Ankara Lazer epilasyon uygulaması vücuttaki istenmeyen kıl köklerinin lazer ışınları kullanılarak zayıflatılması veya yok edilmesi işlemidir. Diğer epilasyon yöntemlerine kıyasla acısız ve kıl problemine kalıcı çözüm sunmasıyla günümüzün en çok tercih edilen epilasyon yöntemidir.

Ankara Lazer epilasyon yöntemi, yoğunlaştırılmış lazer ışınlarının hedeflenen bölgedeki kıl veya tüy köklerinde tahribat oluşturarak zayıflatılması temeline dayanır. Lazer ışınları, vücuttaki kıllara ve deriye renk veren melanin pigmentinin ışık enerjisiyle yapısının bozulmasına sebep olduğu için lazer epilasyon yönteminde, kişinin sahip olduğu cilt ve tüy rengi önem arz etmektedir.

Ankara Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon cildin belirlenen bölgelerine ışınlar gönderilmesi esasına dayanır. Lazer epilasyon cihazı tarafından cilde atılan ışınlar cilt yüzeyini tarayarak, tüye rengini veren melanin adlı pigmente ulaşır. Melanin tarafından emilen lazer ışınları kıl yüzeyinde ısıya dönüşür. Kıl ve kıl köküne ulaşan ısı bu bölgeyi tahrip eder. Bu da kılın zayıflamasını sağlar. Farklı seanslarla tekrarlanan bu işlem sonucuna kıl ve tüy kökleri neredeyse yok denilebilecek bir seviyeye kadar zayıflatılıp kişinin istenmeyen kıl probleminden kurtulması sağlanır.

Lazer epilasyon uygulamasına başlanmadan önce kişinin tüy ve cilt tipinin analiz edilip ona göre en doğru cihazın seçilmesi gerekir. Çünkü; piyasada çok çeşitli lazer epilasyon cihazı ve başlığı bulunmaktadır ve bu cihazlar birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu yüzden lazer epilasyon yaptırılmadan önce kişinin mutlaka uzman tarafından kontrol edilmesi, cilt ve tüy yapısına uygun cihaz ve yöntemin belirlenmesi gerekir.

Lazer Epilasyon Kimlere Yaptırabilir?

Lazer epilasyon uygulamaları genel itibari ile vücudunda bulunan kıl ve tüylerden rahatsız olan, diğer epilasyon yöntemlerini uygulamak istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu uygulamada kıl ve tüylere kalıcı çözüm bulunduğu, bir kez uygulandıktan sonra tekrarlamadığı ve konforlu bir epilasyon yöntemi olduğu için son dönemlerde oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Lazer epilasyon işlemine başlama yaşı olarak uzmanların tavsiye ettiği dönem, kişinin tüy gelişiminin tamamlandığı 16 ile 18 yaşları olmakla birlikte bazı özel durumlarda daha erken olabilmektedir. Tabi, her kişinin gelişimi, cilt ve tüy yapısı birbirinden farklı olabilmekte, buna bağlı olarak da lazer epilasyona başlama yaşı da değişebilmektedir.

Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon uygulamasının yapılmasının tavsiye edilmediği veya lazer cihazlarının etkisiz olduğu bazı tüy çeşitleri vardır. Bu durumlarda kişiye lazer epilasyon uygulanmaz.

Lazer epilasyon işleminin yapılmadığı durumlar şu şekildedir;

 • Beyaz renkteki veya ince ayva tüylerine sahip kişilere
 • Sedef gibi deri hastalığı bulunan kişilere
 • Kalp pili bulunan kişilere
 • Yüksek dozlarda A vitamini kullanan kişilere
 • Bazı antibiyotik ilaç türlerini kullanan kişilere
 • Sistematik bir şekilde akne ilacı kullananlara
 • Hamile kişilere ise lazer epilasyon yaptırılması önerilmez

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Eski nesil lazer epilasyon cihazları kullanılırken yaz aylarında lazer epilasyon yapılması tavsiye edilmezdi. Fakat günümüzde kullanılan gelişmiş cihazlarla yaz aylarında da lazer epilasyon işlemi yapılmaktadır.

Yaz aylarında vücudun sadece direk olarak güneş ışını alan bölgeleri olan yüz ve kol bölgesine lazer epilasyon yapılmamaktadır. Geri kalan bölgelerde yaz aylarında da lazer epilasyon yapılmakla birlikte; uygulamanın yapıldığı bölgenin uygulama sonrasında en az 3 gün güneşten korunması, devamında da yüksek faktörlü güneş kremi kullanılmalıdır.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon Güvenli Mi?

Ankara Lazer Epilasyon Güvenli mi?

Lazer epilasyon yöntemi, güvenli bir epilasyon yöntemidir. Fakat tüm sağlık ve güzellik uygulamalarında olduğu gibi konunun uzmanları tarafından yapıldığı taktirde güvenlidir. Lazer epilasyon cihazları günümüzde sağlık alanında önemli bir sertifikasyon otoritesi olan Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA tarafından belli cihazlar için onay vermiştir.

Lazer Epilasyon Kansere Yol Açar Mı?

Lazer epilasyon uygulamalarında kullanılan lazer ışınları, sadece derinin üst tabakasına kadar nüfuz eder. Bu yüzden ışınların deriyi geçip iç organlara ulaşması ve o bölgelerde tahribatlara yol açması mümkün değildir. Lazer epilasyonda atılan ışınların radyasyon ışınları ile bir benzerliği de bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı Mı?

Ankara Lazer epilasyon uygulamalarının diğer epilasyon yöntemlerinden en belirgin farkı, sonuçlarının kalıcı olmasıdır. Lazer epilasyon seansları tamamlandığında istenmeyen kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulmuş olunur. Lazer epilasyon, kıl köklerini kalıcı olarak yakarak yok ettiği için o bölgedeki kılların tekrar uzaması mümkün değildir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mı?

Lazer epilasyon işleminde sadece kıl kökleri hedef alınır. Bu yüzden cilde, cilt altına veya ter bezlerine herhangi bir zarar vermez. Sadece uygulama esnasında ısının etkisiyle bir miktar acı hissedilebilir fakat diğer epilasyon yöntemlerine göre daha az acılıdır.

Uygulama sonrasında bölgede hafif kızarıklık veya ödem oluşabilir fakat böyle durumlarda uzman tarafından önerilen steroid içerikli kremler bu sorunların kısa sürede giderilmesini sağlar.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mı?

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyon işlemlerinde kişinin rahatsız olduğu kıl ve tüylerden tamamen kurtulması için öncelikle uzmanın belirttiği seans sayısını tamamlaması gerekir. Seans sayısı belirlenirken de kişinin cinsiyeti, uygulamanın yapılacağı bölge, cilt rengi ve yapısı, kıl rengi ve yapısı önemli rol oynar.

Koyu renkli tüyler lazer ışınlarını daha iyi emdikleri için farklı tüy rengine sahip kişiler aynı seans sayısından aynı berimi alamayabilir. Fakat ortalama olarak koltuk altı, alt bacak, bikini bölgesi gibi alanlar 4 ile 8 seans arası; yüz, kol ve sırt gibi bölgeler 6 ile 12 seans sürmektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Lazer epilasyon uygulaması vücutta istenmeyen tüylerin bulunduğu her bölgeye güvenle yapılabilir. Günümüzde en çok lazer epilasyon yapılan bölgeler şunlardır;

 • Bacak bölgesi: Lazer epilasyon uygulamasının en çok tercih edildiği bölgelerden olan bacak bölgesinin tümüne veya alt bacak bölgesine yapılan lazer epilasyon ortalama 5 – 6 seansta tamamlanmaktadır.
 • Koltuk altı bölgesi: bu bölgede bulunan tüyler hem sıcak havalarda yoğun terlemeye sebep olması hem de estetik görünümü bozması açısından sık tercih edilen bölgelerdendir. Bu bölgedeki kılların nispeten kalın yapıda olması sebebiyle koltuk altı epilasyonu 4 – 5 seans sürmektedir.
 • Bikini bölgesi: Bu bölgeye uygulanan lazer epilasyon işlemi sonucunda bölgede bulunan tüylerden tamamen kurtulmak mümkündür. Ortalama 5 – 6 seans sonrası bölgedeki tüyler yok edilir.
 • Genital bölge: Bu bölgedeki tüylerin kalın ve koyu renkli olmasına bağlı olarak yaklaşık 4 – 6 seans arasında değişebilmekte ve bu bölgeye yapılan epilasyon işlemi doku veya organlara herhangi bir zarar vermemektedir.
 • Kol bölgesi: Bu bölgelerde bulunan kıllar hem erkekleri hem de kadınları rahatsız edebilmektedir. Farklı yapıda ve kalınlıkta olabilen kol bölgesi tüylerinin tamamen yok edilmesi için 8 – 10 seans lazer epilasyon yapılması gerekebilmektedir.
 • Göğüs bölgesi: Bu bölgeye uygulanan lazer epilasyon işlemi genellikle erkekler tarafından tercih edilmektedir.  Göğüs bölgesinde bulunan tüylerin tamamen yok edilmesi veya bir miktar zayıflatılmasının mümkün olduğu bu bölgede seans sayısı, kişinin beklentisine göre 4 ile 8 seans sürebilmektedir.
 • Sırt bölgesi: Bu bölge de genellikle erkekler tarafından tercih edilir. Bölgedeki kıl tipi ve yapısına göre değişebilmekle birlikte sırt bölgesindeki tüylerden ortalama 6 – 8 seans sonrasında tamamen kurtulmak mümkündür. Sırt bölgesi genellikle geniş bir bölge olduğu için işlem süresi de en uzun epilasyon işlemidir.
 • Yüz bölgesi: Yüz bölgesinde oluşan tüylenme kadınlarda genetik faktörlerden dolayı oluşabildiği gibi hormonal sebeplerle de oluşabilmektedir. Bu yüzden yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırmadan önce gerekli hormon testlerinin yapılması tavsiye edilir. Tüylenmenin sebebi hormonal değilse lazer epilasyon yapılabilir. Eğer tüylenme hormonal sebeplerden kaynaklanıyorsa kişinin tedavi olması gerekir.
Erkek Lazer Epilasyon

Ankara Erkek Lazer Epilasyon

Erkeklerin vücut ve hormon yapısı gereği vücutlarının çoğu bölgesinde tüylenme görülmekle birlikte bazı kişilerde bu oran rahatsız edici seviyede olabilir. Bu kıl veya tüyler kişiyi hem psikolojik açıdan rahatsız edebilir hem de onları başka yöntemlerle almak çok uğraştırıcı olabilir. İstenmeyen kıllardan tamamen kurtulmanın en kalıcı, güvenli ve rahat yolu ise lazer epilasyondur.

Ankara Lazer epilasyon işlemiyle erkekler, vücutlarında veya yüzlerinde istemedikleri kıllardan ve tüylerden kolayca kurtulabilmektedir. Erkeklere uygulanan lazer epilasyon tedavilerinde, yüz ve vücudun tüm bölgelerinde istenmeyen tüy sorunlarının önüne geçilebilmektedir. Üstelik günümüzde lazer epilasyon uygulamaları kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edilir hale gelmiştir.

Lazer Epilasyon İşlemini Nasıl Yapıyoruz?

Drderm Polikliniği olarak öncelikle Ankara’da lazer epilasyon yaptırmak isteyen misafirimize hangi bölgeye işlem yaptırmak istediğini, işlem sonucu beklentisini öğreniyoruz. Ardından onun cilt ve tüy yapısını analiz ederek ona en uygun cihazı ve yöntemi belirliyoruz.

Lazer epilasyon seanslarına başlamadan önce misafirimizin gözlerinin lazer ışınlarından korunması için kendisine özel gözlükler verilir ve uygulama yapılacak cihaz türüne göre ya bölgeye jel sürülür ya da cihaz cilde değmeden uzaktan atışlar yapılarak işlem devam edilir.

İstenmeyen kıl köklerine lazer atışları yapılarak bölgede bulunan tüyler ısı aracılığıyla tahrip edilir. Her seans tekrar eden bu işlem sonucunda tüylerin büyümesi durdurulur ve tüyler incelerek tamamen yok edilir.

Lazer Epilasyon Ankara

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Lazer epilasyon uygulaması yapmadan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Çünkü lazer epilasyon cilt yüzeyine uygulanan ve bu bölgede bazı etkiler yaratan bir işlemdir.

Lazer epilasyon öncesi;

 • Güneşlenme veya solaryum aracığıyla güneşlenmemek
 • Lazer epilasyon öncesi kimyasal içerikli krem kullanmamak
 • Lazer epilasyon uygulanmadan bir ay önce tüyleri almamak
 • Lazer epilasyona gelmeden bir gün kılların jiletle alınması

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer epilasyon işleminden sonra da mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Bunlar;

 • Uygulamadan sonraki bir hafta mümkün olduğu kadar bölge güneş ışınına maruz bırakılmamalı
 • Dışarı çıkıldığında mutlaka yüksek faktörlü güneş kremi kullanılmalı
 • Çıkan tüylere herhangi bir müdahale edilmemeli, alınmamalı
 • Peeling, kese vb sıcak ve aşındırıcı uygulamalar yapılmamalı

Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon işlemleri tek bir cihaz veya yöntemle uygulanmadığı gibi işlemin yapılacağı bölge ve o bölgedeki tüy yapısı da farklılık göstermektedir. Bu yüzden lazer epilasyon fiyatı belirlenirken tüm bu etkenler göz önünde bulundurulur ve ona göre bir fiyat belirlenir.

Ankara Lazer epilasyon işleminde öncelik fiyat ve lazer epilasyon kampanyası gibi etkenler belirleyici olmamalıdır. Çünkü; lazer epilasyon tavsiyesi, Ankara en iyi lazer epilasyon merkezi öncelikle güvenilir olmalı, lazer epilasyon kullanıcı yorumları dikkate alınmalıdır. Hali hazırda çok ucuz fiyatlara lazer epilasyon yaptıran fakat kalitesiz cihazlar kullanan çok sayıda merkez vardır. Bunlardan uzak durulmasını tavsiye ederiz.

Polikliniğimizdeki lazer epilasyon teknolojileri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü

Şimdi | Bizi Arayın

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin