Ameliyatsız burun estetiği, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan burundaki estetik kusurları yok eden bir dolgu işlemidir. Bu uygulama ile kemer görüntüsü, düşük burun vb. sorunların ortadan kaldırılabilmesi mümkün olur.

Ameliyatsız burun estetiği, bölgeye enjekte edilen dolgular yardımıyla yapılır. Lokal anestezi ile yapılan işlem, yaklaşık yirmi dakika sürmektedir. Ameliyat sonrası komplikasyonlar ve iyileşme süreci olmadan estetik bir burun ortaya çıkması burun dolgusuyla mümkün olmaktadır. Bu nedenle uygulama son zamanların popüler güzellik ve estetik işlemlerindendir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Burun, bulunduğu konum nedeniyle yüz güzelliğinin önemli ölçütlerinden biridir. Burun şekli büyük ölçüde genetiktir ve bazı kişilerde bu nedenle büyük, orantısız vs. olabilmektedir. Yaşanan kaza vb. sonrasında, burun kırıkları ve burun görünümünde bozulma oluşması söz konusu olabilmektedir. Burundaki yamukluk, büyüklük, kemer görüntüsü gibi kusurlar yüzün genel estetiğini büyük ölçüde etkiler. Bu durumlarda burun düzeltme amacıyla çeşitli işlemler yapılabilir.

Estetik bir burun için geleneksel yöntemlerle veya lazerle burun ameliyatı (rinoplasti) yapılabilmektedir. Genel anesteziyle yapılan estetik cerrahi işlemi sonrasında uzun bir iyileşme süreci vardır. Burnun son görünümü alması için ameliyat sonrasında yaklaşık altı ay kadar beklemek gerekmektedir. Ameliyatsız burun estetiği olarak da bilinen burun dolgusu sayesinde bu operasyona gerek kalmadan pek çok sorunun çözülebilmesi mümkün olacaktır.

“Ameliyatsız burun düzelir mi?” sorusunun da yanıtı niteliğinde olan işlem, burun görünümündeki kusurların dolgularla kapatılması şeklinde özetlenebilir. Burun ucu kaldırma, kemer görüntüsünü yok etme gibi işlevleri vardır.

Burun Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Burun dolgusu aracılığıyla ameliyatsız burun kaldırma ve düzeltme sağlanması mümkün olur. Benzer etkiyi gösteren diğer uygulamalara nazaran konforlu, kısa süreli bir işlemdir. Ameliyatsız burun nasıl küçültülür? Uygulama prosedürü şu şekildedir;

 • Tamamen temizlenmiş cilt üzerine anestezik krem uygulaması yapılır.
 • Dolgu materyali, burun bölgesinde önceden belirlenmiş alana enjekte edilir.
 • Yaklaşık 15-20 dakikalık işlem sonrasında hasta günlük yaşamına dönebilir.
 • İşlem acısızdır, sonrasında kanama, morarma gibi yan etkiler oluşması beklenmez.

Burun dolgusu yaptıranlar, uygulama sonrasında belli bazı hususlara dikkat ederek gündelik yaşamlarına dönebilir. İşlem bir ya da birkaç seans içinde tamamlanır ve ameliyatsız burun kemeri düzeltme ve diğer sorunları çözme bu şekilde mümkün olur.

Bu uygulamayı yaptırmak isteyenler ameliyatsız burun estetiği kalıcı mı? sorusunun yanıtını merak etmektedir. Estetiksiz burun kaldırma ve diğer görsel kusurları yok etme amacı taşıyan uygulama kalıcı değildir. Yaklaşık iki sene sonra dolgu materyali erir ve burun eski görünüme döner. Bununla birlikte işlemin tekrarlanmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

ameliyatsiz-burun-estetiği

Burun Dolgusu Avantajları

Ameliyatsız burun ucu kaldırma gibi vaatleri olan burun dolgusu fiyatları ve hızlı uygulanabilmesi nedeniyle, diğer burun estetiği işlemlerine tercih edilmektedir. Ameliyatsız burun estetiği yaptıranlar ayrıca şu avantajları elde etmiş olacaktır;

 • Kesi, yara izi, morluk vb. sorunlara yol açmayan bir uygulamadır.
 • Kısa zamanda tamamlanır ve hasta gündelik hayatına devam eder.
 • Komplikasyon riski çok azdır, sonrasında özel bir bakım gerektirmez.
 • Benzer sonuçları veren uygulamalara kıyasla oldukça uygun maliyetle yapılır.
 • Ameliyatsız burun estetiği acıtır mı? sorusuna kısaca “hayır” şeklinde yanıt verilebilir. Uygulama esnasında ve sonrasında ciddi bir acı veya sızlama hissedilmez.

Burun dolgusunun konu üzerine uzman bir hekim tarafından, yeterli hijyen koşullarını sağlayan bir klinikte uygulanması gerekir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkma riski bulunmaktadır.

Burun dolgusu işlemi her problemin çözümü için yeterli olmamaktadır. Kemer görünümü ya da düşük burun bu yöntemle düzeltilebilir. Fakat uygulamanın burun kanatları üzerinde çok etkili olmadığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra solunum problemleri, burun kırıklarından doğan estetik sorunlar vb. için rinoplasti önerilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Ameliyatsız şekilde burun kaldırma gibi avantajlar sağlayan burun dolgusu fiyatları, pek çok etkene bağlı şekilde değişiklik gösterir. Kurumun fiyat politikası bu etkenlerden en önemlisidir. Uygulama yapan hekimin deneyim ve uzmanlığı, fiyatlar noktasında belirleyici olmaktadır. Ameliyatsız burun estetiği fiyatları klinik fiyat politikası dışında şu kriterlere bağlı şekilde değişiklik gösterir;

 • İşlemde kullanılan materyalin kalitesi,
 • Uygulamada kullanılacak enjeksiyonun dozu,
 • İşlemin kaç seans şeklinde planlandığı.

Dolgu miktarı ve seans sayısı kişiye özel şekilde belirlenmektedir. Fiyatlar da bu nedenle her hasta için farklı olabilir. İşlemin iki yıl boyunca kalıcı olacağı göz önünde bulundurulmalı, konuyla ilgili uzman olmayan kişilere işlem yaptırılmamalıdır.

Drderm Polikliniği, alanında uzman bir ekiple ve son teknoloji ürünlerle pek çok güzellik uygulamasının yapıldığı bir kurumdur. Cilt bakımı, lazer epilasyon, kırışıklık uygulamalarının yanı sıra dolgu işlemleri için de Drderm Polikliniği’ne başvuru yapabilirsiniz. İşlemlerimizle ilgili detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için bize ulaşabilirsiniz.

ameliyatsiz-burun-estetiği