Ankara lazer epilasyon tavsiye arayışında bulunan pek çok kişi vardır. Bu uygulama, kalıcı biçimde epilasyon sağladığından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu alanda hizmet veren işletmeler de bu doğrultuda oldukça fazladır.

Ankara lazer epilasyon tavsiye öncesinde, bu deneyimin oldukça kişisel olduğunu unutmamalıdır. Lazer epilasyonda kullanılan farklı cihaz teknolojileri söz konusudur. Bu teknolojiler her kıl ve cilt tipinde aynı sonucu vermeyecektir. Dolayısıyla cihaz ve epilasyon merkezi tercihi, kişinin ihtiyaçları ve beklentisine uygun şekilde yapıldığı takdirde verimli sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Ankara’da Lazer Epilasyon Tavsiyesi

Lazer epilasyon Ankara ve diğer pek çok kentte sıkça uygulanan güzellik işlemlerindendir. Bu uygulamalar hem kadın hem de erkekler için vücudun hemen her noktasında güvenle uygulanabilmektedir. Bu işlem için Ankara lazer epilasyon merkezleri araştıran kişiler, öncelikle lazer cihazları ve çalışma prensibi noktasında doğru bilgi edinirse süreç sağlıklı ve başarılı şekilde ilerleyebilir.

Cihaz üretimi için kullanılmakta olan üç farklı lazer cihazı teknolojisi vardır. Bu teknolojiler Nd Yag, Alexandrite ve Diode olarak sıralanabilir. Her kıl ve cilt tipinde, renginde aynı cihaz etkin sonuçlar göstermemektedir. Bu nedenle cihaz seçiminin doğru yapılması önemlidir.

En iyi lazer epilasyon sistemi hangisi? Bu sorunun yanıtı kişiden kişiye farklılık gösterecektir.

  • Alexandrite lazer, kıl köklerine 755 nm dalga boyunda atış yapar. Açık tenli, koyu renk kıllara sahip kişilere uygundur.
  • Diode lazer 810 nm dalga boyuna sahiptir. Hem uzun hem de kısa atışlar yapabilmektedir. Her cilt için güvenlidir.
  • Nd Yag lazer 1064 nm’lik dalga boyuna sahiptir. Bu nedenle oldukça derine nüfuz eder, esmer tenlere uygundur.
Ankara Lazer Epilasyon Tavsiye

Lazer uygulamaları içinde değerlendirilen Ipl lazer ise köklerini yok etmez ancak bir süre boyunca kıl köklerinin etkinliğinin durmasını sağlar. Dolayısıyla geçici bir etkiye sahiptir. Kalıcı lazer epilasyon sağlamaz. Bu nedenle işleme başvuracak kişilerin, kullanılan cihazın ıpl teknolojisine sahip olmadığından emin olması, işlemlerin kalıcılığı için önemlidir.

Lazer Epilasyonda Hangi Marka Daha İyi?

Ankara epilasyon merkezleri tarafından kullanılan farklı marka lazer cihazları vardır. Bu cihazlar belirli lazer teknolojilerini bünyesinde barındırsa da nitelik bakımından birbirinden farklı olabilir. Kişinin kıl ve cilt yapısına uygun seçilecek cihazın donanımsal ve teknolojik bakımdan da kaliteli olması gerekir. Bu doğrultuda “lazer epilasyon en iyisi hangisi?” sorusuna şu şekilde yanıt verilebilir;

  • Cihazın tüm bakım ve tamiri düzenli yapılmalıdır.
  • Son teknoloji donanımla üretilmiş olmalıdır.
  • Cihaz kullanıcıya uygulama kolaylığı sağlamalıdır.
  • Hastanın minimum acıda uygulama alması mümkün olmalıdır.

Uygulamanın kalitesini kullanılan teknolojinin doğru seçilmiş olması etkileyecektir. Ayrıca özellikle acı eşiği düşük kişiler için soğuk hava üflemeli lazer epilasyon gibi seçenekler tercih edilebilir. Lazer epilasyon on sekiz yaşını tamamlamış herkes için güvenle uygulanabilmektedir. Kadın ve erkek lazer işlemleri bazı süre ve seans farkı dışında oldukça benzer şekilde uygulanır. Her iki cinsiyette de başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

DrDerm Polikliniği aracılığıyla kadın ve erkek lazer epilasyon ve diğer pek çok güzellik bakım işlemi uygulanmaktadır. Bu hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi ve fiyat almak, randevu oluşturmak için bize telefonla ya da web sitemizden ulaşabilirsiniz.