 • Cilt hastalıkları tedavisinde de kullanılmaktadır
 • 4 mevsim uygulama yapılabilir
 • Yüz bölgesinde bulunan ince tüylerde bile etkisi oldukça yüksektir

Ankara Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon, cildin belirlenen bölgelerine ışınlar gönderilmesi esasına dayanır. Lazer epilasyon cihazı tarafından cilde atılan ışınlar cilt yüzeyini tarayarak, tüye rengini veren melanin adlı pigmente ulaşır. Melanin tarafından emilen lazer ışınları kıl yüzeyinde ısıya dönüşür. Kıl ve kıl köküne ulaşan ısı bu bölgeyi tahrip eder. Bu da kılın zayıflamasını sağlar. Farklı seanslarla tekrarlanan bu işlem sonucunda kıl ve tüy kökleri neredeyse yok denilebilecek bir seviyeye kadar zayıflatılıp kişinin istenmeyen kıl probleminden kurtulması sağlanır.

Lazer epilasyon uygulamasına başlanmadan önce kişinin tüy ve cilt tipinin analiz edilip ona göre en doğru cihazın seçilmesi gerekir. Çünkü; piyasada çok çeşitli lazer epilasyon cihazı ve başlığı bulunmaktadır ve bu cihazlar birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu yüzden lazer epilasyon yaptırılmadan önce uygulama talep eden kişinin mutlaka uzman tarafından kontrol edilmesi, cilt ve tüy yapısına uygun cihaz ve yöntemin belirlenmesi gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2022
Alexandrite lazer epilasyon uygulaması

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır?

Lazer epilasyon uygulamaları genel itibari ile vücudunda bulunan kıl ve tüylerden rahatsız olan, diğer epilasyon yöntemlerini uygulamak istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Bu uygulamada kıl ve tüylere kalıcı çözüm bulunduğu, bir kez uygulandıktan sonra tekrarlamadığı ve konforlu bir epilasyon yöntemi olduğu için son dönemlerde oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Lazer epilasyon işlemine başlama yaşı olarak uzmanların tavsiye ettiği dönem, kişinin tüy gelişiminin tamamlandığı 16 ile 18 yaşları olmakla birlikte bazı özel durumlarda daha erken olabilmektedir.

Tabi, her kişinin gelişimi, cilt ve tüy yapısı birbirinden farklı olabilmekte, buna bağlı olarak da lazer epilasyona başlama yaşı da değişebilmektedir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon uygulamasının yapılmasının tavsiye edilmediği veya lazer cihazlarının etkisiz olduğu bazı tüy çeşitleri vardır. Bu durumlarda kişiye lazer epilasyon uygulanmaz.

Lazer epilasyon işleminin yapılmadığı durumlar şu şekildedir;

 • Beyaz renkteki veya ince ayva tüylerine sahip kişilere
 • Sedef gibi deri hastalığı bulunan kişilere
 • Kalp pili bulunan kişilere
 • Yüksek dozlarda A vitamini kullanan kişilere
 • Bazı antibiyotik ilaç türlerini kullanan kişilere
 • Sistematik bir şekilde akne ilacı kullananlara
 • Hamile kişilere ise lazer epilasyon yaptırılması önerilmez
Ankara Lazer Epilasyon
ANKARA LAZER EPİLASYON

Ankara Lazer Epilasyon Yapılan Bölgeler

“Koltuk Altı Lazer Epilasyonu”

İstenmeyen kılların başında koltuk altı kılları gelmektedir. Hijyenik nedenlerden dolayı genelde koltuk altı kılları istenmeyen kıllardır. Bu nedenden dolayı kadınların ve erkeklerin sıklıkla başvurduğu bölge olarak bilinmektedir. Koltuk altı lazer epilasyon uygulamaları, bölgenin özelliklerinden dolayı başarılı sonuçlar vermektedir. Ortalama 6 seans uygulanmakla birlikte koltuk altında 4 seansta bile başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

“Genital Bölge Lazer Epilasyonu”

Genellikle genital bölgelere uygulanacak epilasyon, kişisel tercihler sebebiyle bazı kişiler tarafından tercih edilmemektedir. Ancak bu bölgelere ağda ya da farklı yöntemler uygulandığı zaman zorlu ve acılı süreç başlamaktadır. Bu sebepten dolayı kalıcı lazer epilasyonu yaptıranların sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır. Ortalama 4 ile 6 seans arasında kesin sonuca ulaşılabilmektedir.

“Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu”

Yaz aylarında bikini bölgesinde görülen kıllar birçok kadını rahatsız etmektedir.

Bikini bölgesine uygulanacak olan lazer epilasyon uygulaması, genital bölgeye yapılan uygulama gibi oldukça etkilidir.

Kısa sürede gözle görülür bir sonuç elde edilebilmektedir. Genital bölge lazer epilasyonu seans süresi gibi ortalama 4 ile 6 seans arasında tamamen o bölgedeki tüylerden kurtulmuş olursunuz.

“Yüz Lazer Epilasyonu”

Yüz bölgesindeki kıllanma genellikle hormonal nedenlerden dolayı kaynaklanmaktadır. Bu nedenden dolayı uygulama yapılmadan önce hekim tarafından detaylı şekilde incelenmesi gerekmektedir.

İncelemenin ardından en uygun cihaz seçilerek tedaviye başlanması gerekmektedir.

Uygulanacak kişinin cilt rengi açık renk dahi olsa Alexandrite lazer kullanımı önermemekteyiz. En etkili lazer modeli ise Diode lazerleridir.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mı?
ANKARA LAZER EPİLASYON

“Bacak Lazer Epilasyonu”

Bacak bölgesindeki kıllar genellikle genetik yapıdan dolayı kaynaklanmaktadır. Bu nedenden dolayı bazı kadınlar rahatsızlık duyabilmektedir. Lazer epilasyon aletleri bacak bölgesinde oldukça başarılı sonuçlara ulaşabilmektedir.

Ağda ya da farklı temizleme yöntemlerine göre lazer epilasyon daha etkili ve kesin sonuçlar sunmaktadır. Bacaklarda özellikle oturma bölgesi ve kalçalarda oluşan batıkların tedavisinde de Lazer epilasyon iyi bir seçenektir. Lazer epilasyon uygulaması, kalıcı olarak kılları yok ederek batık sorununu gidermektedir.

“Sırt Lazer Epilasyonu”

Erkeklerin, çoğunlukla başvurduğu bölgeler arasında sırt bölgesi de bulunmaktadır. Bu bölgeye yapılacak olan farklı yöntemler hem acı verici hem de bir kişinin size yardımcı olması gerekmektedir.

Bölgedeki kıl tipi ve yapısına göre değişebilmekle birlikte sırt bölgesindeki tüylerden ortalama 6 – 8 seans sonrasında tamamen kurtulmak mümkündür. Sırt bölgesi genellikle geniş bir bölge olduğu için işlem süresi de en uzun epilasyon işlemidir.

“Bıyık Lazer Epilasyonu”

Bıyık bölgesinde çıkan istenmeyen kıllar, kadınların en rahatsız olduğu bölgelerin başında gelmektedir. Erkeksi bir yapıya ait olan bıyık bölgesinde kıllanma, kadınlar tarafından rahatsız edici bir durum olarak görülebilmektedir. Lazer epilasyon sistemleri sayesinde bıyık bölgesindeki istenmeyen kıllara da müdahale edilebilmektedir. Acısız ve kesin sonuçların görülebileceği bu uygulamalar, son yıllarda büyük bir ilgi görmektedir.

“Göğüs Lazer Epilasyon”

Bu bölgeye uygulanan lazer epilasyon işlemi genellikle erkekler tarafından tercih edilmektedir.  Göğüs bölgesinde bulunan tüylerin tamamen yok edilmesi veya bir miktar zayıflatılmasının mümkün olduğu bu bölgede seans sayısı, kişinin beklentisine göre 4 ile 8 seans sürebilmektedir.

“Kol Lazer Epilasyon”

Bu bölgelerde bulunan kıllar hem erkekleri hem de kadınları rahatsız edebilmektedir. Farklı yapıda ve kalınlıkta olabilen kol bölgesi tüylerinin tamamen yok edilmesi için 8 – 10 seans lazer epilasyon yapılması gerekebilmektedir.

ANKARA LAZER EPİLASYON

Erkek Lazer Epilasyon Seans Süreleri

Omuz ve Sırt Bölgesi30 dakika
Göğüs Bölgesi30 dakika
Bacak Bölgesi50 dakika
Kol Bölgesi30 dakika
Ense Bölgesi15 dakika
Sakal Üstü10 dakika
Kulak Bölgesi5 dakika
El Üstü10 dakika
Koltukaltı Bölgesi15 dakika
Tüm vücut120 dakika

Kadın Lazer Epilasyonu Seans Süreleri

Kol Bölgesi20 dakika
Tüm Bacak Bölgesi40 dakika
Yarım Bacak Bölgesi20 dakika
Genital Bölge20 dakika
Koltukaltı Bölgesi10 dakika
Göğüs Bölgesi5 dakika
Yüz Bölgesi15 dakika
Bıyık Bölgesi10 dakika
Çene Bölgesi5 dakika
Tüm Vücut90 dakika
Alexandrite lazer epilasyon uygulaması

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Lazer epilasyon uygulaması yapmadan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Çünkü lazer epilasyon cilt yüzeyine uygulanan ve bu bölgede bazı etkiler meydana getiren bir işlemdir.

“Lazer Epilasyon Öncesi”

 • Güneşlenme veya solaryum aracığıyla güneşlenmemeli
 • Lazer epilasyon öncesi kimyasal içerikli krem kullanmamalı
 • Lazer epilasyon uygulanmadan bir ay önce tüyleri almamalı
 • Lazer epilasyona gelmeden bir gün kılların jiletle alınmamalı

“Lazer Epilasyon Sonrası”

 • Bir hafta güneş ışınına maruz kalmamalı
 •  Yüksek faktörlü güneş kremi kullanılmalı
 • Çıkan tüylere herhangi bir müdahale edilmemeli, alınmamalı
 • Peeling, kese vb. sıcak ve aşındırıcı uygulamalar yapılmamalı

Ankara Lazer Epilasyon Sık Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Nerelere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon uygulaması, beyaz renkteki tüyler haricindeki tüm tüylere ve bölgelere uygulanır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon işlemi süresi yapılan alanla doğru orantılıdır. Küçük bir bölgeye 10 dakikada yapılırken sırt bölgesinin tamamlanması birkaç saati bulabilmektedir. 

Lazer Epilasyonun Zararı Var Mı? 

Lazer epilasyon işlemi cilt ve kıl tipine göre doğru lazer epilasyon cihazıyla uygulandığında, işlemin herhangi bir zararı olmamaktadır. 

Lazer Epilasyon Nerelere Yapılı?

Lazer epilasyon işlemi istenmeyen tüylerin bulunduğu her bölgeye uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıl Ne Zaman Dökülür? 

Alexandrite lazer epilasyon işlemi sonrası, çıkan kıllar 15 ile 20 gün sonra dökülürken; buz lazer sonrası kıllar 4 ile 5 hafta sonra dökülmektedir.

Koyu Tenlilere Lazer Epilasyon Yapılır Mı? 

Çok koyu tenli kişilere yeni geliştirilen lazer epilasyon cihazlarıyla epilasyon yapılabilmektedir.

Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı Mı?

Lazer epilasyon işlemi tamamlandıktan sonra zayıflayan ve yok olan tüyler bir daha çıkmaz. Sonuçlar kalıcıdır.

Menü

Şimdi | Bizi Arayın

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin