Kimyasal Peeling

  1. Anasayfa
  2. Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling (soyma) işlemi, bir veya birden fazla kimyasal asit veya solüsyonun cilde uygulanması ve cildin yüzeyinde kontrollü bir hasar oluşturularak cildin altındaki sağlıklı derinin yüzeye çıkarılmasını hedefleyen bir uygulamadır. Bu uygulama ile deriyi canlandırma ve gençleştirme, kırışıklıkların azaltılması, cilt yüzeyinde bulunan sivilce ve akne lekeleri gibi ciltte istenmeyen lekeleri giderme, cildin genel görünümünü iyileştirerek uygulanan kişiye daha iyi, pürüzsüz ve daha nemli bir cilt kazandırma gibi etkilerin sağlanması amaçlanır.

Kimyasal peeling işlemi ile cilt yüzeyinde gerçekleştirilen kontrollü hasar cildin katmanlar halinde soyulmasını amaçlar. Burada oluşturulacak hasarın derinliği, cildimizin barındırdığı sorunların derinliğine göre Uzman Doktor tarafından belirlenmektedir.

Kimyasal peeling uygulaması ile gerçekleştirilen tedavileri şu şekilde sıralamak mümkündür; Güneşin ve kalıtımsal nedenlerin ortaya çıkardığı yaşlılık belirtileri, Gözaltı ve ağız çevresinde bulunan kırışıklıklar, akneler ve sivilce izleri, güneşin ve yaşlanmanın neden olduğu lekelenmeler, çiller, hamilelik sürecinde oluşan lekeler ve doğum kontrol haplarının neden olduğu lekelenmeler.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Uygulama sonrasında kimyasal peelingi gerçekleştiren kimyasallar kullanılan solüsyona uygun bir etken madde ile nötralize edilerek kontrollü hasarlanma sonlandırılır. Bu işlemde oluşturulan etki, cildin yandığını sanarak yanmaya karşı bir tepki vermesini sağlayabilmektedir. Kimyasal peelingin yüzeyel, orta derinlikte ve derin kimyasal peeling olmak üzere üç farklı aşamada gerçekleştirilmektedir. Soyma işleminin bitmesi ile cildi iyileştirmeye yardımcı ve yatıştıran bir krem ve güneş koruyucu uygulanarak işlem sonlandırılır.