Lazerle Dövme Silme

Lazerle dövme silme, dövme yaptıran fakat daha sonra bu dövmeleri sildirmek isteyenlerin tercih ettiği yöntemdir. Dövme, milattan Önce 3300’lü yıllara kadar uzanan bir geçmişe sahip olan dövme gelenektir. Farklı toplumlarda görülen ve kötü güçlere karşı koruyan bir tılsım, toplumsal beğeniyi yükseltme amacıyla kullanılan bir süs ve toplumda bulunulan katmanı belli eden bir işaret olarak kullanılan dövme, geçmişten günümüze yaşamaya devam eden bir değerdir.

Dövmenin uygulanması, epidermisin altında yer alan katmanlara kullanılmak istenen renkteki boyaların yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir.

Lazerle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Dövme yapılırken kullanılan iğnenin derinin altına girmeye başlaması ile cildimiz savunmaya geçer ve cildimizi tamir etmekle görevli yapılar ciltte açılan bu küçük delikleri mümkün olan en hızlı şekilde kapatmaya çalışırlar. Vücudumuzun sahip olduğu bu koruma sistemi uygulanan boyanın deri altında kalmasına ve dövmenin kalıcı olmasına neden olur.

Günümüzde, dövmelerin yoğun olarak kozmetik amaçlı kullanılması nedeni ile yaptırıldıktan sonra uygulama yapılan tarafından eskisi kadar istenmeme durumu yaygınlaştı. Dövmenin silinmesinin talep edilmesi bu konuda yapılan araştırmaları hızlandırdı ve kullanılan teknikler içerisinde Dövme Silme Lazerlerinin geliştirilmesinin önünü açtı.

Lazerle Dövme Silme tedavilerinde kullanılan lazerlerin 532 nanometre Q anahtarlı Nd:yag lazerler, 1064 nanometre Nd:yag lazerler, Q anahtarlı 694 nanometre Ruby lazerler olduğunu söylebiliriz.

Dövme silme tedavisinde kullanılacak lazerin hangisi olduğunu, dövmelerinizde kullanılan renkler  ve cildinizin açıklık koyuluk durumu belirlemektedir.

Online

Teklif

İsteyin

Lazerle Dövme Sildirme Sürecini Etkileyen Faktörler

Lazerle dövme silme tedavileri dövmenin derinliğine, rengine, cildin açıklık koyuluk durumuna ve dövmenin ne kadar eski olduğuna göre değişir ve 3 ile 10 seans arasında değişen sayıda planlanır. Tedavi, yaklaşık olarak 30 ile 60 gün aralıklarla gerçekleştirilir. Uygulama esnasında dövmeye uygun olan lazer ve enerji düzeyleri belirlenerek atışlar gerçekleştirilir. Yapılan atışlarda cilt altında bulunan boyanın pigmentleri hedeflenir ve bu pigmentler aktarılan enerjiyle cilt altında parçalanır. Parçalanma ile birlikte cildimiz orta düzeyde bir hasar alır. Tedavi aralıklarının yaklaşık olarak 30 ile 60 gün arasında tekrarlanmasının nedeni, cildimizin almış olduğu bu hasarları tedavi etmesi için ihtiyacı olan süredir. Cildimizin tedavi etme sürecinde parçalanan boya pigmentlerini vücuttan atmaya başlar, her seans sonrasında sahip olunan dövmenin belirginliği azalır ve tedavi bitiminde belirsiz hale gelir. Uygulama sonrasında cildimiz kendini tedavi ederken ona yardımcı olabilmemiz için bölgenin özenli bir şekilde korunması gerekmektedir. Bu koruma, uygulama sonuçlarımızın etkinliğini arttıracağı gibi uygulama sonrasında yaşanabilecek komplikasyonların da oluşmamasına yardımcı olacaktır.

Lazerle Dövme Sildirme Ağrılı Bir Süreç Midir?

Tedavi esnasında belirli bir ağrı söz konusudur. Bu ağrının şiddeti, ağrı eşiği kişiden kişiye değiştiği için özneldir. Ağrının daha az hissedilmesi için anestetik kremler uygulama öncesinde uygulama bölgesine sürülebilir, uygulama esnasında soğuk hava sirkülasyonu ile ağrı minimize edilebilir.

Sahip olunan bir dövmenin sadece bir kısmının silinmesi isteniyor ise, bu da gerçekleştirilebilir.

Lazerle Dövme silme işleminde bütün dövmelerin tamamen silinebileceğini söylemek doğru olmaz, karışık renkler kullanılan dövmelerde farklı renklerden oluşan dövmelerde tedavi planı daha uzun süreye yayılır ve tam bir silinme sonucuna ulaşılamayabilir. Elde edebileceğiniz en iyi sonucu, Uzman Doktor muayenesi sonrasında size söylenebileceğini belirtmemiz gerekiyor.

Dövme silme uygulamaları öncesi ve sonrasında yapmanız gerekenleri Uzman Doktorunuz size aktaracaktır, yapılması gerekenleri yerine getirmeniz, uygulama sonrası yaşanabilecek komplikasyonların azaltılmasında ve ortadan kalkmasında size yardımcı olacaktır.

Konu ile alakalı daha ayrıntılı bilgi almak için lazerle dövme silme sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Menü

Şimdi | Bizi Arayın

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin