Altın İğne RF Uygulaması

 1. Anasayfa
 2. Altın İğne RF Uygulaması

Altın İğne RF Uygulaması

Altın İğne RF uygulaması, cilt sorunlarına karşı kullanılan teknolojik bir uygulamadır. Cildimiz gün içerisinde birçok olumsuz faktöre maruz kalır. Güneş ışınları, egzoz dumanı, toz, kirli hava ve yaşlanma cildimiz üzerinde olumsuz etkiler bırakabilir. Bu yüzden cildimiz bakım isteyen bir organdır. Cilt bakımına ve hijyenine önem verilmediğinde leke, akne, kırışıklık, soluk görünüm gibi problemler ortaya çıkabilir.

Altın İğne RF uygulaması, günlük hayatın cildimize verdiği zararları tedavi etmek amacıyla uygulanılan bir cilt bakım tedavisidir. Radyofrekans enerjisinin, iğneler aracılığıyla deri altına aktarılmasına dayanan bir sistemdir. Ameliyat gerektirmeden ciltte sıkılaşma ve canlılık amaçlanırken, pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Birçok farklı problemin giderilmesinde kullanılabilir.

Altın iğne tedavisi, vücudun doğal yenilenme mekanizmasını kullanan bir tedavi yöntemidir. Günlük hayatınızdan geri kalmadan cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Altın iğne sivilce, yara izlerinin tedavisi, kırışıklıklar, çatlaklar gibi probleminize çözüm sağlar. Altın İğne RF tedavisi ile daha genç ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Altın İğne Nedir?

Altın İğne Uygulaması, radyofrekans dalgalarını kullanarak, cildin doğal yenilenme mekanizmasını tetikleyebilen bir tedavidir. Fraksiyonel Radyo Frekans uygulaması olarak da bilinir. Altın İğne radyofrekans cihazı, ucunda bulunan altın uçlu iğneler ile cildin alt tabakasında mikro kanallar oluşturma esasına dayanır. Aynı zamanda bu kanallar aracılığıyla cildin alt tabakasına enerji dalgaları yollamayı hedefler. Enerji dalgalarının oluşturabildiği ısı dalgası, cildin kollajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildin gençleşmesine yardımcı olur. İşlem, serum ve kremlerle desteklenir.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Altın İğne Tedavisi Ne İşe Yarar?

Altın İğne tedavisi yaptıranlar birçok cilt problemine çözüm bulabilir. Altın iğne ile çözüm bulabileceğiniz cilt problemlerinden bazıları şunlardır;

 • Güneş lekeleri,
 • Cilt bakımı ve gençleşme,
 • Yara izleri,
 • Çatlaklar,
 • Sarkmalar,
 • Yanık izleri,
 • Göz altı morlukları,
 • Terleme problemi
 • Ve altın iğne sivilce tedavisi için kullanılabilir.

Altın İğne Nasıl Yapılır?

Altın İğne uygulaması, ameliyat gerektirmeyen, kısa ve pratik olabilen bir yöntemdir. Düzenli şekilde yapılan seanslardan oluşur ve seanslar 30-45 dakika sürer. Altın İğne RF uygulaması yapılmadan önce doktor tarafından kişinin muayenesi yapılır. Kişinin ihtiyacı olan seans sayısı ve besleyici serumlar belirlenir. Buna göre bir tedavi programı oluşturulur ve işleme başlanır. İşlemin yapılacağı bölge temizlenir ve lokal anestezi kremleri sürülür. Altın iğne cihazı ile cilt altına yüksek frekanslı radyo dalgaları yollanır. İşlem sonrasında hasta günlük hayatına dönebilir.

Altın İğne Faydaları Nelerdir?

Altın İğne RF uygulaması, cildin doğal yenilenme mekanizmasını kullanır. Böylece birçok probleme karşı altın iğne faydası görülebilir. Cildin daha parlak ve canlı görülmesine, elastin üretimini tetiklemesi cildin daha gergin ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına ve kırışıklıkları sıkılaştırarak daha genç bir görünüm kazanmaya yardımcı olur.

Altın İğne Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Altın iğne ameliyatsız ve yan etkileri az olabilen bir tedavi yöntemi olmasıyla diğer uygulamalara göre daha avantajlı olabilmektedir. Ayrıca hızlı etki edebilmesi ve çok vakit almaması ile daha pratik bir uygulama sunar. Altın iğne avantajları şunlardır;

 • Ameliyat gerektirmeyen bir tedavi olması ile uzun süreli yan etki bırakmayabilir ve böylece hasta günlük hayatından geri kalmayabilir
 • İşlemin uygulandığı dışarıdan fark edilmeyebilir.
 • Diğer tedavilere kıyasla daha az acılı ve ağrısız olabilen bir uygulamadır.
 • Hızlı etkisi ilk seanstan itibaren görülmeye başlayabilir.

Altın İğne Tedavisi Öncesi Sonrası

Altın iğne tedavisi yaptıranlar, faydalarını ilk seanstan itibaren görmeye başlayabilir. Altın iğne tedavisi yaptıranların yorumları işlemin son derece etkili ve kolay olabildiği yönündedir. Altın iğne tedavisi sonrası pürüzsüz bir cilt ve sıkılaşma gözlenebilmektedir. Altın iğne etkisi her seanstan sonra daha belirgin bir hale gelebilmektedir. En son seanstan sonra maksimum etkisini gösterebilecektir. Altın iğne yaptıranlar öncesi sonrası daha genç ve canlı bir cilt görünümü elde edebilirler.

Altın İğne Kaç Seans Yapılmalı?

Altın iğne tedavisinin kaç seans uygulanacağı doktorunuz tarafından belirlenir. Seansların sayısı ve seans aralarındaki süreyi etkileyen bazı faktörler vardır. Uygulamanın hangi probleme yönelik uygulanacağı, uygulama bölgesi ve problemin büyüklüğü seans sayısını etkiler. Genellikle 3 veya 4 seans yeterli olabilmektedir.

Altın İğne RF Uygulaması

Altın İğne Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın İğne tedavisi sonrası cildinize uygun bir bakım, doktorunuz tarafından tavsiye edilecektir. Altın iğne seansı sonrası uyulması gereken kurallar şunlardır;

 • Seans sonrası güneş ışığına maruz kalınmaması gerekir.
 • Uygulama bölgesine bir gün boyunca su değmemesi gerekir.
 • Altın iğne yüze uygulanmış ise makyaj yapılmaması gerekir.
 • Altın iğne uygulaması sonrası ciltteki mikro kanallar kabuk tutabilir. Bu kabuklarla oynanmaması ve soyulmaması gerekir.
 • Doktorunuzun önerdiği nemlendirici kremlerin ve serumların düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.

Altın İğne Etkisi Ne Kadar Sürer?

Altın iğne etkisi, kalıcı olabilir. Altın iğne tedavisi cildi kollajen ve elastin yenilediği için kalıcı bir çözüm sunabilir. Yara izleri, akne, yanık izleri, güneş lekeleri gibi problemleri ortadan kaldırabilir. Etkisi ilk seanstan itibaren görülmeye başlanabilir fakat en verimli hali son seanstan bir süre sonra görülebilir.