Dudak Renklendirme

  1. Anasayfa
  2. Dudak Renklendirme
Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme

Dudak renklendirme işlemi solgun ve cansız görünen dudaklara özel bir kalıcı makyaj işlemi uygulanması olup oldukça konforlu, güvenilir ve bir o kadar da kişinin hayatını kolaylaştırabilen bir uygulamadır. Akabinde ise güzel ve bakımlı görünümünü daima korumasına yardımcı olabilen bir uygulamadır.

Bir kalıcı makyaj işlemi olan dudak renklendirme işleminde amaç, solgun görünen dudaklara özel pigmentler uygulayarak dudakların çok daha canlı ve belirgin görünmesini sağlamaktır. Her ne kadar söz konusu dudak olduğunda pek çok kişinin aklına kırmızı gelse de gerek kişinin cilt tonu gerekse genetik yapısı nedeniyle dudakları daha pembeye yakın veya bu tonlarda olabilmektedir.

Dudak Renklendirme Nedir?

Dudak gençleştirme olarak da bilinen işlem, özellikle 20’li yaşlardan sonra deformasyona uğramaya başlayan dudaklar için idealdir. Özel kalıcı makyaj iğnelerinin kullanıldığı dudak renklendirme işleminde dudak yapınıza ve şekline göre cildin 0.3 – 0.5 milimetre altına renk pigmentleri yerleştirilmesi amaçlanır.

Dudaklara renk verilmesi işleminde farklı renk tonları kullanılabilmektedir. Uygulama öncesi size en uygun olan renk tonu belirlenir akabinde işleme başlanır. Yani, illa ki dudakları kırmızı olmak zorunda değildir.

Dudak Renklendirme Kalıcılık Süresi

Dudak renklendirme işlemi olası dövme uygulamaları ile karıştırılmamalıdır. Dövme ömür boyu ciltte kalan bir uygulama iken; dudağın kalıcı olarak renklendirilmesi, ortalama 2 – 3 sene kalıcılığa sahipt olabilen bir uygulamadır. Bununla birlikte dudak renklendirme kalıcılık süresi kişinin gösterdiği dudak bakımına, dudaklarının yapısına ve cilt özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Anestetik kremlerle uygulanan dolayısıyla işlem sırasında hissedilen rahatsız hissinin minimalize edilebildiği dudak renklendirme işlemi ortalama 1,5 – 2 saat sürebilmektedir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Dudak Renklendirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudaklara renk verme işlemi yapıldıktan sonra yaklaşık 3 hafta içerisinde bir kontrol muayenesi yapılır. Bu muayenede gerekirse küçük rötuşlar yapılabilmektedir.

  • İşlem sonrasında dudaklarda hassasiyet, şişlik veya kızarıklık görülebilir, bu normaldir
  • Uygulamadan sonra işlem yapılan bölgeye ilk 24 saat su değdirilmemeli
  • İşlemden sonra bir süre ruj kullanımından kaçınılmalı
  • Yenilen yiyeceklere dikkat edilmeli, dudaklara yiyeceklerin teması önlenmeli
  • İşlemden bir ay sonra uzman tarafından kontrol edilmelidir.