Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilebilecek en rahat yöntemlerden bir tanesi de lazer epilasyondur. Bikini bölgesi lazer epilasyon tedavisi hem uygulama yapılacak bölgenin hassaslığı hem de hormonal değerlere göre kıl sertliğinin değişmesi nedeniyle diğer lazer yöntemlerine kıyasla daha konforlu bir tedavi çözümü olabilmektedir.

Bikini bölgesi lazer epilasyon tedavisi için öncelikle operasyon yapılacak bölgedeki kılların sertliğine ve cildin hassasiyet durumu incelenir. Ardından randevu tarihinden birkaç gün önce kıl köklerinin daha belirgin olarak ortaya çıkması için lazer tedavisi uygulanacak bölgede çıkan kılların kesilmesi istenir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Tedavisi
Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Tedavisi

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Tedavisi Zararlı mıdır?

Genital bölge, cildimizin en hassas olduğu yerlerden biridir. Lazer epilasyon ışınları uygulanan bölgedeki kıl köklerini hedef alır ve bu noktada etkili olur. Lazer tedavilerinde temel amaç lazer ışınlarını kıl köklerinin bulunduğu derinliğe etki edecek ölçüde göndermektir. Bu tedavi yönteminde lazer ışınları cildin daha derin noktalarına ulaşmaz, sadece kıl köklerini tahrip ederek bu bölgelerde kıl çıkmasını engellemeyi amaçlar.

Cilt tipine uygun olmayan lazer başlıkları kullanılması ya da olması gerekenden daha uzun süre yapılan tedavilerde cilt yüzeyinde tahrip görülebilmektedir. Ancak doğru uygulanan tedavilerde, lazer tedavisinin herhangi bir yan etkisi görülmeyebilir. Bu noktada tedavi alacağınız klinik seçiminde dikkatli olunması; kampanya vb. cazip fırsatlarla sunulan çözümlere temkinli yaklaşılması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Kaç Seansta Tamamlanır?

Lazer epilasyon tedavisinde cildin tedaviye verdiği tepki, seans sayısını belirleyen en temel faktörlerden bir tanesidir. Lazer ışınlarının her seansta tahrip ettiği kıl kökü miktarı, toplam seans miktarını etkilemektedir. Genel olarak lazer epilasyon tedavileri 6 ila 8 hafta arasında değişmektedir. Kıl miktarı ve kıl köklerinin sertliğine göre seans sayısı 4’e kadar azalabileceği gibi 12’ye kadar da çıkabilmektedir.

Diğer bir kriter epilasyondan kişinin beklentisidir. Lazer epilasyon istenmeyen kıl köklerinden kurtulmak için uygulandığı gibi kimi hastalarda şekil vermek amacıyla da değerlendirilir. Özel isteklerinize, tedaviden beklentilerinize göre de toplam seans sayısı kısalabilir veya uzayabilir.

Lazer Epilasyon Hangi Kıl Tipine Yapılır?

Hemen her kıl tipi için:

  • Yanaklar, dudak üstü, çene
  • Boyun bölgesi
  • El, kol ve koltukaltı
  • Göğüs ve göbek bölgesi
  • Bikini bölgesi
  • Bacakların alt ve üst kısmı ile ayaklar

lazer epilasyon için uygun vücut bölümleridir. Lazer epilasyon yaptıracak kişilerin kronik hastalıklarına bağlı olarak kullandığı ilaçları, randevu aldığı sırada belirtmesi tedavinin olumsuz sonuçlanmaması için büyük önem taşıyor. Ağır ilaç kullanan kişilerin yanı sıra cilt yüzeyinde iltihap, açık yara ve çeşitli deri hastalıkları var ise bu bölgelere de lazer epilasyon uygulanamamaktadır.

Akara lazer epilasyon uygulanacak kişilerin kıl yapısının sert, kıl köklerinin ise belirgin olması gereklidir. Ayva tüylü bölgelere uygulanan lazer epilasyon tedavisinin olumlu sonuçlanması kişiden kişiye değişebilmektedir.