Lazerle Akne İzleri ve Sivilce Lekeleri Tedavisi

Lazerle akne izleri ve sivilce lekeleri tedavisi, genel olarak sivilce olarak bilinen ve ergenlik döneminde yoğun olarak karşımıza çıkan cilt sorununun etkili bir çözümüdür. Genetik yatkınlığın önemli bir etken olduğu aknelerin genelde cildimizde kırmızı tonlarda iltihaplı bir kabartı olarak göründüğünü söylemek mümkündür.

Akne sorunu yaşayan kişilerin büyük çoğunluğunda ergenlik bitiminde sorunların azaldığı veya ortadan kalkması ile birlikte akne izlerinin diğer adı ile sivilce lekelerinin oluştuğu, hormonal düzensizlikleri bulunan bir kısım hastada ise tedavi edilmesi zor bir şekilde sürecin devam ettiği ve kalıcı hasarın yoğun bir şekilde oluştuğu gözlemlenmektedir.

Akne Oluşumunun Sebepleri

Aknelerin oluşumunda etken olan nedenlerinin genetik yatkınlık, yağlı cilt yapısı, hormonal düzensizlikler, guatr rahatsızlığı, kistler ve bu nedenlerden bir veya birkaçının bulunmasına bağlı olarak yağ bezlerinin aşırı çalışması ile yağ kanallarının tıkanması sonucunda bakterilerin çoğalması ve onların ürettikleri artık maddelerin olduğunu söylemek mümkündür.

Aknelerin gerek uygulanan tedavi sonrasında gerekse ergenlik döneminin bitişi sonrasında cildimizde bıraktığı izlere akne izleri veya sivilce lekeleri olarak adlandırıyoruz. Oluşumun başında tedavi uygulanmaya başlandığı takdirde bu izlerin cildimizde bıraktığı hasar düşük seviyede kalabilmektedir fakat tedavi uygulanmadığı taktirde pürüzsüz görünümünü tekrar kazandırabilmek oldukça zor bir tedavi sürecini de beraberinde getirmektedir.

Aknelerin tedavisi sorunun tam olarak tespiti sağlandıktan sonra uygun görülen ilaç tedavisi ve tedaviye uygun topikal krem kullanımı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Medikal tedavilerin dışında oldukça kısıtlı bir tedavi planı olan aknelerin tedavi sonrasında da tekrar oluşma ihtimali bulunmaktadır.

Online

Teklif

İsteyin


Lazerle Akne İzleri ve Sivilce Lekeleri Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akne lekelerinin tedavisinde Fraksiyonel Karbondioksit lazer sistemlerinin etkili olduğu bilinmektedir. Lazer uygulamaları Uzman Doktorun muayenesi sonrasında yüz ve sırt bölgelerinde uygulanmaktadır. Akne izlerinin derinliğine ve yaygınlığına göre belirlenen enerji düzeyinde lazer atışları sorunlu bölgelere gerçekleştirilir ve uygulama bölgesinde cildin kendisini yenileyebileceği düşük düzeyde hasarlar oluşturulur. Oluşturulan bu hasarlar akne lekelerinin derinliğinin azalmasına, ciltte yer alan gözeneklerin açılmasına ve küçülmesine, cilt tonunu düzelmesine ve ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

Akne lekelerinin Lazerle tedavi planı akne lekelerinin yoğunluğuna ve lekelerin derinliğine göre değişmekle birlikte ortalama olarak birkaç hafta ara ile ve toplamda 2-6 seans arasındadır. Seansların sonrasında hasarlı cildin dış etkenlerden korunması, alınacak sonuçların artmasına ve oluşabilecek istenmeyen yan etkilerin azalmasına yardımcı olacaktır. Kişiler Lazerle akne tedavisi uygulaması sonrasında normal yaşantılarına devam edebilirler.

Tedavi esnasında belirli bir ağrı söz konusudur. Bu ağrının şiddeti, ağrı eşiği kişiden kişiye değiştiği için özneldir. Ağrının daha az hissedilmesi için anestetik kremler uygulama öncesinde uygulama bölgesine sürülebilir, uygulama esnasında soğuk hava sirkülasyonu ile ağrı minimize edilebilir.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın