Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu, dudakların daha kalın ve daha dolgun olmasını isteyen kişilerin tercih ettiği bir işlemdir. Yüz dolgusu ile arasındaki en büyük fark, dudak dolgusu için kullanılan hyalüronik asitin dudak yapısına özel olarak formülize edilmiş olmasıdır. Yüzümüzün diğer bölgeleri için kullanılan dolgular, dudak yapısında istediğimiz etkiyi sağlayamamaktadır.

Dudak Dolgusu için kullanılan madde, vücudumuzun bu işi yapmak için kendisinin ürettiği madde olan hyalüronik asitin dudaklar için özel olarak üretilmiş olan şeklidir. Hyalüronik asit, dudak dokusunun içine verildikten sonra vücudun ürettiği hyalüronik asit ile birleşir ve uygulama bölgesinde elde edilmek istenen sonucun sağlanmasına yardımcı olur.

Dudak dolgu uygulaması sonrasında Hyalüronik Asit sonrasında vücudumuzda bulunan suyun bir kısmını emerek uygulama bölgesinde bir yastıklama görevi görebilir ve bir dolgunluk sağlayabilir. Bu yastıklama görevi, uygulama bölgesinin yukarıya doğru itilmesi sayesinde dudaklar daha belirgin hale gelir ve daha dolgun dudaklara sahip olmamıza yardımcı olur. Hyalüronik asit zaman içerisinde vücudumuzdan küçük parçalar halinde atılabilmekte ve uygulama bölgesi, uygulama gerçekleştirilmeden önceki haline süreç içerisinde dönebilmektedir.

Dudak dolgusu, birkaç farklı nedenle uygulanan kişiler tarafından tercih edilebilmektedir. Kalın ve daha dolgun bir görünüm elde edebilmek, ince dudaklara hacim kazandırılıp dudak hattının belirginleştirilmesine yardımcı olmak, yaşlanma etkisinin belirginliğini azaltabilmek ve mevcut olan bir asimetrik görünümün ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak olarak sıralamak mümkündür.

Online

Teklif

İsteyin

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Dudak dolgu uygulaması öncesinde, uygulama bölgelerine lokal anestetik krem sürülerek uygulama gerçekleştirilecek kişinin hissedeceği ağrının minimize edilmesi amaçlanır. Uygulama sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulama bölgelerinde hafif bir şişlik veya morluk gözlemlenebilir, bunlar geçici olabilen durumlardır. Dudak dolgu uygulamasının Uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat edilmesi gerek uygulamanın başarısı gerekse istenmeyen yan etkilerin oluşmaması açısından önem taşımaktadır.

Daha fazla bilgi edinmek ve güncel dudak dolgusu fiyatları hakkında ayrıntıları öğrenmek için bizi arayabilirsiniz!