Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu yüz hatlarının önemli bir unsuru olan yanak bölgesine uygulanan ve daha belirgin yüz hatlarına sahip olmak amacıyla yapılan bir uygulamadır. Uygulamada hyaluronik asit bazlı dolgu kullanılır.

Yanak dolgusu özellikle zayıf olduğu için yüzü çökük görünen veya zayıf olmamasına rağmen yüzünde ve elmacık kemiği bölgesinde çukurumsu bir görünüm bulunan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Çünkü yüzün simetrisini ve güzelliğini belirleyen en önemli unsurlardan biri yanaklardır.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yüzümüz, yaşlanmanın etkilerinin en çok görüldüğü bölgelerin başında gelir. Pek çok katmandan oluşan cildimiz yaşlanmanın etkisiyle cilt altı katmanları erimeye başladığı için yüz bölgesinde zamanla çökükler meydana gelebilir.

Bununla birlikte yaşlanmadan bağımsız olarak genetik faktörler nedeniyle de yüz yapımız gereği yüz bölgemiz doğuştan hacimsiz olabilir. Bu da bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı gösterebilmektedir. Yanak dolgusu işlemi bu çökük görünümü gidermek, dahası yüze hacim katarak yüzde lifting etkisi yaratabilecek ve çökük kısımları doldurarak genç ve dinamik bir görünüm kazanılmasını amaçlar.

Yanak dolgusu işlemi oldukça konforlu ve pratik olabilen bir uygulamadır. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan yanak dolgusu işlemi ortalama 15 ila 20 dakikada konforlu bir şekilde tamamlanabilir. Yanak dolgusu işleminde amaç elmacık kemiği bölgesi başta olmak üzere yanakları daha belirgin hale getirerek çöküntüleri gidermektir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Tıpkı diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi yanak dolgusu işlemi de ortalama 12 ila 18 ay kalıcılık gösterebilmektedir. Dolayısıyla yanak dolgusu işleminin etkilerinin devam etmesini istiyorsa hasta, belirli aralıklarla yanak dolgusu uygulamasını tekrarlatması gerekmektedir. Yanak dolgusu işlemi sosyal hayatı kesintiye uğratmayabilen ameliyatsız estetik uygulamalardan biridir. İşlem sonrası rahatlıkla sosyal hayatınıza dönebilir; günlük rutininize devam edebilirsiniz. Yanak dolgusu işlemi konforlu bir işlemdir. Dolayısıyla diğer dolgu ve kırışıklık işlemleri ile rahatlıkla kombin edilebilir.  Böylelikle tek bir seansta klinikten çok daha genç ve dinamik bir görüntü ile ayrılmanız mümkün olabilmektedir.

Yanak dolgusu uygulaması ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için iletişim numaralarımızdan bize her zaman ulaşabilir, yanak dolgusuyla ilgili merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sorarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Unutmayın! Elmacık kemikleri belirgin, hacimli bir yüz, güzel ve çekici görünümün anahtarı olarak kabul edilmektedir.