HydraFacial Cilt Bakımı

Hydrafacial bir tür yaşlanma karşıtı bakım yöntemidir. Cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde de kullanılan bir işlemdir. Vakumlama yöntemi ile çalışarak cildi derinlemesine temizleyebilen cihaz, enjeksiyon ve benzeri işlemler içermediği için tamamen ağrısız ve acısızdır.

Hydrafacial cilt bakımı sırasında kullanılan makinenin markasıdır aslında ama öyle bir yaygınlaşmış durumda ki tedavinin adı olarak da kullanılıyor. Firmanın geliştirdiği makinenin sunduğu avantaj ise şöyle: aynı anda hem peeling hem de cilt serumları uyguluyor. Dermatoloji uzmanları, bu işlemi hidradermabrazyon olarak tanımlıyorlar.

Hydrafacial Nedir?

Uygulama, geleneksel dermabrazyon işlemindeki gibi cildi küçük partiküller aracılığıyla parlatmaz. Bunun yerine, cildin hassas yapısına çok daha uygun olan bir işlem yapar. Cildin genç ve parlak görünmesine engel olan gözenekleri dışarı atmayı amaçlarken aynı zamanda nemlendirici, parlaklaştırıcı ve dolgunlaştırıcı masaj yapabilme özelliğine sahiptir. Vorteks teknolojisi ile donatılmış spiral şeklindeki tedavi uçları sayesinde hem vakumlama hem de çekiş kuvveti sağlayabilmektedir.

Bu uygulama uzun süreli cilt sağlığı vaat edebilir. Her türlü cilt tipi için uygun olabilmektedir. Yaptığı işlemin amacı, ölü cilt hücrelerini ve kirleri temizlemek olduğu için sadece kozmetik bir işlem değildir, sağlık açısından da faydalı olabilmektedir.

Eğer ciltte herhangi bir hastalık, rahatsızlık veya güneş ya da solaryum kaynaklı bir yanma yoksa, tamamen zararsız bir uygulamadır. Bu noktada dermatoloğunuz size gerekli bilgilendirmeleri yapacak ve işlemin uygulanmasına aykırı bir durum olup olmadığını tespit edecektir. Cinsiyet fark etmeksizin pek çok kişiye uygulanabilmektedir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Hydrafacial Cilt Bakımı

Yaşlanma karşıtı yani anti-aging olarak bilinen uygulamalardan biridir. Cildi yenilemek, derinlemesine temizlemek, akne ve lekeleri gidermek gibi amaçlarla kullanım alanı bulan uygulamalardan biridir. Cihaz vakumlama yöntemiyle çalışmaktadır.

Cildi yenilemeyi hedefleyen bu yöntemle daha canlı, parlak ve sağlıklı bir cilt yapısına sahip olunabilmektedir. Bu uygulama sayesinde:

  • Derinlemesine cilt temizliği
  • Cilt soyma
  • Yenileme
  • Antioksidan uygulaması
  • Nemlendirme

İşlemleri gerçekleştirilmektedir. Cildin alt katmanlarına kadar ulaşmayı başaran vakumlu vortex başlığı, cildi mikroskobik düzeyde ve ona zarar vermeyecek şekilde soymaktadır. Böylece cilt, ölü hücrelerden, biriken ve gözenekleri kapatabilen yağ tabakasından ve siyah noktalardan arındırmaktadır.

Cilt yüzeyinde bulunan küçük kırışıklıklar, mevcuttaki renk farklılaşmaları ve lekeler; farklı cilt tiplerine (kuru, yağlı vb.) uygun olarak hazırlanan serumlar sayesinde tedavi edilebilirler. Bu serumlar antioksidan, hyaluronik asit ve proteinden oluşan peptit karışımlarını içermektedir.

Cilt, uygulama sonrasında daha genç, canlı bir görünüme kavuşacaktır. Birçok bakım işleminin tek seansta toplanabildiği bu cilt bakımı uygulaması hızlı ve pratiktir. Peki hydrafacial nasıl okunur? Aslında haydrafeyşıl gibi bir telaffuza sahip olsa da halk arasında “hidrafasiyal” şeklinde okunmaktadır. Her iki telaffuz da işlemi gerçekleştirecek kişi tarafından kolaylıkla anlaşılacaktır.

Hydrafacial

Hydrafacial Yaşlanma Karşıtı Cilt Yenileme

Uygulamanın temel amaçlarından biri de yaşlanma sürecinin getirdiği sorunları, daha başlamadan önlemek veya başlamışsa da ortadan kaldırmaktır. Yani aslında işlemin yapılabilmesi için yaşlanmış olmak gibi bir koşul bulunmadığı rahatlıkla görülebilmektedir. Dermatoloğun onay verdiği her yetişkin ve bazı özel durumlarda ergenler de bu uygulamadan faydalanabilmektedir.

Çevresel faktörlerle birlikte yanlış ve yoğun makyaj uygulamaları, kalitesiz makyaj malzemesi seçimi, uzun süre güneşe maruz kalma gibi cilt açısından zararlı durumların varlığında gözenekler kapanabilir ve cilt yeterince nem ve hava alamaz duruma gelebilir. Güneş kremi veya spreyi kullanmak, cildi zararlı güneş ışınlarından korumak açısından önemlidir.

Çevresel hiçbir zararlı faktör olmasa bile yaş aldıkça veya cilt temizliğine dikkat edilmediğinde derinin alt katmanlarında ölü hücre birikimi olmaktadır. Bu yüzden cilt olduğundan daha yaşlı, daha yorgun ve kırışık görünmektedir. İşlem sonrası herhangi bir özel bakım gerekmemektedir. Süresi 30-60 dakika arasında değişebilmektedir.

Cildin derinlemesine temizliği, var olan sorunları gidermeye yardımcı olurken vakumlu başlık da ölü deri hücrelerini temizler. Bu esnada cildi besleyen serumlar cilt altına pompalanır. Gerekli görülürse peeling işlemi de yapılmaktadır. İşlem, cilde zarar vermeden, herhangi bir iz bırakmadan güvenle uygulanmaktadır.

Hydrafacial Fiyat

İşlemin fiyatı, kişiye özel olarak planlanan uygulamaya göre değişmektedir. Örneğin bazı kişilerde ek peeling veya özel solüsyonlara gerek duyulabilirken, bazı insanlarda bu işlemlere gerek duyulmayabilir.

Ayrıca bu yaşlanma karşıtı uygulama birçok farklı problemle mücadele etmek için yapıldığından alanında uzman bir dermatologla birlikte, yapılacak olan işlemler planlanır. Çünkü bazı cilt problemleri herkes için geçerli olmayabilir (cilt lekeleri gibi). Bazen ek uygulama seanslarına ihtiyaç duyulabilir. Seans sayısı gibi kriterleri de dikkate alarak bir fiyat hesabı yapmak gerekmektedir.

Fiyatlar ve diğer detaylarla ilgili bilgilenmek veya randevu taleplerinizi iletmek için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.