Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarıyla zamanın cildinizde oluşturduğu olumsuz etkileri, minimuma indirebilirsiniz. İlerleyen yaş faktörü etkisini en fazla cildimizde hissettirebilir. Küçük izlerle başlayan kırışıklıklar ve cildin sıkılığını kaybetmesi ilk gözlemlenen belirtilerdir.

Ameliyatsız cilt gençleştirme kırışıklık, sarkma, çökme, lekelenme gibi belirtilerin giderilmesi amacıyla yapılan estetik tedavilerdir. Cildimizde oluşan bu tür can sıkıcı değişiklikler her ne kadar olağan bir durum olsa da psikoloji üzerinde hiç de olumlu olmayan etkilere neden olabiliyor. Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan Ultherapy, İple Yüz Germe, Mezoterapi, Dermapen, Kimyasal Peeling, Altın İğne uygulamalarından sizin için en uygun olana karar vermek için DrDerm Polikliniğini tercih edebilirsiniz.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme
Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme Uygulamaları Neden Tercih Edilir?

Her cilt tipi için uygulanabilir nitelikte olan cilt gençleştirme yöntemleri sayesinde kişinin kendine güven duygusu artabilmekte, sosyal hayatına da yansıyan olumlu etkilere neden olabilmektedir. Yaşlanma etkisinin en aza indirildiği bir görünüm her yaştan birey için mutluluk verici bir değer olabilir.

Cilt gençleştirme yöntemleri arasından yapılacak seçim, kişinin ihtiyaçlarına ve cilt tipine göre değişiklik gösterir. Bazen yapılan yanlış seçimler sonucunda hedeflenen amaca ulaşmak yerine bunun tam tersi bir durumla karşılaşılabilir. Bu nedenle kendiniz için uygun gördüğünüz cilt gençleştirme yöntemini uygulamadan önce uzman bir doktorla görüşmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Uzman eşliğinde yapılan tercih sayesinde hem daha hızlı hem de daha etkili bir sonuç alırken herhangi bir komplikasyonla da karşılaşma riskiniz çok az olacaktır.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Ultherapy

Ultherapy ameliyatsız bir şekilde yüz germe amacıyla uygulanan bir işlemdir. Ultherapy tedavisi, Focus Ultrasound yöntemini kullanan cilt gençleştirme uygulamasıdır. Diğer tedavi yöntemlerine göre göze çarpan ve tercih edilebilirlik potansiyelini yükselten özelliği, sadece bir defa uygulanmasının yeterli olabilmesidir.

İstisnai durumlar haricinde Ultherapy uygulamasının tek bir seansı sizi istediğiniz sonuca ulaştırabilmektedir. Uygulamanın ardından nadiren yaşanan hafif kızarıklıklar 1-2 saat içerisinde kendiliğinden geçebilmekte; güne kalınan yerden devam edilebilmektedir.

İple Yüz Germe

İple Yüz Germe sayesinde sarkma, kırışıklık gibi sorunlara çözüm üretilebilmektedir. Bu işlem ameliyatsız estetik uygulamalardandır. Bir diğer adı da iple yüz asma olan bu uygulamada özel iplerle cilt zıt taraflara doğru çekilerek kırışmaların açılması amaçlanır. Bu işlem için öncelikle bir cilt muayenesinden geçilmelidir. Eğer herhangi bir soruna rastlanmazsa kişiye iple yüz germe uygulaması yapılabilir.

Mezoterapi

Mezoterapi uygulamasında bazı solüsyonlar yeterli ölçülerde birleştirilerek küçük iğneler yardımıyla deri altına zerk edilir. Bu solüsyonlar cilt üzerinde oldukça kısa sürede etkisini gösterebilir. Cilt yenilenmesinde, kırışıklıkları gidermede, sarkmaların toparlanmasında uygulanabilmektedir.

Dermapen

Dermapen işlemiyle, uygulama bölgesinde oluşturulan hasar ile birlikte kollajen üretimi ve cildin hyalüronik asit üretimi tetiklenmeye çalışılır. Tedavinin ardından iyileşme süreci oldukça hızlı olabilmesi nedeni ile tercih edilen ameliyatsız estetik operasyonlar arasındadır. Bu uygulama sonrasında ciltte sıkılaşma, çizgilerin giderilmesi, akne ve deri tahribatının iyileştirilmesi gibi sonuçlar elde edilebilmektedir. Uygulama süresi ortalama 1 saat süren bu yöntemi kadın erkek fark etmeksizin tercih edebilmektedir.

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling uygulamasından sonra ciltteki kırışıklık, leke, akne ve buna benzer problemler çözüm bulabilirken ciltte eskiye nazaran daha genç ve canlı bir görünüm oluşabilmektedir. Uygulama özel solüsyonlar yardımıyla yapılan cilt temizleme ile başlar. Ciltteki hassas bölgelerin çok fazla soyulmasını önlemek için nemlendirici kremler kullanılabilir.

Altın İğne

Altın İğne tedavisi, uzun zamandan beri tıp alanında kullanılan bir radyo frekans uygulamasıdır. Altın İğne RF uygulamasında hedef, cilt yüzeyinde ve epidermis tabakalarında hasar oluşturulmadan radyo frekans enerjisi ile dermiste kollajen ve elastin üretimini tetiklemektir. Başta yüz bölgesi olmak üzere boyun ve diğer bölgelerde oluşan sarkma, kırışıklıkları gidermek amacıyla; leke tedavisinde, çatlak giderme vb. problemlerden kurtulmak için altın iğne radyo frekans uygulaması tercih edilebilir.