Altın iğne sonrası sivilce, leke, yara izi ve kırışıklıklar gibi birçok cilt kusurunda iyileşme sağlanabilir. Altın iğne radyofrekans uygulaması, günlük hayatın ciltte yarattığı problemleri iyileştirmek amacıyla yapılan bir cilt bakımıdır.

Altın iğne sonrası ciltte gözle görülür iyileşmeler sağlanabilmektedir. Vücudun doğal yenilenme mekanizmasını kullanarak kusurları iyileştirmeyi hedefleyen altın iğne, uzun vadede kalıcı bir çözüm sunabilir. Sivilce problemleri, kırışıklıklar, güneş lekeleri, yara izleri, gözaltı morlukları, cilt bakımı gibi birçok farklı soruna yönelik uygulanabilir. Ameliyat gerektirmemesi ve kişiyi günlük hayatından geri bırakmaması ile tercih sebebidir. Altın iğne nedir ve uygulama sonrası nasıl etkiler eder bu yazımızda ele alacağız.

Altın İğne Sonrası
Altın İğne Sonrası

Altın İğne RF Nedir?

Altın İğne RF uygulaması, radyofrekans dalgaları ve mikro iğneler kullanılarak yapılan bir cilt tedavi yöntemidir. Altın iğne cihazı, adından da anlaşılabileceği gibi, mikro iğneler kullanarak cildin alt katmanlarında mikro tahribatlar oluşturulması amaçlanır. İğnelerin açtığı mikro kanallardan radyofrekans dalgaları yollanarak vücudun kollajen ve elastin üretiminin tetiklenmesi amaçlanır. Kollajen ve elastin cildin pürüzsüz ve sıkı olmasını sağlayan proteinlerdir. Altın iğne uygulaması ile vücudun kendini doğal yollarla tazelemesine yardımcı olunur.

Altın İğne Sonrası Neler Görülür?

İlk seanstan itibaren ciltte gözle görülür iyileşme sağlanabilir. Fakat tam olarak etkisini göstermesi, son seanstan sonra olacaktır. İşlemden sonra uygulama yapılan bölgede kızarıklık olabilir fakat 72 saat içerisinde kızarıklıkların geçmesi beklenir. Bunun dışında altın iğne tedavisinin ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Tedavi sonrası sivilce, akne gibi sorunlar için yaptıranlarda sivilcelerde azalma gözlenebilmektedir. Yara izleri ve lekeler için yaptıranlar ise her seanstan sonra izleri daha da az belirgin hale gelebilir. Altın iğne yaptıranlar sonrası tedavinin en iyi sonuçları vermesi için bazı önerilere uyması beklenir.

Altın İğne Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın iğne işlemi uygulandıktan sonra, ciltte mikro tahribatlar oluşturduğu için doktorunuz bazı tavsiyelerde bulunacaktır. Bu tavsiyelere uyulması işlemin daha iyi sonuçlar vermesini sağlayacak, oluşabilecek yan etkileri en aza indirecektir.

 • Tedavi sonrası uygulama yapılan bölgeye bir gün boyunca su değmemesi gerekir.
 • İşlem yüz bölgesine yapılmış ise makyaj yapılmaması gerekir.
 • Oluşan mikro tahribatlar kabuk tutabilir. Kabukların soyulmaması ve doğal iyileşme sürecine bırakılması gerekir.
 • Doktorunuz tedavi sonrası kullanmanız için nemlendirici kremler veya vitaminler önerebilir.
 • Seans sonrası güneş ışığıyla doğrudan temastan kaçınılmalıdır.

Altın İğne Uygulaması Avantajları Nelerdir?

 • Altın iğne uygulaması, cildin alt katmanlarına etki ettiği için dışarıdan gözle görülür bir iz bırakmayabilir
 • Altın iğne kalıcı sonuçlar sağlayabilir.
 • Şişlik, morluk, ödem gibi yan etkiler görülmeyebilir
 • Tüm cilt tiplerinde ve ten renginde kullanılabilir.
 • Ameliyatsız ve hızlı bir çözüm sağlayabilmektedir
 • Kolay ve konforlu bir işlemdir.

Dr.Derm Polikliniği olarak uzman kadromuz, steril ortamımız ve profesyonel cihazlarımız ile en iyi cilt bakım tedavilerini uygulamaktayız. Altın iğne fiyat ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.