Burun Dolgusu

Burun dolgusu, yüzümüzün farklı bölgelerinde kullanılan dolgu malzemesi olan Hyaluronik asitin burun bölgesinde kullanılması ile gerçekleştirilen estetik uygulamadır. Burun Dolgusunun uygulama prensipleri, yüzümüzün diğer bölgelerinde gerçekleştirilen yüz dolgusu uygulamaları ile aynıdır. Dolgu malzemesinin burun bölgesine uygulanmasının asıl sebebi, cerrahi bir müdahaleye gerek olmadan estetik sorunların azaldığı veya ortadan kaldırıldığı bir görünüm elde edilebilmesidir.

Burun Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Burun dolgusunun kalıcılığı, uygulanan bölgeye, miktara, daha önce o bölgeye uygulama yapılıp yapılmadığına göre değişmekle birlikte ortalama olarak 12 ile 18 ay arasında bir süreye kadar kalıcılık gösterebilmektedir.

Burun dolgusu ile yapılabilecek işlemleri genel olarak belirtmemiz gerekirse;

 • Burun eğriliklerinin giderilebilmesi veya sorunun hafifletilebilmesi
 • Ameliyat sonrasında oluşan problemlerin ortadan kaldırılabilmesi
 • Burundaki asimetrik görünümün düzeltilebilmesi, burun ucunun kaldırılabilmesi
 • Burun sırtının düzleştirilebilmesi, burun ve alın arasındaki bölgenin düzeltilebilmesi
 • Burun ile dudak arasındaki bölgenin belirginleştirilebilmesi
 • Burun kanadının çentiklenmesi sorununun ortadan kaldırılabilmesi olarak belirtilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz sorunları ameliyatsız olarak ortadan kaldırılabilmesi, buruna yapılan dolgu uygulamaları ile mümkün olabilmektedir. Fakat burun dolguları ile burunun yerine getirmekte zorlandığı fonksiyonları düzeltmek mümkün değildir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

  Dolgu uygulaması öncesinde, uygulama bölgelerine lokal anestetik krem sürülerek uygulama gerçekleştirilecek kişinin hissedeceği ağrının minimize edilmesi amaçlanır. Uygulama sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulama bölgelerinde hafif bir şişlik veya morluk gözlemlenebilir, bunlar geçici durumlardır. Dolgu uygulamasının Uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat edilmesi gerek uygulamanın başarısı gerekse istenmeyen yan etkilerin oluşmaması açısından önem taşımaktadır.

  Menü

  Şimdi | Bizi Arayın

  Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

  Online Teklif İsteyin