Bölgesel zayıflama Ankara uygulamaları, fazla kilo veya vücudun bazı bölgelerinin yağlanma problemlerinin giderilmesi için uygulanan tedaviler olarak bilinmektedir. Bölgesel zayıflama cihazları aynı zamanda vücut şekillendirme ve kas geliştirme işlemlerinde de kullanılabilmektedir.

Bölgesel zayıflama Ankara yağlanma probleminden şikâyet eden kişilerin sorunlarına çözüm sunabilmek amacıyla uygulanmaktadır. İnsan vücudunun farklı bölgelerinde yağ oluşumu gerçekleşebilmektedir. Fakat günümüz teknolojik imkanları sayesinde bu problemler daha rahat ve kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturulabilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Fazla kilo veya vücudun bazı bölgelerinin yağlanması problemi günümüzde en çok rastlanan sağlık sorunlarındandır. Üstelik kilo alamaya bağlı oluşan sağlık sorunlarını yaşayan insan sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Fazla kilo probleminin başlıca sebepleri;

  • Hareketsiz yaşam tarzı
  • Sağlıksız yeme içme alışkanlıkları
  • Düzensiz beslenme
  • Çocukluk veya yetişkinlik döneminde geçirilen bazı hastalıklar
  • Bazı ilaç ve tedaviler
  • Kilo almaya yatkın genetik miras

olarak sıralayabiliriz. Fazla kilolar her ne sebepten olursa olsun insan sağlığını ve dış görünüşünü olumsuz etkileyebilecek potansiyele sahiptir. Günümüzde fazla kilolardan kurtulmak için farklı yöntemler geliştirilmektedir. Bunlardan en etkilisi de bölgesel zayıflama cihazlarıdır. Bu cihazlar vücuttaki kasları harekete geçirerek kasları güçlendirme ve bu sayede yağ yakımı gerçekleştirme esasına dayanır. Cihaz kaslarda güçlü kasılmalar oluşturmak için yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik (HIFEM) alan teknolojisini kullanır. Bu sayede kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde edilmektedir.

Bölgesel İncelme Cihazı Nedir?
Bölgesel Zayıflama Cihazı

Bölgesel Zayıflama Cihazları

İnsan psikolojisinin iyi durumda olması birçok etkene bağlıdır. Bunlardan bir tanesi de kişinin dış görünüşüyle barışık olmasıdır. Özellikle kişinin özgüvenini belirleyen etkenler arasında ilk başlarda kişinin kendisiyle uyum içerisinde olması yer alır. Özgüveni yerinde olan kişi doğal olarak kendisiyle ve çevresiyle daha iyi ve sağlıklı ilişkiler kurar. Aksi halde ise özgüvensiz kişilerin yaşadığı çevreyle iyi ilişkiler kurması zorlaşır. Bölgesel incelme tedavileri de fazla kiloları sebebiyle sorun yaşayan kişilerin bu sorunlarının giderilmesi amacıyla uygulanır.

İnsan vücudunun farklı bölgelerinde yağlanmalar kolaylıkla oluşabilir. Oluşabilen yağ oranları ve yağlanan bölgeler kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Herkesin metabolizması farklı çalıştığı için bu etkiler farklı şekilde görülebilir.

Günümüz teknolojisi sayesinde ise sadece sorunlu bölgelere işlem yapılabilmektedir. Böylece daha az enerji ve zamanla daha etkili sonuçlar alınabilmektedir. Bölgesel incelme cihazı sayesinde sadece yağlanmanın olduğu veya kas kütlesinin artırılmak istendiği alana işlem yapılır. Böylece hem kaslar çalıştırılarak kas kütlesi artırılır hem de bölgedeki fazla yağların yakılmasına yardımcı olunur. Estesculpt bölgesel zayıflama cihazı, kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde

etmenize yardımcı olmaktadır. 30 dakikalık tedavi sırasında kaslar, genel egzersizde elde edilemeyen yüksek frekans ve yüksek yoğunlukta 30.000 kez kasılır. Kas aşırı kasılması, büyük miktarda enerji kaynağı gerektirir, bu nedenle kasın yanındaki yağ hücreleri de tüketilir, bu da doğal apoptoza yol açar ve yağ kalınlığını etkili bir şekilde azaltmaktadır.

Bölgesel İncelme Ankara

Bölgesel zayıflama veya bölgesel incelme, vücudun belli bölgelerinde oluşan yağ tabakalarının hedef alınarak bu bölgelere işlem yapılmasıdır. Bölgesel zayıflama uygulamaları teknolojik cihazlarla gerçekleştirilir. İnsan vücudunda genellikle göbek, basen, bacak ve kol bölgeleri yağlanmaya yatkın bölgelerdir. Dolayısıyla bölgesel zayıflama uygulamalarında da bu bölgelerdeki yağlanmalar giderilmeye çalışılır. Biz de DrDerm Polikliniği olarak Ankara’da bölgesel zayıflama hizmeti veren bir merkeziz. Merkezimizde çeşitli güzellik uygulamalarının yanında bölgesel incelme ve bölgesel zayıflama uygulamaları da gerçekleştirmekteyiz.

Merkezimizde uyguladığımız bölgesel incelme yöntemlerinde farklı teknolojiler kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Esteculpt cihazı ile yapılan tedavidir. Estesculpt bölgesel incelme cihazının özelikleri şu şekildedir;

  • Estesculpt, çok işlevli bir vücut şekillendirme ve kas geliştirme aracıdır
  • Özellikle kalça ve karın için etkilidir. Kısa süreli güçlü kas kasılmaları oluşturmak için yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik (HIFEM) alan teknolojisini kullanır

 

  • Karın bölgesindeki yağları azaltarak ve aynı zamanda yağın altında bir kas temeli oluşturarak hastaların daha ince ve atletik bir vücut konturu elde etmesine yardımcı olur
Bölgesel İncelme Ankara
  • Kalçaya uygulandığında o bölgede sıkılaşma etkisi yaratarak sportif bir vücut şekli kazandırır. Isıtma/soğutma prensibi kullanılmadığından yanık, yara izi veya şişme riski yoktur.
Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bölgesel Zayıflama Ankara Fiyatları

Bölgesel zayıflama belli bölgelerin hedeflenip bu bölgelerdeki yağ oluşumlarının giderilmesi amacıyla uygulanan tedavilerdir.

DrDerm olarak bizim uyguladığımız incelme tedavisi uygulama yapılan bölgedeki kasların çalıştırılması esasına dayanır.

Bölgeye kas kasılmasını uyararak kasların çalışması sağlanır. Bu aşamada motor sinir hücreleri hedef alınır.

Bölgesel zayıflama fiyatları, uygulanacak bölgenin genişliğine ve yağ oranına göre değişiklik göstermektedir. Siz de istenmeyen kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız DrDerm polikliniğine gelip ücretsiz muayene olabilirsiniz.

İşlemler hakkında detaylı bilgilere ve uygulamanın fiyat bilgisine bizimle irtibata geçerek erişebilirsiniz.

Randevu oluşturmak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ya da internet adresimizden bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.