Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu

Şakak dolgusu veya temporal bölge dolgusu kaşların dış kısmı ile saç çizgisi arasındaki bölgede oluşabilen hacim kayıplarının giderilmesi amacıyla uygulanan estetik uygulamasıdır. Ameliyatsız olarak gerçekleştiren bu uygulama ile yaşlanmaya bağlı olarak yüzde oluşabilen çökmelerin giderilmesinde de kullanılabilir.

Şakak dolgusu zamanla yaşlanmaya bağlı olarak aşağı doğru hareket edebilen şakak bölgesinin dolgu ile desteklenmesi esasına dayanır. Çünkü; zamanla şakak bölgesindeki doku ve kemik eriyebilir, bu bölgede bazı görüntü kayıplarına yola açabilir.

Şakak Dolgusu Nedir?

Yüz bölgesi yukarıdan aşağıya doğru yaşlanan bir yapıya sahiptir. Pek çok cilt ve cilt altı dokulardan oluşan yüz bölgemizde zamana bağlı olarak bu dokular deformasyona uğrayabilir ve yüzümüzde yaşlanmanın getirisi deformasyonları ortaya çıkartabilir.

Şakak dolgusu veya bir diğer adıyla temporal bölgeye yapılan dolgu uygulaması, bu deformasyonlardan biri olan başımızın yan tarafında, göz çukurunun hemen yan üst tarafında yer alan bölgelerdeki çöküklüğü gidermek amacıyla yapılır.

Bu bölgedeki çöküklük belli belirsiz derecede olabileceği gibi başımızı ve yüz hattımızı biçimsiz gösterecek kadar derin de olabilir. Güzellik standartlarına uygun kabul edilen ideal yüz tanımlarından biri de V şekli dediğimiz yüzün yukarıdan aşağıya doğru incelen bir yapıda olmasıdır. Ancak şakak bölgesindeki çöküklükler yüzün üst kısmında biçimsiz bir form oluşturabileceği için kişilerin yukarıdan aşağıya doğru daralan bir yüz formunun oluşmasına engel olabilir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

  Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Şakak dolgusu veya bilinen bir diğer adıyla temporal bölge dolgusu ortalama 10 ila 15 dakikada tamamlanabilen oldukça konforlu, pratik ve güvenilir olabilen bir uygulamadır. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan şakak dolgusu işleminin kalıcılığı ortalama 12 ila 18 ay arasında değişiklik gösterebilmektedir. Dolayısıyla etkisinin devam etmesi için bu süreler dolduğunda işlemin yenilenmesi gerekebilir. Bununla birlikte herkesin yaşadığı deformasyon farklı olabilmektedir. Bu nedenle yapılacak dolgu miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterebilmekte yapılacak dolgunun miktarı ile ilgili nihai karara muayenesi sonrası varılmaktadır.

  Şakak dolgusu işlemi sosyal hayatı kesintiye uğratmayan işlem sonrası rahatlıkla günlük rutinlerinize devam edebileceğiniz bir işlemdir.

  Siz de yaşlanmanın getirisi deformasyonları en aza indirebilir, hyaluronik asit dolgular ile daha hacimli ve genç bir yüz görünümüne kavuşabilirsiniz.

  Detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçin!

  Menü

  Şimdi | Bizi Arayın

  Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

  Online Teklif İsteyin