Burun Dolgusu

Burun dolgusu, yüzümüzün farklı bölgelerinde kullanılan dolgu malzemesi olan Hyaluronik asitin burun bölgesinde kullanılması ile gerçekleştirilen estetik uygulamadır. Burun Dolgusunun uygulama prensipleri, yüzümüzün diğer bölgelerinde gerçekleştirilen yüz dolgusu uygulamaları ile aynıdır. Dolgu malzemesinin burun bölgesine uygulanmasının asıl sebebi, cerrahi bir müdahaleye gerek olmadan estetik sorunların azaldığı veya ortadan kaldırıldığı bir görünüm elde edilmesidir.

Burun Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Burun dolgusunun kalıcılığı, uygulanan bölgeye, miktara, daha önce o bölgeye uygulama yapılıp yapılmadığına göre değişmekle birlikte ortalama olarak 12 ile 18 ay arasında bir süreye kadar kalıcılık gösterebilmektedir.

Burun dolgusu ile yapılabilecek işlemleri genel olarak belirtmemiz gerekirse;

  • Burun eğriliklerinin tamamen giderilebilmesi veya sorunun hafifletilebilmesi
  • Ameliyat sonrasında oluşan problemlerin ortadan kaldırılması
  • Burundaki asimetrik görünümün düzeltilmesi, burun ucunun kaldırılabilmesi
  • Burun sırtının düzleştirilebilmesi, burun ve alın arasındaki bölgenin düzeltilebilmesi
  • Burun ile dudak arasındaki bölgenin belirginleştirilmesi
  • Burun kanadının çentiklenmesi sorununun ortadan kaldırılması olarak belirtilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz sorunları ameliyatsız olarak ortadan kaldırılması, buruna yapılan dolgu uygulamaları ile mümkün olabilmektedir. Fakat burun dolguları ile burunun yerine getirmekte zorlandığı fonksiyonları düzeltmek mümkün değildir.

Online

Teklif

İsteyin

Dolgu uygulaması öncesinde, uygulama bölgelerine lokal anestetik krem sürülerek uygulama gerçekleştirilecek kişinin hissedeceği ağrının minimize edilmesi sağlanır. Uygulama sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulama bölgelerinde hafif bir şişlik veya morluk gözlemlenebilir, bunlar geçici durumlardır. Dolgu uygulamasının Uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat edilmesi gerek uygulamanın başarısı gerekse istenmeyen yan etkilerin oluşmaması açısından önem taşımaktadır.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin