Nazolabial Dolgu

  1. Anasayfa
  2. Nazolabial Dolgu
Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

Nazolabial dolgu burun kenarlarından dudaklara doğru inen ince çizgilerin yaşlanma, genetik faktörler veya çevresel etkiler sebebiyle belirgin hale gelmesi sonucu uygulanan bir estetik dolgudur.

Nazolabial dolgu zamanla oluşan çizgilerin görünümlerinin azaltılması ve böylece kişinin daha genç bir görünüme kavuşması amacıyla uygulanır. Zamanla derinleşen bu çizgiler kişinin daha yaşlı veya mutsuz bir yüz ifadesine sahip görünmesine sebep olabilmektedir.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Zamanın getirisiyle yaş almaya bağlı olarak cildimizde kollajen üretimi azalabilir bu da cildimizin hızlı bir şekilde kırışmasına sebep olabilir. Bununla birlikte yaş aldıkça cilt altı dokularda da erimeler meydana gelebildiği için ister istemez cildimizin altı boşalabilir ve ciltte yer yer çöküklükler dahası her geçen gün derinleşen çizgiler oluşabilmektedir.

Nazolabial çizgileri dediğimiz burun kanatlarından dudak kenarlarına doğru inen genç yaşlarda belli belirsiz ince bir çizgiyken yaş aldıkça derinleşip adeta bir oluk haline gelebilen çizgilerdir.

Ameliyatsız estetik uygulamalar deyince ilk akla gelen işlemlerden biri olan hyaluronik asit bazlı dolgularla bu bahsettiğimiz nazolabial çizgiler doldurulabilir. Böylece yaşlandıkça cilt altı dokular eridiği için ortaya çıkan oluk görünümünden kurtulabiliriz.

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Oldukça konforlu ve bir o kadar da pratik olabilen nazolabial çizgi doldurma uygulaması, klinik ortamda yapılabilen ve ortalama 15 dakika süren bir işlemdir. Yani, pek çok dolgu uygulamasında olduğu gibi öğle aranızdan kısa bir vakti ayırmanız bu yaşlanmanın getirisi deformasyondan kurtulmanıza yardımcı olabilmektedir.

Hyaluronik asit bazlı dolguların pek çoğu minimum ağrı içeren uygulamalardır. Anestetik kremlerle bu ağrı ve rahatsızlık hissi en aza indirilebilmektedir. Nazolabial dolgu işlemi için de aynı kurallar geçerlidir. İşlem öncesi uygulanacak lokal anestetikler tüm seans süresini oldukça kolay atlatabilirsiniz.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

Nazolabial dolgu uygulamaları da tıpkı diğer uygulamalarında olduğu gibi belirli bir süre sonunda yenilenmesi gerekmektedir. Ortalama 12 ila 18 ay kalıcılığı bulunabilen dolgu uygulamaları, düzenli yaptırıldığı takdirde bu sürenin bir miktar daha uzayabilmektedir.

Yüz bölgesine uygulanan diğer dolgu ve kırışıklık işlemleri ile aynı anda kombine şekilde rahatlıkla yapılabilmektedir. Nazolabial dolgu uygulaması ile siz de yaşlanmanın getirdiği etkileri en aza indirgeyebilirsiniz.