Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj kadınların gün içerisinde yaptıkları güzellik uygulamaları olan makyaj işlemlerinin daha uzun sürelerde kalmasını sağlamak amacıyla yapılan estetik bir uygulamadır.

Kalıcı makyaj uygulamaları kaş, dudak, göz gibi kadıların günlük olarak makyaj yaptıkları bölgelere yapılabilen bir yöntemdir. Bu yöntem daha çok makyaj yapmak için vakit bulamayan, makyaj yapmaktan hoşlanmayan, hassas veya alerjik ciltlere sahip olan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj, birçok kadın için adeta hayat kurtarıcı diyebileceğimiz etkin, güvenli bir o kadar da konforlu olabilen bir uygulamadır. Özellikle yüksek yaşam temposuna sahip veya iş hayatında aktif ve yoğun rol alan, güne erken başlamak zorunda kalan pek çok kadın için oldukça pratik bir uygulama olabilen kalıcı makyaj uygulaması ile siz de her daim bakımlı ve çekici görünebilirsiniz.

Kalıcı makyaj uygulaması, doğru, steril bir yerde işin ehli kişiler tarafından yapılması gereken uygulamalardır. Göz, kaş, dudak gibi pek çok bölgeye güvenli bir şekilde uygulanabilen kalıcı makyaj uygulaması, yapılan işlemin detayına göre kalıcılık süreleri değişen bir işlemler bütünüdür.

Ankara Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj konusunda belki de en çok karıştırılan ve pek çok kişinin yaptırmaktan vazgeçmesine neden olan bir konuyu şimdiden açıklığa kavuşturalım. Kalıcı makyaj ile dövme aynı şey değildir. Kalıcı makyaj ileriki dönemlerde herhangi bir deformasyona veya kötü görüntüye neden olmamak amacıyla yapılır. Kalıcı makyaj uygulamaları, dövmelerden farklı olarak derinin daha yakın yüzeyine yapılan ve belirli aralıklarla yenilenmesi gereken işlemlerdendir.

Kişinin zamandan tasarruf etmesine ve her daim bakımlı ve çekici görünmesine olanak sağlayabilen kalıcı makyaj uygulamaları, renk pigmentlerinin mikro iğneciklerle uygulanmasıyla yapılan bir işlemdir. Kalıcı makyaj uygulamasında amaç, doğal görünümden ödün vermeden yüzün naturel renk tonlarına uygun fakat çok daha net, çok daha belirgin bir görünüm elde etmektir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

  Kalıcı Makyaj Sonrası Dikkat Edilmedi Gerekenler

  Kalıcı makyaj uygulamalarında işlemin kalitesini ve kalıcılığını daha da artıran işlem sonrası dikkat edilmesi gereken birkaç kural vardır. Bunlar;

  • İşlem bölgesi ilk 2 gün su ile temas etmemelidir.
  • İşlem bölgesi muhakkak güneşten korunmalıdır.
  • Islak alan kullanımlarından ilk 10 gün kaçınılmalıdır.
  • Uygulama sonrası işlem bölgesinin yumuşak tutulması önemlidir bu nedenle koruyucu krem ve eğer tavsiye edildiyse vitamin bazlı besleyici kremlerin kullanımı ihmal edilmemelidir.
  Menü

  Şimdi | Bizi Arayın

  Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

  Online Teklif İsteyin