Cilt Analizi

Cilt Analizi

Cilt analizi cildin şu anki durumunun detaylı olarak öğrenilebilmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Bu işlem için özel olarak geliştirilen cihazların kullanıldığı bilgisayar destekli analiz sistemiyle ciltteki tüm deformasyonlar ve problemler belirlenerek tedaviye bu veriler ışığında başlanır.

Cilt analizi cildin ihtiyaç duyduğu tedavinin uygulanması aşamasında çok kritik bir öneme sahiptir ve cilt tedavi veya bakımlarının ilk aşamasını oluşturur. Cilt yaşının, cildin alerji durumunun ve cilt tipinin de detaylı olarak incelendiği analizle cilt için en uygun tedavi kolayca belirlenebilmektedir.

Cilt Analizi Neden Önemlidir?

Cildimiz en önemli giysimizdir ve daha kaliteli, güzel bir yaş alma süreci için onun en iyi şekilde koruyup kollanması ve ona ihtiyacı olan bakımın verilmesi gerekir. Cildimiz yaş almaya ve zamanın getirilerine bağlı olarak pek çok deformasyona uğrayabilir. Kırışabilir, renk tonunda bozulmalar olabilir, yaşlanmanın getirisiyle kahverengi lekeler ortaya çıkabilir, nem dengesinde değişimler olabilir. Daha da önemlisi kollajen üretim miktarı azaldığı için pek çok başka deformasyona daha açık hale gelebilir. Bu nedenle cildimizin ihtiyaçlarını tam olarak belirleyip bu doğrultuda cildimize uygun bir bakım yaptırmak, cildimizin güzel yaş almasını sağlamak için önemlidir.

Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Cildimiz katmanlardan oluşur. Bizler gözle sadece cilt yüzeyinde meydana gelen deformasyonları görebiliriz. Cilt altı deformasyonların en iyi belirleyicisi ise iyi bir cilt analiz teknolojisidir. Bomtech A-One Smart, cildin ihtiyaç duyduğu bakımı tespit etmemizde bize oldukça detaylı bilgiler ve etkin sonuçlar sunabilmektedir.

Bir cilt analiz sistemi olan Bomtech A-One Smart, gerek cilt altı gerekse cilt yüzeyinde karşılaştığımız deformasyonları tespit etmekle kalmıyor aynı zamanda onları sınıflandırmamıza da yardımcı oluyor. Örneğin, Bomtech A-One Smart ile yaptığımız bir cilt analizinde cilt gözeneklerinin durumunu görmekle kalmıyoruz. Bomtech A-One Smart’ın sağladığı teknoloji ile cilt gözeneklerinin ne derece büyük olduğuna ve nasıl müdahalede bulunmamız gerektiğine de vakıf olabiliyoruz. Bomtech A-One Smart, cilt gözeneklerini boyutlarına ve durumlarına göre renklendiren bir sisteme sahiptir. Bunun yanı sıra Bomtech A-One Smart, başta T bölgesi olmak üzere cildinizdeki sebum dengesini de bizlere göstererek cildinize özel bir bakım protokole belirlememize yardımcı oluyor.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Bomtech A-One Smart Cilt Analiz Cihazı

Cildimiz yaş aldıkça ihtiyaçları değişir bu nedenle cildimizin yaşını öğrenmemiz önemlidir. Biyolojik yaşımızdan farklı olarak maruz kaldığı deformasyon, hava kirliliği vb. çevresel faktörlerin yanı sıra içten etkileyen faktörler nedeni ile cilt yaşımız, her zaman biyolojik yaşımızla aynı olmayabilmektedir.

Her yaş grubunun cilt bakım uygulamalarının farklı olduğunu bildiğimiz için Bomtech A-One Smart ile cildinizin yaşını kolaylıkla belirleyebiliyoruz.