Buz lazer nedir?” sorusu, daha önce lazer epilasyon yaptıran ve bazı bölgelerde acı hisseden kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri. Özellikle bikini bölgesine uygulanan lazer epilasyon, oldukça fazla acıya sebep olabiliyor. Fakat bu konuda ortaya çıkan yeni teknolojiler sayesinde bu acıyı dindirmek mümkün.

Peki, buz lazer nedir? İşte, biraz önce bahsettiğimiz işlem sırasındaki acıyı hafifletmenin en kolay yoludur. Kadınların genital bölgesi, kaba eti; erkeklerinse göğüs, sırt gibi bölgeleri en çok acı hissedilen bölgeler. Bu yazımızda buz lazerin temel çalışma prensiplerine ve sağladığı avantajlara birlikte bakacağız.

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer Nasıl Çalışır?

Buz lazer nedir?” dendiğinde genelde akla gelen şey sıradan epilasyon işlemine buz takviyesi yapıldığı şeklinde olabiliyor. Fakat durum kesinlikle böyle değildir. Buz lazer sistemiyle çalışan lazer cihazı, kıl kökünü yavaş yavaş ısıtan fakat sıcaklığın rahatsız edici bir boyuta gelmesini engelleyen bir prensiple çalışır. “Buz” tabirinin kullanılmasının sebebi, cihazın cilde temas eden kısmının soğuk olmasından ileri gelir.

Buz Lazer Epilasyon Nedir? Buz Lazer Cihazları Nelerdir?

Sanılanın aksine, buz lazer farklı bir lazer epilasyon sistemi ya da farklı lazer dalga boyu olan bir cihaz değildir. Genelde 810 nm dalga boyu olan Diode lazer başlığının ileri seviye soğutma sistemiyle eşgüdümlü olarak çalıştırılması sonucu elde edilen sisteme buz lazer cihazı denmektedir.

Buz Lazerle Klasik Lazer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Buz lazer epilasyon ile geleneksel lazer epilasyon uygulaması arasındaki farklar, temel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Cihazın uç kısmı cilde ilk temas ettiğinde soğuk etkisi yaratır, bu sayede işlemin ileri safhalarında bile artan ısıyı hissetmek mümkün değildir.
  • Uygulama sırasında cilde bir jel uygulanır. Bu jel sayesinde cihazın cilt üzerindeki hareketi kolaylaştırılır. Jelin kayganlaştırıcı etkisi, ışığın deri üzerinde yansımasını minimum seviyeye indirir. Ayrıca cildin soğuk kalmasını sağlar
  • Klasik lazer uygulamasında, adeta sıcak bir bandın cildinizi çektiğini hissedersiniz. Buz lazerde ise hissedilen tek şey hafif bir sıcaklıktır. Acıyı en düşük seviyeye indirerek uygulamanın çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın