Lazerle Akne İzleri ve Sivilce Lekeleri Tedavisi

  1. Anasayfa
  2. Lazerle Akne İzleri ve Sivilce Lekeleri Tedavisi

Lazerle Akne İzleri ve Sivilce Lekeleri Tedavisi

Lazerle akne izleri ve sivilce lekeleri tedavisi, genel olarak sivilce olarak bilinen ve ergenlik döneminde yoğun olarak karşımıza çıkan cilt sorununun etkili olabilen bir çözümdür. Genetik yatkınlığın önemli bir etken olduğu aknelerin genelde cildimizde kırmızı tonlarda iltihaplı bir kabartı olarak göründüğünü söylemek mümkündür.

Lazerle akne izleri ve sivilce lekeleri tedavisi ile akne sorununuza etkili bir çözüm bulabilirsiniz. Geçici olmayan kronik sivilceler için uygulanan lazer işlemi ile sivilcelerden kurtulmak mümkün olabilmektedir. Lazerle sivilce tedavisi sivilceleri kurutmakla beraber cildinize pek çok fayda sağlayabilir.

Lazerle Sivilce Tedavisi Nedir?

Kronik sivilce problemi üzerinde durulması ve ilgilenilmesi gereken bir problemdir. Sivilce problemini göz ardı etmek yüzünüzde lekeler oluşmasına ve psikolojik bozukluklara sebep olabilir. Sivilce tedavisi için lazer uygulaması son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Lazer teknolojisi, yarattığı ısı etkisi ile sivilceleri kurutarak dökülmelerini sağlayabilmektedir. Aynı zamanda ileride akne oluşmasına neden olacak cilt yağlanmasının kontrol altına alınmasına yardımcı olur. İlk seanstan itibaren etkisi görülmeye başlanabilir ve son seanstan sonra büyük oranda temizlik sağlanabilmektedir. Sivilcelerin temizlenmesinin yanı sıra cilde pek çok faydası bulunur.

Lazerle Sivilce Tedavisi Faydaları 

Lazer teknolojisi cildinizin daha temiz ve pürüzsüz gözükmesini sağlayacak pek çok fayda sağlayabilmektedir;

  • Sivilcelerin kurutularak dökülmesine yardımcı olur
  • Cildin yağlanması kontrol altına alınmasına yardımcı olur
  • Gözenekleri sıkılaştırarak sivilce oluşumunu zorlaştırabilir
  • Daha sıkı, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Lazerle Akne İzleri ve Sivilce Lekeleri Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akne lekelerinin tedavisinde Fraksiyonel Karbondioksit lazer sistemlerinin etkili olabildiği bilinmektedir. Lazer uygulamaları Uzman Doktorun muayenesi sonrasında yüz ve sırt bölgelerinde uygulanmaktadır. Akne izlerinin derinliğine ve yaygınlığına göre belirlenen enerji düzeyinde lazer atışları sorunlu bölgelere gerçekleştirilir ve uygulama bölgesinde cildin kendisini yenileyebileceği düşük düzeyde hasarlar oluşturulması amaçlanır. Oluşturulan bu hasarlar akne lekelerinin derinliğinin azalmasına, ciltte yer alan gözeneklerin açılmasına ve küçülmesine, cilt tonunu düzelmesine ve ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

Akne lekelerinin Lazerle tedavi planı akne lekelerinin yoğunluğuna ve lekelerin derinliğine göre değişmekle birlikte ortalama olarak birkaç hafta ara ile ve toplamda 2-6 seans arasındadır. Seansların sonrasında hasarlı cildin dış etkenlerden korunması, alınacak sonuçların artmasına ve oluşabilecek istenmeyen yan etkilerin azalmasına yardımcı olabilmektedir. Kişiler Lazerle akne tedavisi uygulaması sonrasında normal yaşantılarına devam edebilirler.

Tedavi esnasında belirli bir ağrı söz konusudur. Bu ağrının şiddeti, ağrı eşiği kişiden kişiye değiştiği için özneldir. Ağrının daha az hissedilmesi için anestetik kremler uygulama öncesinde uygulama bölgesine sürülebilir, uygulama esnasında soğuk hava sirkülasyonu ile ağrı minimize edilebilir.

Lazerle Sivilce Tedavisi Sonrası

Lazerle sivilce tedavisi sonrası cildinizde kabuklanma ve kızarıklık oluşabilir fakat bu beklenen bir şeydir. Kısa zamanda kendi kendine iyileşebilmektedir. Seanslardan sonra cildi güneş ışığından korumak ve güneş kremi kullanmak gerekir. İlk seanstan itibaren etkisi göstermeye başlayabilen lazer tedavisi sonrası sivilcelerden etkili bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

Lazerle mevcut sivilcelerinize çözüm bulabileceğiniz gibi sivilce izleriniz için de çözüm bulabilirsiniz. Lazer teknolojisinin yüksek ısı kabiliyeti kullanılarak izlerin olduğu doku tabakası eritilmesi ve sağlıklı deri katmanı ortaya çıkartılması hedeflenir. Böylece lazerle sivilce izlerinden kurtulmak mümkün olabilmektedir. İşlem lekelerin durumuna göre bir ile beş seans arası programlanabilir.

Lazerle Akne İzleri ve Sivilce Lekeleri Tedavisi

Sivilce Neden Çıkar?

Aknelerin oluşumunda etken olan nedenlerinin genetik yatkınlık, yağlı cilt yapısı, hormonal düzensizlikler, guatr rahatsızlığı, kistler ve bu nedenlerden bir veya birkaçının bulunmasına bağlı olarak yağ bezlerinin aşırı çalışması ile yağ kanallarının tıkanması sonucunda bakterilerin çoğalması ve onların ürettikleri artık maddelerin olduğunu söylemek mümkündür.

Aknelerin gerek uygulanan tedavi sonrasında gerekse ergenlik döneminin bitişi sonrasında cildimizde bıraktığı izlere akne izleri veya sivilce lekeleri olarak adlandırıyoruz. Oluşumun başında tedavi uygulanmaya başlandığı takdirde bu izlerin cildimizde bıraktığı hasar düşük seviyede kalabilmektedir fakat tedavi uygulanmadığı taktirde pürüzsüz görünümünü tekrar kazandırabilmek oldukça zor bir tedavi sürecini de beraberinde getirmektedir.

Aknelerin tedavisi sorunun tam olarak tespiti sağlandıktan sonra uygun görülen ilaç tedavisi ve tedaviye uygun topikal krem kullanımı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Medikal tedavilerin dışında oldukça kısıtlı bir tedavi planı olan aknelerin tedavi sonrasında da tekrar oluşma ihtimali bulunmaktadır.