VelaShape III

Selülit, yirmi yaşın üzerindeki kadınların % 80’ini etkileyen, genel olarak kalça ve bacak bölgelerinde yoğunlaşan yağ hücrelerinin neden olduğu portakal kabuğuna benzer görüntü olarak tanımlayabileceğimiz bir problemdir.

Velashape III, 4 farklı teknolojiyi aynı anda uygulama bölgesinde kullanarak bu teknolojilerin birlikte kullanılması ile birlikte oluşan sinerji ile sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bu teknolojilerin bir arada kullanılarak oluşturduğu etkiye, Velashape ‘in üreticisi olan Syneron firması ELOS (Elektro Optik Sinerji) teknolojisi adını veriyor.

Velashape III’ ün kullandığı teknolojilerden teker teker bahsedelim;

Bipolar Radyo Frekans Enerjisi: Radyo frekans enerjisi uzun zamandır tıpta kullanılan bir teknolojidir. Medikal estetik alanında uygulanan bölgelerde ısı oluşturarak sorunların çözülmesine yardımcı olur. Bipolar (iki kutuplu) radyo frekans enerjisi ile cilt yüzeyi çok fazla ısınmadan deri altında yer alan dokuların yüksek ısılara ulaşmasına yardımcı olur. Oluşturulan ısının derinliği cilt altında 15 milimetreye kadar inebilmektedir. Bu ısı sayesinde dokular arasındaki kılcal damarlar genişleyebilir, dokular arası alışveriş artabilir, bölgede bulunan yağ hücrelerinin içeriklerinin kan dolaşım sistemi aracılığı ile bölgeden uzaklaşmasına ve yağ hücrelerinin küçülmesine yardımcı olur. Radyo frekans enerjisi bunları gerçekleştirebilirken aynı zamanda da cilt yüzeyinin ve cilt altı dokuların sıkılaşma ve toparlamasına da yardımcı olur.

Tedavi ve ücretleri hakkında detaylı bilgi almak, randevu kaydı oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.

Genel İletişim Formu (Ads Harici Kullanılacak)

Kızılötesi Enerji: Kızılötesi (infrared) enerji, cilt yüzeyinin ısınmasına yardımcı olan teknolojilerden birisidir. Aynı zamanda kas ağrılarının azaltılmasında da kullanılmaktadır. Cilt yüzeyinde oluşan bu ısı ile cildin kendini yenileyici mekanizması harekete geçebilir, kollajen, elastin ve hyaluronik asit sentezi üretimini tetikleyebilir ve cildin sıkılaşma ve toparlamasına yardımcı olabilmektedir.

Mekanik Masaj ve Vakum Teknolojisi: Vakum Teknolojisinin medikal estetikte kullanılmasının amacı, cilt altı dokuların hareketlendirilerek selülit görüntüsünü oluşturan sıkılaşmış dokuların arasındaki bağın azaltılmasıdır. Vakum teknolojisinin sağlayabildiği bu fayda, selülit görüntüsünün ortadan kaldırılması için tek başına yeterli olmamakta fakat fayda sağlayabilmektedir. Mekanik Masaj işlem ise vakum teknolojisinin etkinliğinin artmasını amaçlar. Bu iki teknoloji birlikte çalıştığında yağ dokusunun hareketlenmesini tetikler, cilt altı dokularının bölgesel madde alışverişini hızlandırarak ve lenfatik drenaj etkisinin oluşmasını amaçlayarak bölgesel yağ dokusunun azaltılması için gerekli ortamın oluşmasına önayak olur.

Aynı zamanda karın ve yan karın, kollar, kalça ve bacaklarda uygulanarak sıkılaşma ve toparlama, selülit tedavisi, bölgesel incelmede yardımcı olan bir uygulamadır.