Burun dolgusu Ankara ve diğer pek çok şehirde uygulanan popüler bir güzellik işlemidir. Bu işlem sayesinde burundaki eğrilik ya da kemer görünümü kolay şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. İşlemin diğer burun estetiği işlemlerinden uygun fiyatlı ve zahmetsiz olması yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Burun dolgusu Ankara bölgesinde estetik cerrahlar ve dermatolog hekimler tarafından yapılmaktadır. Bu alanda yetkili güzellik merkezleri, muayenehane ve hastanelerde işlem kısa bir süre içinde tamamlanmaktadır. Yaklaşık yarım saat süren işlemden sonra, kişi burnundaki estetik kusurlardan kurtulmuş biçimde gündelik yaşamına dönebilir.

Burun Dolgusu Ankara Fiyatları

Burun dolgusu, kişinin burnundaki görüntü kusurlarını kapatmayı sağlayan bir estetik işlemdir. Kemerli burun görünümü, burundaki düşüklük, dudak ve burun arasındaki boşluk seviyesinin değişimi gibi amaçlarla yapılabilmektedir.

Burun dolgusu fiyatları her işletme için farklı fiyatlarla yapılabilir. Bu fiyatları etkileyen bazı faktörler şu şekildedir;

 • Dolgu malzemesinin kalitesi,
 • Uygulanacak dolgu miktarı,
 • Ne tür bir dolgu yapılacağı,
 • İşlem yapan kliniğin niteliği,
 • Hekimin deneyimi,
 • Kliniğin fiyat politikası.

Dolgu işlemi, yapılacağı bölgenin ihtiyaçlarına göre farklı miktarlar kullanılarak yapılır. Bununla birlikte, işlem için genelde hyalüronik asit bazlı, geçici burun dolgusu malzemeleri kullanılır. Bu malzeme cilt ile tamamen uyumludur, belirli bir süre içinde cilt tarafından absorbe edilerek kaybolur. Çok fazla tercih edilmemekle beraber kalıcı burun dolgusu uygulamaları da söz konusudur.

Burun dolgusu ne kadar” şeklindeki sorulara yanıt alınırken, işlemin güvenli bir klinikte, uzman bir hekim tarafından yapıldığına emin olmak gereklidir. Malzemenin kaliteli olması ve işlemin güvenli olabilmesi için belirli bir fiyat skalasının üstü gerekebilir.

Burun Dolgusu Ankara

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu yaptırmak isteyen pek çok kişi, bu uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek istemektedir. Öncelikle işlemin oldukça basit, kısa sürede tamamlanan ve oldukça az yan etki riski barındıran bir işlem olduğunu belirtmek gerekir. Bu işlem için “1 cc burun dolgusu yeterli mi?” gibi soruların yanıtı ve fiyatlar çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Burun ucu dolgusu fiyatları ile burunda ciddi değişiklik sağlayacak bir işlemde gerekli miktar, buna bağlı olarak fiyatlar birbirinden farklı olabilir.

İşlem ise genellikle şu şekilde uygulanmaktadır;

 • Öncelikle kişi muayene edilir, beklentileri öğrenilir.
 • Enjeksiyon bölgesi doktor tarafından temizlenir.
 • Dolgu maddesinin bölgeye enjeksiyonu yapılır.
 • İşlem sonrası, doktor tarafından masaj vb. yapılabilir.
 • Belirli bir süre sonrasına kontrol randevusu verilir.

İşlem oldukça kısa sürede tamamlanır. Birkaç gün içinde nihai sonuçlar görülmeye başlar. İlk gün de değişiklikler ortaya çıkmış olacaktır fakat tam sonuç için şişlik ve kızarıkların geçmesi beklenmelidir.

Burun Dolgusu Ankara

Burun Dolgusu Ne Kadar Süre Kalır?

Ankara burun dolgusu tavsiye arayışındaki kişiler, işlemin ne kadar süre kalacağını merak etmektedir. Ameliyatsız burun estetiği gibi isimlerle de anılan uygulama için kalıcı ve geçici dolgu malzemelerinin kullanılması mümkündür. Bununla birlikte yan etki riski çok düşük olduğundan ve uygulama kolaylığı sağladığından burun için en sık geçici dolgu yapılır.

Geçici burun dolgu malzemesi hyalüronik asit bazlı bir materyalden üretilir. İçerik markalara, hekimin yaklaşıma vb. bağlı şekilde değişiklik gösterebilir. Bu malzemeyle yapılan burun dolgusu kalıcılık süresi ise 6 ila 18 ay arasında değişiklik gösterir. Sonuçların kalıcılığı ayrıca uygulamayı yapan kişinin deneyimine ve becerisine de bağlı olabilir. Dolgu maddesinin doğru şekilde enjekte edilmesi ve dağıtılması, sonuçların ne kadar süreceğini etkileyebilir. Bu nedenle konu üzerine deneyimi yüksek bir hekime başvuru yapılması önemlidir.

Burun dolgusunun etkisi azalmaya başladığında ya da tamamen kaybolduğunda yeniden uygulanmasında bir sakınca yoktur. Dolgunun gerekli durumlarda yenilenmesi suretiyle uzun yıllar boyunca estetik bir görünüm elde etmek mümkün olacaktır.

Burun Dolgusu Yaptıranlar Memnun Mu?

Burun dolgusu yaptıranlar ve deneyimlerinden memnun olma durumları pek çok değişkene bağlıdır. Bununla beraber işlem genel olarak yan etki riski az, kolay uygulanabilir olduğu için işlem sonuçları genellikle başarılı olarak addedilir.

Burun dolgusu, daha düzgün ve orantılı bir burun profili oluşturmak isteyen kişiler için etkili bir çözüm olabilir. İşlem genellikle hızlıdır, minimal ağrı veya rahatsızlık içerir ve anında sonuçlar verir. Bu nedenlerle, birçok kişi burun dolgusu işleminin sonuçlarından memnun kalır. Bununla beraber işlem burun içindeki yapısal sorunları düzeltemez, sağlık sorunlarını iyileştirmez. Bu durumlarda ameliyat olmak gerekebilir. Kalıcı burun dolgusu yaptıranlar ve geçici dolgu işlemini yaptıranlar arasında da memnuniyet farkları olabilir.

Bazı kişiler işlemin hızlı şekilde geçmesinden memnun kalmayabilir. İşlem sonrası oldukça nadir de olsa bazı komplikasyon riskleri söz konusudur. Bununla beraber burun dolgusu pişmanlık oranı oldukça azdır.

DrDerm Polikliniği, alanında deneyimli, uzman hekim ve sağlık çalışanlarıyla pek çok estetik ve güzellik uygulaması yapmaktadır. Burun, dudak dolgusu gibi işlemler için bize başvurabilir, uygulamasını yaptığımız diğer tüm işlemlerin detayları için bize ulaşabilirsiniz.