Ameliyatsız yüz germe tedavisi, cilt gençleştirme adına yapılan bir işlemdir. Herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan uygulanabilen Ulterapy yöntemi zamanla oluşan yaşlanma belirtilerinin giderilmesi amacıyla uygulanır.

Ameliyatsız yüz germe işlemi öncelikle uzman doktor tarafından uygulanması gereken bir uygulamadır. Drderm polikliniğinde cilt tipinize uygun gençlik ve güzellik uygulamalarına ulaşabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi

İnsan vücudu belli bir yaşa kadar gelişme gösterir. Bir noktadan sonra da yaş alamaya bağlı olarak vücutta bazı yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan belirtiler dışarıdan görünüm açısından en çok ciltte kendini gösterir. İnsan cildi zamana ve çevresel etkenlerden etkilenen hassas bir bölgedir. Çevresel etkiler yaş almayla birlikte ciltte ve yüzde birtakım deformasyonlara, lekelenmelere veya canlılığını yitirmeye sebep olabilmektedir. Eski dönemlerden beri bu etkileri en aza indirmek için bazı yöntemler geliştirilmiştir. Günümüzde ise teknolojik imkânların gelişmesiyle birlikte daha etkili ve sağlıklı yöntemler uygulanabilmektedir.

İnsan cildi özellikle yüz bölgesi, yaşlanma belirtilerinin en sık görüldüğü alanlardandır. Yüz bölgesinde oluşan ince çizgiler ve kırışıklıklar, kaz ayağı çizgileri, cilt rengi kaybı, parlaklık kaybı bu belirtilerin başında gelir. Eski cilt tedavilerinde ciltte oluşan bu etkilerin giderilebilmesi için bazen kişinin ameliyat olması gerekebiliyordu. Ameliyat olmak kişiyi hem psikolojik olarak daha fazla yorabiliyor hem de daha zor bir tedavi süreci geçirebiliyordu. Fakat günümüzde cerrahi bir işleme gerek kalmadan da cilt gençleştirme ve yüz germe tedavileri uygulanabilmektedir. Yazımızda bu tedavileri sizin için derledik.

Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi
Ulterapy

Ulterapy

Öncelikle Ulterapy nedir? Sorusuna cevap verelim. Ulterapy, cildin yenilenmesini ve nemlenmesini sağlayan kollajenin üretilmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde ses dalgalarının ciltte ısı artışı oluşturarak gerekli dokuların uyarılması hedeflenir. Uyarılan dokular kollajen üretimi gerçekleştirebilir ve daha gergin bir cilt sağlayabilir. Cildi gençleştiren ve onu daha sıkı bir görünüme sahip olmasını sağlayan kollajen etkenini uyarılır. Ulterapy yöntemiyle cildin altına 60°C ile 70°C arasında değişen ısı dalgaları gönderilir. Özel olarak üretilen Ulterapy cihazıyla uygulanan yöntem günümüzde daha sıkı ve genç bir cilt isteyenler tarafından en çok tercih edilen yöntemlerdendir.

Genelde dekolte bölgesi ve yüz bölgesinde kullanılan Ulterapy yönteminin uygulandığı alanlar şunlardır:

Yüzün sarkan veya elastikiyetini kaybeden bölümleri

  • Alın çizgileri
  • Göz kenarları (Kaz ayağı bölgesi)
  • Düşük kaş problemlerinde kaş bölgesi
  • Çene ve çene altı bölgeleri
  • Boyun çevresinde
  • Dekolte bölgesi

İple Yüz Germe (D Lift)

İple yüz germe uygulaması özellikle yanak ve çene kısmında oluşan yaşlanma belirtilerinin giderilmesi amacıyla uygulanan bir tedavidir. İple yüz germe, özel olarak üretilen ameliyat iplerinin farklı yönlerde etki edecek şekilde yerleştirilmesi şeklinde uygulanır. Yüzün daha gergin ve genç görünmesine yardımcı olabilen D Lift yönteminde aynı zamanda vücudun kolajen üretimi de desteklenerek cildin yenilenmesine yardımcı olunur.

Peki, iple yüz germe nasıl yapılır? Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden olan uygulama cildin alt tabakasına özel olarak üretilen iplerin yerleştirilmesi ile yapılır. Öncelikle uzman doktor tarafından germe ve asma işleminin yapılacağı bölgedeki problemler belirlenir. Daha sonra belirlenen bölgelere çizilen çizgiler üzerinden kanüller aracılığıyla ipler yerleştirilir. Böylece birbirlerine çapraz bir şekilde yerleştirilen ipler derinin altında bir ağ oluşturur. Bu da sarkmış, elastikiyetini kaybetmiş veya sarkmış cilt bir nevi askıya alınmış oluş bu problemlerin giderilmesine yardımcı olur.

İple Yüz Germe (D Lift)
Altın İğne RF

Altın İğne RF

Altın İğne tedavisi, radyo frekans dalgaları kullanılarak geliştirilmiş bir yöntemdir. Tıp alanında uzun zamandır kullanılan radyo frekans Altın İğne uygulamasıyla bir cilt tedavisi haline getirilmiştir. Altın İğne RF uygulamasında cildin yüzey bölgelerinde ve epidermis tabakasında herhangi bir hasar oluşturulmaz. Radyo frekans ile kollajen ve elastin üretiminin tetiklenmesi amaçlanır. Başta yüz bölgesi olmak üzere boyun ve diğer bölgelerde oluşan sarkma, kırışıklıkları gidermek amacıyla; leke tedavisinde, çatlak giderme vb. problemlerden kurtulmak için altın iğne radyo frekans uygulaması tercih edilebilir.

Altın İğne Radyofrekans yönteminde, özel olarak üretilen cihazın başlığı altın bir iğneden meydana gelir. Bu mikro iğneler yardımıyla ciltte çok küçük boyutlu delikler oluşturur. Bu kanallar aracılığıyla da cildin alt kısmına radyofrekans ile kollajen ve elastin üretimi tetiklenmesi hedeflenir. Bu sayede ciltte genç ve pürüzsüz bir görünüm elde edilebilir.