Burun dolgusu fiyatları, işlemin niteliğine ve uygulandığı kliniğe göre farklılık gösterir. Burun dolgusu sayesinde burundaki kusurlar ameliyat yapılmadan çözülebilir. Kişinin burnundaki beğenmediği özellikler bu işlemle kısa sürede değiştirilir.

Burun dolgusu fiyatları alınmadan önce işlem yapacak kliniğin detaylıca araştırılması gerekir. Burun yüzün simetrisini sağlayan ve güzellik unsuru olarak ön planda olan bir bölgedir. Yanlış uygulamalardan kaçınmak, deneyimli ve uzman bir hekimle süreci tamamlamak hasta açısından oldukça önemli bir husustur.

Burun Dolgusu Fiyatları 2023

Kısa süren ve gerekli koşullar sağlandığı takdirde oldukça güvenli olan burun dolgusu fiyat açısından diğer burun işlemlerinden oldukça uygundur. Bunun nedenleri arasında işlem maliyetinin düşük olması, kısa sürmesi gibi etkenler bulunmaktadır.

Burun dolgusu sayesinde;

 • Eğrilikler giderilebilir.
 • Burun ucu kaldırılabilir.
 • Kemer görüntüsü yok edilebilir.
 • Burun ve dudak arasındaki mesafe değiştirilebilir.
 • Burun açısının her iki açıdan da eşit olması sağlanabilir.
 • Asimetriye dair pek çok problem ortadan kaldırılabilir.

Burun dolgusu fiyatları da bu çerçevede yapılacak işleme bağlı olarak değişir. Dolgu uygulanacak alan, dolgu için gerekli miktar bu durumda etkilidir. Ayrıca işlem için gereken ustalık ve işçilik de fiyat belirlenmesi hususunda önemli bir kriterdir. Bununla birlikte çoğunlukla burun dolgusu fiyatları klinik içinde sabittir. Yetkili ve deneyimli bir hekim tarafından yapılması zorunlu olan işlem yüz estetiğine önemli katkılar sağlar. Bu nedenle burun dolgu fiyatları açısından en uygun olan değil, en kalifiye işlem yapacak klinik tercih edilmelidir.

burun-dolgusu-fiyatlari

Burun Dolgusu Nedir?

Burundaki yamukluk, kemerli görüntü, sarkıklık gibi durumlar yüzün simetrisini önemli seviyede değiştirir. Bu nedenle yapılan pek çok estetik işlem vardır. Son yıllarda ameliyatsız burun estetiği olarak ön plana çıkan burun dolgusu, bu işlemlerden biridir.

Burun dolgusu oldukça basit bir uygulamadır. Dolgu malzemesi olarak seçilen hyaluronik asit ya da farklı tekniklerle elde edilen yağ enjeksiyonu ile burundaki kusurun ortadan kaldırılması amaçlanır. Lokal anestezi ile yapılan işlem, yaklaşık on-on beş dakika arasında sürmektedir. Uygulama tamamlandığında hasta klinikten ayrılır ve günlük yaşantısına döner.

Özellikle burun kaldırma ve küçük çaptaki burun eğriliği için etkili, hızlı, basit bir uygulama olarak sıklıkla yapılmaktadır. İşlem deneyimli bir hekim tarafından uygulandığında güvenlidir. İşlem sonrası komplikasyon riski bulunmamaktadır. Bu da diğer burun değişimi işlemlerinden daha fazla tercih edilmesine neden olur.

Burun Dolgusu İşlemi

Dolgu günümüzün popüler güzellik uygulamalarından biridir. Yanak, dudak, çene gibi bölgelerdeki pek çok estetik sorun bu yöntemle iyileştirilmektedir. Aynı biçimde burun için de dolgu uygulamaları yaygınlaşmaktadır.

Burun dolgusu ile pek çok görsel problem kısa sürede çözülmektedir. Oldukça ağrılı ve uzun bir süreç isteyen burun ameliyatı bu işlemin gölgesinde kalmıştır. Burun ameliyatına göre burun dolgusu avantajları şu şekildedir;

 • Kısa sürede tedavi şansı verir.
 • Sonuçlar aynı gün görülür.
 • İşlem sonrası komplikasyon riski çok düşüktür.
 • Dolgu malzemeleri cilde herhangi bir zarar vermez.
 • İşlem sonrası kişi günlük yaşamına hızlıca döner.
 • Burun dolgusu fiyatları diğer seçeneklerden çok daha düşüktür.

İşlem için kısa bir muayene yapılır, hastanın beklentileri ve ihtiyaçları saptanır. Ardından uygun dolgu malzemesi ve yöntemi belirlenerek bölgeye dolgu enjekte edilir. Enjeksiyon öncesi genellikle lokal anestezi uygulanmaktadır. Hasta on beş dakikalık işlemin ardından günlük yaşamına dönebilir.

burun-dolgusu-fiyatlari

Burunda Dolgu Kaç Ay Kalıcı?

Burun dolgusu kalıcı mı? sorusu, işlemi yaptırmak isteyen pek çok kişinin merak ettiklerindendir. Burun ucu estetiği sağlayan, eğrilik ve diğer pek çok sorun için çözüm olabilen burun dolgusu kalıcı değildir. Bir ila bir buçuk yıl içinde dolgunun erimesi beklenir. Bu süre dolgu için uygulanan yöntem ve malzemeye, kişinin günlük alışkanlıkların göre değişiklik gösterir.

Burun dolgusu, süresi geçtikten ve eridikten sonra tekrar edilebilen bir işlemdir. Bu nedenle kalıcı olmaması hasta açısından ciddi bir sorun oluşturmaz. Maliyetleri de düşünüldüğünde diğer işlemlere kıyasla avantajı devam eder.

Burun dolgusu yaptırmak için yetkin bir kliniğe başvurmak önemli bir husustur. Drderm Polikliniği, uzman hekim ve sağlık personelleri eşliğinde, nezih bir alanda hizmet alınmasını sağlar. Drderm ile lazer epilasyon, kırışıklık tedavisi, burun dolgusu Ankara bölgesinde profesyonel olarak uygulanmaktadır. Burun dolgusu fiyatı almak, aklınızdaki soruların yanıtlarına ulaşmak, diğer estetik ve güzellik işlemlerine dair bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.