Altın iğne tedavisi, radyo frekans enerjisinin iğneler aracılığıyla deri altına aktarıldığı; ciltte gençleşme ve sıkılaşma sağlayan bir uygulamadır. Radyo frekans enerjisi, uçları ince ve çoklu iğnelerle daha önce belirlenen bölgelere aktarılır.

Altın iğne tedavisi uygulama esnasında, iğnelerle meydana getirilen mikro kanalların iç kısmına, ısı enerjisi verilir. Diğer uygulamalardan farklı olarak cildin yüzey kısmında ve epidermis tabakasında hasar oluşturulmadan dermis tabakasında kollajen ve elastin üretimi tetiklenir. Bu sayede cildin dış tabakasına olumsuz etkide bulunmadan sıkılaşma ve toparlanma meydana getirilmektedir.

Altın İğne Tedavisi Ankara

Altın İğne Tedavisi

Altın İğne Tedavisi Etkileri Nelerdir?

Radyo frekans, tıpta bir tedavi yöntemi olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır. Altın iğne tedavisinde, fraksiyonel radyo frekans; doğrudan cildin alt kısmındaki dokulara verilmektedir. Daha önce belirli seviyeler için ayarlanan çoklu iğneler cildin alt tabakasına giriş yapmaktadır.

İğneler sayesinde ciltte delikler oluşmakta ve bu deliklerden radyo frekans verilmektedir. Bu sayede, kollajen ve elastin üretimi tetiklenmekte, cildin yenilenme ve yeniden yapılanma süreci başlamaktadır. Altın iğneler, şu cilt sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır:

  • Cilt gençleştirme
  • Kırışıklık tedavisi
  • Boyun, dekolte, kol ve bacak bölgelerindeki sarkmaların toparlanması
  • Akne ve sivilce izi tedavisi
  • Çatlak tedavisi
  • Gözenek sıkılaştırma
  • Aşırı terleme

Altın İğne Tedavisinin Yapıldığı Diğer Vücut Bölgeleri

Altın iğne tedavisi, yukarıda yer alan bölgelerin dışında başka sorunlar için de kullanılmaktadır. Radyo frekanslar ile yüz, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü ve yanaktaki kırışıklıklar da tedavi edilebilmektedir.

Özellikle sivilce ve aknelerden dolayı meydana gelen izler, altın iğnelerin yaydığı radyo frekanslar ile giderilmektedir. Radyo frekans enerjisi, doğrudan izlerin içini hedeflemektedir, böylece bu bölgelerde etkili bir yenilenme ve tedavi süreci başlamaktadır. Bütün bu tedaviler, fraksiyonel lazer ile birleştirildiğinde daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Ankara Altın İğne Tedavisi

Altın İğne RF Uygulamasıyla çatlaklar ve deri yırtıkları da başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Şunu belirtmek gerekir ki çatlaklar, tamamıyla tedavi edilemez fakat radyo frekans tedavisiyle daha iyi bir görünüme kavuşması mümkündür. Uygulama sayesinde çatlakların renginde düzelme, çaplarında daralma oluşmaya başlar. Sonuç olarak fark edilir ölçüde daha pürüzsüz hale gelir.

Kilo alıp veren insanlarda oluşan sarkma ve gevşemeler de altın iğne tedavisiyle çözümlenmektedir. Kolların iç kısmına ve bacaklara yapılan tedavi, oldukça konforludur. 1 ay aralıklar ile 3 seansta tamamlanan tedaviyle birlikte deride gerginleşme görülmektedir.

Aşırı terleme sorunlarının giderilmesini sağlayan uygulama, ter bezlerinin kalıcı bir biçimde tahrip edilmesini sağlamaktadır. Böylece, ter salınımı durmaktadır.

Ankara Lazer Epilasyon

Altın İğne Tedavisinin Yan Etkisi Var mıdır?

Bu tedavilerin en güzel tarafı ameliyatsız olmasıdır. Altın iğnelerle gerçekleştirilen radyo frekans tedavisi, alanında ameliyatsız çözümlerden biridir. Bu tedavi yönteminin hayatı etkileyen bir yan etkisi yoktur. Uygulamadan sonra, kızarıklık, pullanma, çok hafif ödem, en fazla 5 saat süren pembelik ve soyulma meydana gelebilir. Bu sorunlar, belirtilen sürenin sonunda ortadan kalkmaktadır ve hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Menü

Şimdi | Bizi Arayın

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin