Ameliyatsız dudak dolgusu gerek dudakların şekillendirilmesi gerekse de daha dolgun görünüm elde edilmesi açısından uygulanabilen çözüm yollarından biridir. Herhangi cerrahi operasyon tedavisini riskli bulan herkes dolgu estetiğinden yararlanabilir.

Ameliyatsız dudak dolgusu operasyonu ile siz de hayalinizdeki dolgun dudaklara ağrısız bir şekilde kavuşabilirsiniz. Bu sayede dudak dolgunlaştırma işlemleri sadece 30 dk. içerisinde gerçekleştirilebiliyor ve hasta operasyondan yalnızca birkaç saat sonra günlük yaşamına geri dönebiliyor. Dudak ve yüz dolgusu hakkında detaylı bilgi almak için DrDerm Polikliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Ameliyatsız Dudak Dolgusu
Ameliyatsız Dudak Dolgusu

Ameliyatsız Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dudak dolgusu işlemleri diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi geçmişte ameliyat ile dudak belirli bölgelerden kesilerek yapılıyordu. Ancak gelişen teknikler ile birlikte dudakta hiçbir kesi izi olmadan sadece iğneler ile yapılan işlem sayesinde dudak dolgusu yapılabiliyor. Böylece istediğiniz dolgun dudaklara kavuşmak için ameliyata girmenize gerek kalmayabiliyor.

Ameliyatsız dudak dolgunlaştırma işlemlerinde genellikle Hyalüronik Asit kullanılmaktadır. Hyalüronik Asit, çapraz bağlar yardımıyla güçlendirilerek dolgu işlemine hazırlanır. Ardından dudak dolgunlaştırma operasyonuna başlanır.

Operasyonların tamamen ameliyatsız olması, hastanın operasyon sonrasında günlük yaşamına dönebilmesi için büyük avantajlar sunabilmektedir. Dudak dolgunlaştırma işleminden sadece birkaç saat sonra hasta günlük hayatına geri dönebiliyor. Operasyonun tüm yan etkileri ise birkaç günde ortadan kaybolabiliyor ve kişi istediği dudak dolgunluğuna kavuşma imkânına sahip olabiliyor.

Lazer Epilasyon Ankara

Ameliyatsız Dudak Dolgunlaştırma İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Dudak dolgunlaştırma işlemlerinde genellikle hastaların dudak kenarlarında ve operasyon yapılan bölgelerinde şişlik görülmektedir. Ancak bu şişlikler tüm estetik operasyonların genel bir yan etkisi olabilmektedir.

  • Operasyon sonrasında hassaslaşan bölgelerde şişlik görülmesi bu nedenle tamamen normaldir.
  • Dudak çevresinde operasyon sonrasında oluşan ödem ve şişlikler birkaç gün içerisinde tamamen iyileşebilmektedir.
  • Dudak dolgunlaştırma işleminin hemen ardından dudak çevresinde kızarıklıklar görülebilir. Ancak operasyondan birkaç saat sonra kızarıklıklar tamamen iyileşebilmektedir.
  • Operasyondan sonra birkaç gün boyunca dudak çevresine daha hassas davranılması ve makyaj malzemeleri kullanılmaması gerekiyor.

Operasyon her ne kadar ameliyatsız olsa da bölgenin hijyenine son derece dikkat edilmelidir.

Dudak Dolgusunun Ne Zaman Tekrarlanması Gerekir?

Dudak dokusunun, uygulanan dolgu malzemesini emme oranına göre kalıcılık süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Genellikle 6 ay ideal kalıcılık süresidir. Bu süre operasyon yapılan kişinin hormon düzeyine ve dudak yapısına göre birkaç ay artabilir ya da azalabilir.