Kök Hücre

Kök Hücre

Kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisi son yıllarda geliştirilen ve günümüzde oldukça iyi sonuçlar alınan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi ile cildin zamana bağlı olarak kaybettiği elastikiyeti geri kazandırılabilmektedir.

Kök hücre tedavisi yaşlanmaya bağlı oluşan etkileri yavaşlatarak cildin genç görünümünü geri kazandırmasına yardım olan etkili bir yöntemdir. Ciltteki yaşlanma belirtilerini iyileştiren tedavi ayrıca ciltteki akne veya lekelerin giderilmesine de yardım olur.

Kök Hücre Nedir?

İnsan vücudunda yer alan bazı hücreler kısmi olarak kendilerini yenileyebilmektedirler. Bu yenilenme kabininde farklı hücre tiplerine dönüşebilen bu hücreler, kök hücre olarak adlandırılmaktadır.

Tek bir hücreden yüz binlerce hücrenin oluşmasını sağlayan kök hücre, kendisini yenilemek için de defalarca çoğalabilmektedir. Oksijen taşıma görevini hormonal ve sinirsel iletimi sağlayamasa da bu işlevleri yerine getiren hücrelerin oluşmasında aktif şekilde yer alabilen kök hücreler, her geçen gün bu tedavi yönteminin önemini daha da artırmaktadırlar.

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Vücudun ihtiyaç duyduğu bölgelerde kendini bölerek çoğan ve akabinde farklılaşarak uygulama yapılan alana katkı sağlayan hücreler, tedavilerde her geçen gün çok daha fazla kullanılmaktadır. Kök hücre tedavisi, ölümle sonuçlanabilecek pek çok hastalığın, bazı kanser türlerinin ve doğumsal olarak gelen kan hastalıklarının tedavisinde de oldukça önemlidir.

Embriyonik kök hücre olarak tanımlanan bu hücrelerden farklı olarak insan vücudunda somatik kök hücreler yer alır. Dokuya özel ya da erişkin kök hücre olarak bilinen somatik kök hücrelerin yanı sıra iPS hücreleri olarak tanımlanan uyarılmış pluripotent kök hücreler de bulunur.

Online

Teklif

İsteyin

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisinde, kişinin kendisinden kök hücre alınabileceği gibi ihtiyaç halinde duruma göre yarı uyumlu donörden de alım yapılarak kişiye kök hücre tedavisi uygulanabilmektedir. Kök hücre tedavileri günümüzde yaygın olarak cilt yenilemelerinde ve cilt kalitesinin artırılmasında kullanılmakla birlikte bu kozmetik işlemlerin yanı sıra aşağıdaki durumlarda da oldukça fayda sağlayan tedavilerdir.

  • Hasarlanan doku ve organların iyileştirilmesi
  • Hastalıklı ya da hasarlanan kemik iliğini iyileştirmek
  • Bağışıklık sisteminde var olan baskılanmanın giderilmesi

Kök hücre tedavisi ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için iletişim numaralarımızdan kliniğimize ulaşarak sorularınızı iletebilir, kök hücre tedavisi için siz de randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Kök hücre tedavisine dair daha fazla bilgi için hemen bugün iletişime geçin!

Menü

Şimdi | Bizi Arayın

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin