Altın iğne radyofrekans tedavisi radyo dalgaları kullanılarak cilt yenilenmesi temeline dayanan ve cildin kaybettiği canlılığı tekrar kazanmasını amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde, cildin alt tabakasında mikro kanallar oluşturulması amaçlanır ve verilen radyofrekans dalgaları sayesinde cildin elastin ve kollajen üretimi tetiklenmeye çalışılır.

Altın iğne radyofrekans tedavisi ile yapılan çalışmalarda cildin kendi kendini yenilemesini sağlayan elastin ve kollajenlerin üretiminin arttırılması hedeflenir. Böylece cildin alt tabakasında açılan mikro kanallar üzerinden verilen radyo dalgaları ile cilt kendini çok daha hızlı yenilemeye başlayabilir.

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi
Altın İğne Radyofrekans

Altın İğne RF Tedavisi Hangi Uygulamalarda Etkilidir?

Altın iğne tedavisinde derinin alt tabakasına, cihazın iğneleri ile ısı verilir ve cildin kendini yenileme hızının arttırılması amaçlanır. Diğer cilt tedavilerine kıyasla çok daha hızlı, etkili ve acısız olabilen bu yöntem ile ciltte kısa sürede canlılık ve sıkılaşma görülebilir.

Günlük hayatımızda güneş ışınları, kirli hava ve yaşlanmaya bağlı sorunlar oldukça yaygınlaşırken, altın iğne uygulaması ile çok daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün olabilir.

Altın İğne RF Uygulaması

Altın iğne radyofrekans tedavisi, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklık ve izlerin tedavisinde yaygın olarak kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Cilde bakım yapan ve gençleşmesini amaçlayan bu tedavi, çeşitli nedenlerle oluşan çatlakların, deri sarkmalarının, yara ve yanık izlerinin tedavisinde de kullanılabilmektedir. Sivilce ve terleme gibi problemler de Altın İğne RF tedavisi ile giderilebilmektedir.

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Çoğu cilt tedavisinden farklı olarak altın Altın İğne RF işleminde de ameliyat vb. müdahale gerekmez. Tedavi, belirli aralıklarla uygulanan seanslar ile yapılmakta ve her seans ortalama yarım saat ile 45 dakika arasında sürmektedir.

Tedavi uygulanacak kişiye ilk seanstan öncesinde doktor muayenesi yapılır ve kişinin ihtiyacı olan seans sayısı ve kullanılması gereken serumlar belirlenir. Bunun ardından tedavi sürecine başlanır. Her seansın öncesinde hastaya altın iğne tedavisi uygulanacak bölge temizlenir ve lokal anestezi yapılır.

Hasta operasyona hazır hale getirildikten sonra, cihazın altın uçları ile bölgeye radyofrekans dalgaları gönderilir ve bölgenin mikro boşluklar üzerinden ısıtılması amaçlanır. Operasyonlar acısız ve ameliyatsız olduğu için her seans sonrasında hasta günlük yaşamına geri dönebilir, uygulanan tedavi hastanın günlük yaşamını olumsuz etkilemez.