Bölgesel incelme yöntemleri çağımızın en büyük sağlık problemlerinden olan fazla kilo alma veya vücutta oluşan yağlanma problemlerine karşı geliştirilen zayıflama yöntemlerindendir.

Teknolojiyle birlikte sağlık endüstrisine yapılan yatırımların artmasıyla farklı özelliklerde bölgesel incelme yöntemleri de gelişmeye başladı.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Yöntemleri

Her yeni teknolojik gelişmede olduğu gibi bölgesel zayıflama yöntemleri de belli bir ihtiyacın sonucunda oluşmaya başlandı. Zayıflama ihtiyacının ortaya çıkmasında etkili olan sebeplerin başında hareketsiz yaşam tarzı, sağlıksız ve düzensiz beslenme, vücudun ihtiyacından fazla kalori alıp bu kalorileri harcayamama, kullanılan bazı ilaçlar ve tedaviler veya bazı psikolojik rahatsızlıklar gelir.

Günümüz yaşam koşullarında kilo almak için bu kadar sebep ve fazla kilolardan şikayetçi olup onlardan kurtulmak isteyen çok sayıda insan varken bilimsel ve teknolojik gelişmeler de her geçen gün bu yönde ilerlemeye devam ediyor.

İşte, en çok tercih edilen, ameliyatsız ve sağlıklı bir şekilde bölgesel olarak incelme sağlayan yöntemler.

Kavitasyon Yöntemi

Kavitasyon yöntemi ultrason ışınları kullanılarak bölgesel zayıflama amaçlanan bir yöntemdir. Bu yöntemde incelmesi istenen bölgeye ultrason frekansları gönderilerek o bölgede bulunan yağ dokularının yapısında yüksek basınç farklılıkları oluşturarak onları deforme eder ve sıvılaştırma hedeflenir. Yüksek basınca maruz kalan yağ dokularını oluşturan hücreler ve bileşenler parçalanarak lenf kanallarıyla vücuttan atılmaya çalışılır. Böylece uygulanan bölgede zayıflama ve incelme sağlanmasına yardımcı olur.

Ankara Lazer Epilasyon

Medikal Ozon Yöntemi

Medikal ozon, tıbbi uygulamalarda kullanılmak için elde edilen ve içeriğinde %3 ile %5 oranında ozon bulunan bir karışımdır. Ozon tedavisinde amaç vücuttaki dokuların ve hücrelerin aldığı oksijeni en verimli şekilde kullanılmasıdır. Bu yöntemde uygulamanın yapıldığı bölgeye ozon verilerek kanda bulunan alyuvarların ozonla temas etmesi amaçlanır. Böylece alyuvarların elastikleşerek kan akışını hızlandırmasına, dokulara taşınan oksijen miktarı artmasına ve vücuttaki zararlı kimyasalların atılımına yardım edilmiş olunur.

Lenf Drenaj Pressoterapi Yöntemi

Bu yöntem, vücudun farklı bölgelerine basınç yapılan bir masaj tekniğidir. Dolaşım sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayan bu yöntemde vücuda farklı oranlarda dışarıdan basınç uygulanarak kan dolaşımının hızlanması amaçlanır. Böylece yavaş çalışan veya hiç çalışmayan bölgelerde kan dolaşımının hareketlenmesi ve bölgede birikmiş ödemin atılmasına yardım edilmiş olunur. Bölgesel zayıflamaya yardımcı olan lenf drenaj yöntemiyle selülit görünümün azaltılmasına, vücuttaki sarkık bölgelerin toparlanmasına destek olur.