Lazerle Çil Tedavisi

Lazerle çil tedavisi, derinin üst katmanı olan epidermiste yer alan ve çil adı verilen lekelerin silinmesi için kullanılan etkili bir yöntemdir. Cildin yeterinde korunmaması ve genetik yatkınlığın bulunması, güneşe maruz kalan ve hassas olan cilt bölgelerimizde çillerin oluşmasına neden olur.  Bu lekelerin aslında derimizin bizi güneşin zararlı etkilerinden korumaya çalışması nedeniyle oluştuğunu söylememiz mümkündür. Çiller, maruz kalınan güneşle doğru orantılı olarak yaz aylarında daha belirgin hale gelen ve kış aylarında daha hafif gözlemlenebilen bir yapıya sahiptirler. Vücudumuzda belirgin olduğu bölgeler genellikler el, yüz, göğüs ve sırt gibi güneş ışınlarının yoğun olarak temas ettiği bölgelerdir. Çillerin ilerleyen süreç içerisinde kanserojen bir yapıya dönüşmesi beklenmez fakat çil zannedilen lekelerin çil olup olmadığından emin olmak gerekebilen durumlar da söz konusu olabilir.

Lazerle Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle çil tedavisinde kullanılan farklı teknolojilere sahip, farklı nanometrelerde atışlar yapabilen lazerler mevcuttur. Bu lazerlerin 532 nanometre KTP Lazer, 694 nanometre Ruby lazer, 430 nanometre ile 1100 nanometre aralığında uygulama yapan IPL sistemler, 755 nanometre Alexandrite Lazer, 755 nanometre Erbium Lazer, Karbondioksit (CO2) Lazer ve Fraksiyonel Lazerler olduğunu söyleyebiliriz. Sizin için en uygun lazer sisteminin hangisi olduğunun tespitini muayene sonrasında Uzman Doktorunuzun yapması gerektiğini özellikle belirtmemiz gerekiyor.

Lazerle çil tedavisinden sonra çillerin tekrar uygulama bölgelerinde görünme ihtimali mevcuttur. Tedavi sonrasında cildimizin güneş ışınlarının etkilerine karşı düzenli bir şekilde korunması, tekrar görülmesi ihtimalini ortadan kaldırabilir veya azaltabilir.

Lazerle Çil Tedavisi, çillerin yoğunluğuna ve rengine göre birkaç seans olarak planlanabilir. Tedavi esnasında düşük derecede bir ağrı hissedilmesi söz konusudur ama bu ağrı hafif anestetik kremler veya uygulama bölgesinde soğuk hava sirkülasyonu ile minimize edilebilir.

Online

Teklif

İsteyin


Tedavi sonrasında uygulama bölgesinde yer alan deri de hafif bir kızarıklık ve kabarma gözlemlenebilir. Kabarıklıklar uygulama sonrasındaki birkaç saat içerisinde ortadan kalkar, kızarıklık ise bir hafta ile on gün arasında uygulama yapılan derinin soyulması ile son bulur. Uygulama sonrasında cildimiz oldukça hassas olacağından, güneş koruyucu ve nemlendirici kremler kullanılarak çok daha özenli bir biçimde korunmalıdır.

Lazerle çil tedavisinde sonuç alıp alınamayacağının tespiti için test atışları yapmak ve sonuçları gözlemlemek gerekebilir.

Lazerle çil tedavisi uygulaması ile alakalı bilgi edinmek için iletişime geçebilirsiniz.

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın