Eskiden geleneksel olan ağda, cımbız, traş gibi yöntemler kullanılıyordu. Ancak bu yöntemler ağrılı, acılıydı ve kalıcı yöntemler değildi. Günümüzde teknolojinin gelişimiyle birlikte  Lazer Epilasyon geleneksel yöntemlerin aksine daha az ağrısız, acısız ve  kalıcı olarak tüylerden kurtulmayı sağlamaktadır. Peki, Lazer Epilasyon nedir? Lazer epilasyon, lazer aleti ile uygulanacak bölgeye lazer ışınları atılır ve lazer ışını cildin içinden geçerek kıl kökünde bulunan melanin pigmenti tarafından emilir. Emilen lazer ışını kıl kökünü ısıtarak kıl kökünü tahrip eder ve kıl oluşumunu kalıcı olarak durdurur.

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

Lazer Epilasyon Uygulanmadan önce kişinin cilt rengi, kıl rengi belirlenmeli ve ona göre lazer ayarı yapılmalıdır. Lazer ayarı yapıldıktan sonra ise kıllar jilet veya traş makinesi ile kısaltılır. Lazer ışınından korunmak için koruyucu gözlükler takılır. Lazer epilasyonun uygulanacağı bölge taranır ve sonrasında lazer cihazıyla kıl köklerine lazer atımları yapılır. Lazer ışınları cildin içinden geçerek kıl kökündeki melanin pigmenti tarafından emilir. Emilen lazer ışını kıl kökünü ısıtarak kıl kökünü tahrip eder. Tahrip olan kıl kökü yeni kıl üretemez ve istenmeyen tüylerin bir kısmı kalıcı olarak yok olur.

Lazer Epilasyon Sonrasında Yapılması Gerekenler

Lazer Epilasyon uygulanan bölgede hafif şişlik yani ödem oluşabilmektedir. Bu gibi sorunlar oluşan bölgelere soğuk buz uygulaması yapılabilmekte ve nemlendirici kremler sürülebilmektedir. Lazer uygulanan bölgelere kese ve peeling yapılmamalıdır. Duş alınacak suyun sıcak olmaması, ılık olması gerekmektedir. Solaryuma girilmemeli ve belirli bir süre güneşlenilmemelidir. Eğer güneşlenmek gerekiyorsa minimum 30 faktörlü güneş kremi sürülmesi gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Günümüzde istenmeyen kıllar erkekler içinde büyük bir sorun haline gelmiştir. Lazer epilasyonun etkili olabilmesi için cilt renginin açık ve kıl renginin koyu olması gerekmektedir. Bu nedenle erkeklerin kıl tipleri kalın ve koyu renkli olması nedeniyle lazer epilasyon işlemi daha kolay yapılmakta ve daha verimli sonuçlar alınmaktadır. Ancak kıl kökünün ciltte daha derine uzanması nedeniyle acı hissi daha fazla hissedilmektedir. Özellikle acı eşiği düşük insanlarda acının hissedilmemesi için işlemden sonra kremler sürülebilir, bölge soğutulabilir veya işlem buz lazer epilasyon ile yapılabilir. Erkeklerin en çok epilasyon yaptırdıkları bölgeler omuz, sırt, kol ve el bölgeleridir.

Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon soğutucu başlığı sayesinde daha az ağrılı bir epilasyon yöntemi sunar. Acı eşiği düşük olan kişiler için tavsiye edilmektedir. Genelde Diode Lazerlerde olan bir sistemdir. Geniş bir alana etki etmesi nedeniyle epilasyon süreleri kısalabilir.

Lazer Epilasyon Ankara

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın