Lazerle Çil Tedavisi

  1. Anasayfa
  2. Lazerle Çil Tedavisi

Lazerle Çil Tedavisi

Lazerle çil tedavisi, derinin üst katmanı olan epidermiste yer alan ve çil adı verilen lekelerin silinmesi amacıyla kullanılan etkili bir yöntemdir. Cildin yeterinde korunmaması ve genetik yatkınlığın bulunması, güneşe maruz kalan ve hassas olan cilt bölgelerimizde çillerin oluşmasına neden olabilir.  Bu lekelerin aslında derimizin bizi güneşin zararlı etkilerinden korumaya çalışması nedeniyle oluştuğunu söylememiz mümkündür. Çiller, maruz kalınan güneşle doğru orantılı olarak yaz aylarında daha belirgin hale gelebilen ve kış aylarında daha hafif gözlemlenebilen bir yapıya sahiptirler. Vücudumuzda belirgin olduğu bölgeler genellikler el, yüz, göğüs ve sırt gibi güneş ışınlarının yoğun olarak temas ettiği bölgelerdir. Çillerin ilerleyen süreç içerisinde kanserojen bir yapıya dönüşmesi beklenmez fakat çil zannedilen lekelerin çil olup olmadığından emin olmak gerekebilen durumlar da söz konusu olabilir.

Lazerle Çil Tedavisi Nedir?

Cildimiz yaz aylarında güneş ışınlarıyla daha fazla temas eder. Güneş ışınlarına karşı cilt kendini korumaya alır. Daha fazla melanin pigmenti üreterek zararlı ışınları absorbe eder. Üretilen fazla melanin kümelenerek “çil” adı verilen izleri oluşturur. Yaz aylarında güneş ışınlarıyla daha çok temas halinde olan yüz, omuz, göğüs ve sırt bölgelerinde ortaya çıkabilir. Lazer teknolojisi kullanılarak fazla melanin pigmenti tahrip edilerek çil tedavisi uygulanabilir. Kontrollü lazer ışınları atışları ile ciltteki melanin pigmenti yüksek ısıya maruz bırakılarak tahrip edilmektedir.

“Yüzdeki Çiller Lazerle Geçer mi?”

Lazer tedavisi, ciltteki melanin pigmentinin tahrip edilmesine dayanan bir uygulamadır. Lazer uygulaması ciltteki pek çok problem için tercih edilen kanıtlanmış bir uygulamadır. Çil probleminin de ana kaynağı melanin olduğu için çil için lazer tedavisi en uygulanan başarılı olabilen yöntemlerden birisidir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Lazerle Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle çil tedavisinde kullanılan farklı teknolojilere sahip, farklı nanometrelerde atışlar yapabilen lazerler mevcuttur. Bu lazerler,

  • 532 nanometre KTP Lazer,
  • 694 nanometre Ruby lazer,
  • 430 nanometre ile 1100 nanometre aralığında uygulama yapan IPL sistemler,
  • 755 nanometre Alexandrite Lazer,
  • 755 nanometre Erbium Lazer, Karbondioksit (CO2) Lazer ve Fraksiyonel Lazerler olduğunu söyleyebiliriz.

Sizin için en uygun lazer sisteminin hangisi olduğunun tespitini muayene sonrasında Uzman Doktorunuzun yapması gerektiğini özellikle belirtmemiz gerekiyor. Doktorun uygun lazer tipine karar vermesinin ardından bir lazer tedavi programı oluşturulur. Seans sayıları ve aralıklarını belirlenir.

Belirlenen bölgeye kontrollü lazer atışları sağlanarak çillerin tedavisi amaçlanır. Gerek duyulursa anestezik kremler kullanılabilir. Uygulamadan sonra hasta günlük hayatına devam edebilir fakat bazı etkenlere dikkat etmesi gerekir.

Tedaviden sonra çillerin tekrar uygulama bölgelerinde görünme ihtimali mevcuttur. Tedavi sonrasında cildimizin güneş ışınlarının etkilerine karşı düzenli bir şekilde korunması, tekrar görülmesi ihtimalini ortadan kaldırabilir veya azaltabilir.

Lazerle Çil Tedavisi Öncesi Sonrası

Lazerle çil tedavisi öncesi sonrası ciltte büyük farklar görülebilir. Fazla çil oluşumu cildin kirli görünmesine ve kişinin öz güvenini kaybetmesine neden olabilir. Bazı ciltler güneş ışınlarına aşırı tepki vererek çok fazla çil oluşturabilir. Düzenli bir lazerle çil silme işlemi ardından çillerde %90 oranında azalma elde edilebilir. Etkisi ilk seanstan itibaren kendini göstermeye başlayabilmektedir. Etkisini tam olarak göstermesi ve büyük oranda başarı sağlaması için son seansa kadar düzenli bir şekilde devam edilmesi gerekir. Lazerle çil tedavisi yaptıranlar çillerden büyük oranda kurtulabilir.

Lazerle Çil Silme Kaç Günde İyileşir?

Lazerle çil tedavisi yaptıranlar, seanslardan sonra hafif kızarıklık ve kabarıklık hissettiklerini söylemektedir. Kızarıklıklar 7-10 gün içerisinde tamamen iyileşebilmektedir. Cildin iyileşmesine yardımcı olmak ve hızlandırmak için korunması ve bakım yapılması tavsiye edilir.

Lazerle Çil Tedavisi

Lazerle Çil Tedavisi Fiyatları

Lazerle çil silme için uygulanacak fiyatlar kişiden kişiye değişebilir. Çillerin büyüklüğü ve yayılımı, cilt yapısı gibi faktörlere bağlı olarak kaç seans lazer yapılacağı belirlenir. Seans sayısına göre lazerle çil silme fiyatları belirlenir.

Lazerle Çil Tedavisi Ankara

DR.Derm Polikliniği olarak uzman kadromuz ile etkili çil tedavisini yapabilmekteyiz. Lazer cihazlarımız son teknolojiye sahip profesyonel cihazlardır ve çillerden büyük oranda kurtulmanızı sağlayabilmektedir. Tecrübeli doktorlarımız cildinizi inceledikten sonra ihtiyacınıza en uygun lazer tedavisi programını düzenler. Steril ortamımız ve güvenilir ekibimiz ile çil silme tedavinizi uyguluyoruz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.