Ankara Lazer Epilasyon

Ankara lazer epilasyon, şehirde bu alanda uzmanlaşmış pek çok klinik ve merkez bulunduğundan erişilebilir bir hizmettir. İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi sağlayan lazer uygulaması kalıcı epilasyon olarak da bilinmektedir. İşlem günümüzün en popüler epilasyon yöntemlerindendir.

Ankara lazer epilasyon uygulaması yapan yerler, bu işleme uygun makineler ve yetkili çalışanlarla hizmet vermektedir. İşlemin uygulanma şekli, kullanılan makine, merkez ya da kliniğin fiziksel şartları uygulama sonuçlarını önemli derecede etkiler. Bu nedenle lazer işlemi yaptıracak kişilerin detaylı bir araştırma yapması gereklidir.

Ankara Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Ankara

Ankara lazer işlemlerinin sıkça yapıldığı, bu alanda faaliyet gösteren fazla sayıda işletmenin bulunduğu bir şehirdir. Lazer teknolojisi ile kalıcı epilasyon sağlanabilir, her cinsiyette ve 18 yaş üstü herkeste uygulama güvenlidir. Bu nedenlerle işleme talep gitgide artmaktadır.

Lazer epilasyon, kıl köklerinin tahrip edilmesini ve bu sayede kılların kalıcı olarak yok olmasını sağlamaktadır. İşlem seanslar şeklinde planlanır. Böylece tüm kılların uzama evresine denk gelecek şekilde atış yapılması sağlanır ve kıl köklerinin büyük çoğunluğu yok edilebilir.

Uzun yıllardır bu alanda pek çok araştırma ve geliştirme çalışması yapılmaktadır. Gelişen teknoloji ve tıp, lazer uygulamalarının en yüksek konforda ve en kalıcı sonuçlarla uygulanabilmesine olanak tanımaktadır.

Lazer uygulaması için kullanılan üç temel teknoloji vardır. Bu teknolojilere dayanarak üretilmiş lazer epilasyon cihazları mevcuttur. Bu teknolojiler şunlardır;

Alexandrite lazer cihazı 755 nm, Diode 810 ve Nd YAG ise 1064 nm dalga boyunda atış yapabilmektedir. Bu cihazları birbirinden ayıran farklı kıl yapısı ve cilt tiplerinde kullanılmalarıdır. Bir cihazın etkinliği, kişinin ihtiyaçlarına bağlı şekilde değişiklik gösterir. Herkes için aynı tip cihaz kullanımı uygun olmaz.

Ankara Lazer Epilasyon Tavsiye

Lazer işlemi her ne kadar uzun vadede diğer seçeneklerden daha ucuza mâl olsa da lazer fiyatları belirli bir bütçe gerektirir. İşlem için zaman ayrılması, düzenli aralıklarla belirlenen seansların uygulanması gerekir. Zaman, enerji ve para sarf edilerek yaptırılacak bu işlemin yüksek performansta sonuç göstermesi önem arz etmektedir. Bu nedenlerle lazer yaptırmak isteyenler işlem öncesinde lazer Ankara tavsiye gibi araştırmalar yapmaktadır.

Ankara epilasyon merkezleri açısından oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Bununla birlikte işlemin başarılı şekilde tamamlanabilmesi için pek çok koşulun karşılanması gerekir.

Lazer Epilasyon İçin Nereye Gidilmeli ?
İşlem yapacak yerin lazer epilasyon çeşitleri bakımından zengin olması
Merkezin lazer uygulaması yaparken hijyen kurallarını gözetmesi
İşlemlerin bu alanda deneyim ve uzmanlık sahibi kişilerce yapılması
Kullanılan cihazların bakımlarının düzenli olarak yapılıyor olması
Cihazların güncel teknoloji ve donanımlara sahip olması

Ankara’da hangi hastanelerde lazer epilasyon yapılıyor?

Ankara’da lazer epilasyon yapan hastaneler, poliklinik ve merkezler oldukça fazla sayıdadır. Bu alandaki gereklilikleri karşılayan bir kuruluş tarafından verilecek hizmetin kalitesi, kalıcılığı daha yüksek olacaktır. Gerekli soğutma donanımına sahip merkezlerde yapılan işlemler acı eşiği düşük kişiler için bile oldukça rahat geçecektir.

Lazer Epilasyon İçin En İyi Cihaz Hangisi?

Lazer uygulaması yapılırken kişiye özgü pek çok faktör ön plana çıkar. Bu nedenle en iyi lazer cihazının belirlenmesi oldukça güçtür. İşlem için kişiye en uygun cihazın tespit edilmesi gereklidir.

Açık tenli bir kişide hızlı sonuç veren cihazın esmer bir kişide aynı başarıya ulaşması mümkün olmayabilir. Bununla birlikte lazer uygulaması sakal üstü, bacak ya da koltuk altı gibi pek çok bölgede etkin biçimde kullanılabilmektedir. Bu bölgelerin her biri farklı hassasiyetlere, kıl yapısına ve cilt rengine sahip olabilir. Dolayısıyla bir kişide birden fazla lazer cihazı kullanılması gerekebilmektedir.

Ankara en iyi lazer epilasyon, kişide en hızlı sonuç gösterecek teknolojiye sahip olandır. Bu doğrultuda koyu tenli kişiler için Diode ve Nd YAG; açık tenli, koyu renk kıl yapısındaki kişiler için Alexandrite cihazın hızlı ve başarılı sonuç verdiği bilinmektedir. Hassas cilt yapısına sahip kişiler için bu teknolojilerin kullanıldığı buz lazer cihazlarının tercih edilmesi gerekir. Böylece oluşacak acı minimum düzeyde kalacaktır.

Ankara Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Ankara Fiyatları

Kalıcı lazer epilasyon fiyatları, kıl yapısına ve hangi bölgelerde uygulandığına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ayrıca fiyatlar kliniğin politikalarından da etkilenir. Bakımı yapılmayan makinelerle, alanda bilgi ve deneyimi olmayan kişiler tarafından yapılacak lazer işlemi ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle lazer tavsiye araştırmasında fiyat değil kalitenin öncelenmesi gereklidir.

Epilasyon fiyatları için belirleyici olan bazı faktörler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kişinin kıl ve cilt rengi ile kıl yapısı
  • Uygulama yapılacak alanların genişliği
  • Uygulamada kullanılan cihazın kalitesi
  • Uygulama için planlanan seans sayısı

Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları ile daha az bölgede uygulanacak epilasyon fiyatı değişiklik gösterecektir. Bununla birlikte erkekler genel olarak daha yoğun kıllara sahip olduğundan Ankara erkek lazer epilasyon işlem seansları ve seans ücretleri de daha fazla olabilmektedir. Bazı işletmelerde lazer işleminden bir süre sonra kontrol seansı yapılmaktadır. Bu da fiyatlarda değişikliğe neden olacaktır.

Lazer Epilasyon Seansı Kaç TL?

Kıllar üç fazda bulunur ve lazer cihazı büyüme fazındaki kılların bulunduğu köklerde etkili olur. Tüm kıllar aynı zaman diliminde büyüme fazında olmaz. Üstelik lazer atışları tek seferde kıl kökünü tamamen yok edemez. Bu nedenle lazer epilasyon seanslar şeklinde planlanır. İşlem planlanırken kişiye ve kliniğe bağlı olarak seans fiyatları tek tek belirlenebilir. İşlemin tamamlanması altı ila sekiz seans kadar sürecektir. Bu seans sayılarına bağlı olarak fiyatın toplu şekilde belirlenmesi de mümkündür.

Seans başı lazer fiyatları, işlemin hangi bölgeler için yapılacağına bağlı olarak değişebilir. Her bölge için aynı cihazın kullanılmadığı durumlarda fiyatlarda farklılıklar ortaya çıkar. “Lazer özel bölge kaç seans”, “koltuk altı lazer seans sayısı” benzeri soruların yanıtı da değişiklikler gösterir.

DrDerm Polikliniği, Ankara lazer konusunda uzman, yüksek memnuniyetle işlemler yapan bir kliniktir. Lazer epilasyon fiyatları, seans ücretlerini öğrenmek için, lazer ve diğer pek çok uygulamaya dair bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz.

Ankara Lazer Epilasyon