Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damar tedavisi yoğunlukla yüz bölgesinde görülmekle birlikte vücudun farklı yerlerinde de görülebilen kırmızımsı görünümün lazer yardımıyla ortadan kaldırılması amacıyla uygulanan tedavidir.

Kılcal damar tedavisi uygulamasına ihtiyaç duyulmasının sebebi bu küçük damarların oluşturduğu estetik kaybıdır. Kılcal damarların kırmızımsı bir renge dönüşmesinin sebebi kılcal damarlarda meydana gelen genişlemedir.

Kılcal Damar Tedavisi Neden Yapılır?

Kılcal damar rahatsızlığının ortaya çıkmasına neden olan faktörler birden fazla olabilir.

Bunlar;

 • Genetik faktörler,
 • güneş ışınlarının zararlı etkisi,
 • Gebelik,
 • Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar,
 • Öströjen fazlalığı

Gibi durumlar damarların genişlemesine sebep olabilmektedir. Kılcal damarların genişleyerek aşırı görünür hale gelmesi temelde ciddi bir sağlık sorunu teşkil etmemekle birlikte sadece bir estetik problemdir. Bu yüzden pek çok kişi bu damarlı görünümden kurtulmak isteyebilmektedir. Günümüz lazer teknolojileri ile kılcal damar görünümünü neredeyse tamamen giderilebilir ve hastalarımız bu görünümün getirdiği olumsuzluklardan kurtulabilmektedir.

Kılcal Damar Tedavisinde Hangi Lazer Kullanılır?

Birçok lazer seçeneği ve tedavisi olmakla birlikte biz kliniğimizde kılcal damar tedavisi için ND YAG lazeri tercih ediyoruz. Gerek güvenilir ve konforlu olması gerekse yüksek hasta memnuniyeti sağlayabildiğimiz, yüz güldüren sonuçlar vermesi nedeniyle ND YAG lazer, kılcal damar tedavisinde etkin bir yöntem sunabilmektedir.

Kılcal damar tedavisinde kullandığımız Nd:YAG (1064nm) lazer ışınları hemoglobin üzerine yoğunlaşır. Kılcal damarları deforme ederek tedavi sağlamayı amaçlar.

Kılcal damar tedavisinde seans sayıları hastadan hastaya değişiklik göstermekle birlikte genelde 1 ila 3 seanslık bir tedavi protokolü yeterli olabilmektedir. Bir kılcal damar tedavisi seansı ortalama 15 ila 30 dakikada tamamlanmaktadır. Şarap lekesi tedavilerinde leke büyüklüğü ve hastanın yaşı seans sayısını belirlemektedir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

  Kılcal Damar Tedavisi Sonrası

  ND YAG lazer Kılcal damar uygulamasında uzun iyileşme süreleri olmamakla birlikte uygulama sonrası cilt hassaslaşacağı için cildin iyi bir şekilde korunması önemlidir. Uygulama sonrasında; ilk birkaç hafta güneş ışığı ve solaryuma maruz kalınmaması önemlidir. Bununla birlikte mümkünse güneş ışığından kaçınılmalı, eğer güneş ışığından kaçınmak mümkün değilse de yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

  ND YAG lazer uygulaması ile kılcal damar tedavisi için detaylı bilgiye iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak, ulaşabilir; sorularınızı ileterek kılcal damar tedavisi için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

   

  Unutmayın! Güzel ve sağlıklı bir görünüm herkesin hakkıdır!

  Menü

  Şimdi | Bizi Arayın

  Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

  Online Teklif İsteyin