Lazerle Karbon Peeling

 1. Anasayfa
 2. Lazerle Karbon Peeling

Lazerle Karbon Peeling

Lazerle karbon peeling son yıllarda kullanıcıların dikkatini oldukça fazla çeken uygulamalardan biridir. Cildin gençleşmesine, sıkılaşma ve toparlamasına yardımcı olan kimyasal peeling işlemlerine alternatif bir uygulama olan bu uygulamada, kimyasal peeling işlemlerinin dezavantajlarının büyük bir çoğunluğunun minimize edildiğini söylenebilir. 4 mevsim uygulanabilen bu uygulama sonrasında uygulama yapılan ciltte hafif bir kızarıklık oluşabilmekte ve bu kızarıklık kısa bir süre sonra geçebilmektedir. Güneş koruyucu krem kullanarak günlük hayatınıza devam edebilmenize imkan sağlayan carbon peeling uygulaması, cildinizde herhangi bir kabuklanma ve yanık görüntüsüne sebep olmayabilmektedir.

Lazerle Carbon Peeling uygulamasının amacı, iletilen lazer enerjisinin cilt yüzeyinde yoğunlaşarak deri altına inmesini önlemek, enerjinin yüzeyde yer alan ölü derinin tahrip edilerek deriden uzaklaşmasını sağlamaktır. Bu işlem, kimyasal peeling işleminin gerçekleştirdiği sonuca benzer bir sonuç oluşturmaktadır.

Lazerle Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Lazerle Karbon Peeling (soyma) işlemi, Q anahtarlı Nd:yag lazer sistemleri aracılığı ile gerçekleştirilen bir cilt yenileme işlemidir. Cilt yüzeyine sürülen, uygulamaya özel olarak üretilen ve yoğun karbon atomu içeren akışkan yapıdaki sıvının üzerine Q anahtarlı Nd:yag lazer sistemi ile atışlar yapılarak gerçekleştirilir. Bu atışlarda cilt yüzeyine sürülen karbonun tamamı patlayarak yüzeyde düşük düzeyde bir hasar oluşturması hedeflenir. Uygulanan enerji ve oluşan düşük düzeydeki hasar aynı zamanda cilt yüzeyinde bir aktivasyon oluşmasını sağlayarak cildin kollajen üretiminin tetiklenmesini ve cilt elastikiyetini sağlayan elastin liflerinin kendilerini toparlamasını, kısalmasını ve dolayısıyla cildin sıkılaşma ve toparlamasına yardımcı olabilmektedir.

Karbon Peeling Tedavisi

Carbon Peeling işleminin ilk uygulamasından sonra bile cildinizdeki yenilemeyi fark edebilir, cildinizde yer alan gözeneklerin sıkılaştığını gözlemleyebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda aktif aknelerinizin azalmasına, cildinizin sıkılaşmasına ve toparlamasına, gözeneklerinizin sıkılaşmasına, yeni oluşmuş olan düşük seviyedeki sivilce izlerinin görünümünün düzelmesine ve siyah noktalarınızın temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Lazerle Carbon Peeling işlemi, Uzman doktorumuzun teşhisi ve cildinizde elde etmek istediğiniz sonuca göre en az 5 seans en fazla 8 – 10 seans arasına kadar planlanmaktadır. Seans aralıkları cildinizin kendini yenileme hızına göre 1 hafta ile 10 gün arasında değişebilmektedir.

Uygulama esnasında genellikle bir ağrı söz konusu olmamaktadır. Sonrasında yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arasında geçecek olan bir kızarıklık oluşması normaldir. Uygulama sonrasında birkaç gün güneş koruyucu kullanarak cildinizi korumanız yeterlidir.

Lazerle Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

 • Güneş ışınlarının neden olduğu lekelerin iyileşmesine
 • Sivilce ve akne oluşumunu engellenmesine
 • Vücudun doğal yenilenme mekanizmasını tetikleyerek kollajen üretimini artmasına
 • Daha parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmaya
 • Cildin yağlanma dengesi kontrol altına alınmasına
 • Kırışıklık, sarkmalar gibi yaşlılık etkilerini azalmasına yardımcı olur.

Lazerle Karbon Peeling Sonrası

Lazerle karbon peeling sonrası uyulması gereken bazı etkenler vardır;

 • İşlemden sonra lazer yapılan bölgenin bir gün boyunca sıcak sudan uzak tutulması önerilir.
 • Bölgenin doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamasına dikkat edilmelidir.
 • Hamam, sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulması gerekir.
 • Kabuklanma olursa kabuklarla oynanmaması ve koparılmaması gerekir.
Lazerle Karbon Peeling

Lazerle Karbon Peeling Fiyatları

Lazerle karbon peeling fiyatları işlemin uygulanacağı bölgeye, probleme ve cilt tipine göre değişiklik gösterir. Karbon peeling işleminden önce doktorunuz tarafından muayene edilerek size en uygun lazer işlemi belirlenir. Bu işleme göre uygulanacak seans sayıları ve lazer tipi belirlenir. Bu etkenlere göre lazerle peeling fiyatı belirlenir.