Ameliyatsız yüz germe Ankara özelinde uygulanan ve herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeden yüzün daha genç görünmesine yardımcı olan Ulterapy yöntemidir.

Ameliyatsız yüz germe Ankara ‘da gerçekleştirilen yeni nesil yöntemlerle uygulanan yaşlanma karşıtı tedavi yöntemidir. Ulterapy olarak adlandırılan uygulama, cilde yoğunlaştırılmış ultrason dalgalarının verilmesiyle yapılır.

Ameliyatsız Yüz Germe AnkaraUlterapy: Ameliyatsız Yüz Germe Ankara

Ulterapy Ankara yönteminde, odaklı ısı dalgalarının etkisi kullanılır. Bu uygulamada amaç, vücudun yaşlanmayla birlikte azalan kollajen maddesinin tekrar üretilmesini sağlamaktır. Cildi gençleştiren ve onu daha sıkı bir görünüme sahip olmasını sağlayan kollajen etkenini uyarmak için Ulterapy yöntemiyle cildin altına 60°C ile 70°C arasında değişen ısı dalgaları gönderilir. Özel olarak üretilen Ulterapy cihazıyla uygulanan yöntem günümüzde daha sıkı ve genç bir cilt isteyenler tarafından en çok tercih edilen yöntemlerdendir.

Genelde dekolte bölgesi ve yüz bölgesinde kullanılan Ulterapy yönteminin uygulandığı alanlar şunlardır:

  • Yüzün sarkan veya elastikiyetini kaybeden bölümleri
  • Alın çizgileri
  • Göz kenarları (Kaz ayağı bölgesi)
  • Düşük kaş problemlerinde kaş bölgesi
  • Çene ve çene altı bölgeleri
  • Boyun çevresinde
  • Dekolte bölgesi

Ankara Lazer Epilasyon

Ultherapy Ankara Nasıl Yapılır?

Ultherapy yöntemi uygulamak isteyen hastanın öncelikle uzman tarafından kontrol edilmesi ve uygulama yapılmasına karar vermesi gerekir. Cilt gençleştirme işlemine karar verildikten sonra Ultherapy cihazının başlığı aracılığıyla cildin alt tabakalarının görüntüsü dijital ekrana yansıtılır. Sonrasında uygulamaya başlanır ve cildin 1.5 mm ile 4.5 mm arasındaki alt bölgelerine kontrollü ısı dalgaları gönderilir. Termal ısı dalgaları cildin bu derinliklerinde bir miktar tahribat yaratır.

Oluşturulan bu hasarın giderilmesi için de vücut kollajen üretmesi gerekir. Üretimine yardımcı olunan kollajenle birlikte cilt yeniden yapılanma sürecine girebilir ve cildin kendini yenilemeye başlamasına yardımcı olur. Cildin yüzeyine herhangi bir etki veya hasar oluşturmayan Ultherapy uygulaması, cildin daha sıkı ve daha genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Ortalama 30 dakikada tamamlanan işlemin etkileri ilk günden başlayarak yaklaşık 2 – 3 ay içerisinde daha belirgin bir hal almaya başlayabilir.

Ultherapy işleminin ardından kişi günlük hayatına devam edebilir. Uygulamanın ardından bazı kişilerde kızarıklık, şişme, karıncalanma veya hassasiyet görülebilir fakat bu etkiler oldukça doğaldır ve birkaç saat içerinde geçmektedir.