Cilt bakımı nasıl yapılır? Sorusu cildinde problem yaşayan veya cildini zamanla oluşan etkilere karşı korumak isteyenlerin merak ettiği sorulardandır. Cilt bakımı için uygulanan birçok farklı teknik ve uygulama bulunmaktadır. Bu yazımızda cilt bakımı ile ilgili merak edilenleri derledik

Peki, cilt bakımı nasıl yapılır? Cilt bakımı, temelde cildin ihtiyacı olan uygulama veya vitaminlerin verilmesi esasına dayanır. Her insanın cildi farklı ve kendine özel olduğu için uygulanacak cilt bakımının da kişiye özel olması gerekir.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt gün içerisinde zamanla farklı etkenlere maruz kalır. Güneş, çevresel etkiler gibi etkenlerin yanında hormonal durum, beslenme alışkanlıkları, kullanılan bazı ilaçlar gibi metabolizmaya dayalı etkenler de cilde direkt veya dolaylı yoldan etki edebilmektedir. Bu etkiler zamanla cildin yüzeyinde bazı deformasyonlara yol açabilir. Ciltte oluşan bu estetik problemler kişinin psikolojisini etkileyebildiği gibi kişinin sosyal hayatını ve sosyal ilişkilerini de etkileyebilmektedir. Sağlam bir psikoloji ve kendine güvenin ilk koşulu bireyin kendisiyle barışık olmasıdır. Ancak kendisiyle barışık haldeyken daha iyi ilişkiler kurulabilir.

Cilt problemleri kişinin psikolojisini ve kendine güvenini etkileyen önemli unsurlardandır. Cildinde veya yüzünde oluşan istenmeyen bir durum insanın kendini saklamasına ve özgüveninin düşmesine neden olabilmektedir. Profesyonel cilt bakım uygulamaları ise ciltte bulunan problemin kaynağını tespit ederek kişiye uygun tedavinin uygulanmasıdır. Ciltte farklı sebeplerden dolayı farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Teknolojik imkânların da desteğiyle günümüzde gelişmiş cilt bakımları uygulanabilmektedir. Öncelikle ciltte oluşan problemin nereden kaynaklandığını saptayan cihazlar tedavinin içeriğinin belirlenmesine de yardımcı olur.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
HydraFacial Cilt Bakımı

HydraFacial Cilt Bakımı

İnsan cildi zamana ve kişinin içerisinde bulunduğu çevresel şartlara göre değişim yaşayabilen bir yapıya sahiptir. Özellikle yaş almaya bağlı olarak ciltte kırışıklıklar, çizgiler, renk değişimleri veya parlaklığını yitirme gibi durumlar yaşanabilmektedir. Teknolojik imkânların artması ve estetik sektörünün gelişmesiyle birlikte farklı cilt bakım uygulamaları geliştirilmektedir. Bu uygulamalardan bir tanesi de Hydrafacial cilt tedavisidir. Hydrafacial cilt bakımı, temelde bir cilt yenileme uygulamasıdır. Bu uygulamanın amacı cilde zamanla kaybettiği nemi geri kazandırarak cildin yenilenmesini sağlamaktır.

Hydrafacial cilt bakımı vakumlama teknolojisine dayanan bir yöntemdir. Cilt yüzeyinde oluşan sivilce, güneş lekesi ve diğer lekelerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olabilen tedavi, daha canlı ve parlak bir cilde kavuşmanızı sağlayabilmektedir. Vakum yöntemiyle çalıştığı ve uygulama esnasında iğne gibi herhangi bir işleme gerek kalmadığı için ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Tek seans halinde uygulanabilen Hydrafacial yöntemi cilt temizliği sağlayabildiği gibi cildi soyma, nemlendirme ve ölü hücrelerden kurtarma gibi işlemleri de yapabilmektedir.

HydraFacial Kimler Yaptırabilir?

HydraFacial cilt bakım yöntemi FDA tarafından onay almış, bu yüzden güvenli bir uygulamadır. HydraFacial cilt tedavisi ciltte bulunan bazı leke ve izlerin giderilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Hydrafacial cilt bakımı cildin daha parlak, daha nemli ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olabilmektedir. Ayrıca zamanla oluşan yaşlanma belirtilerini minimuma indirebilir ve yüz çizgilerini ya da kırışıklıkları azaltabilmektedir. Hydrafacial cilt bakımının en çok tercih edildiği durumlar ve kişiler şu şekildedir;

  • Akne, siyah nokta gibi cilt problemi bulunan kişilere
  • Güneş lekeleri, cilt lekeleri, yanık ve yara izleri gibi sorunlar yaşayan kişilere
  • Göz altında morluk bulunan kişilere
  • Ciltte bulunan ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde
  • Sarkmalar, kırışıklıklar ve yaşlı görünüme neden olan problemlerde
  • Cildinin daha genç ve parlak görünmesini isteyenlere uygulanabilir
HydraFacial Kimler Yaptırabilir?
HydraFacial Cilt Bakımı Ankara

HydraFacial Cilt Bakımı Ankara

Ankara Hydrafacial cilt tedavisi cildinde bulunan bazı sorunlardan şikayetçi olan kişilere uyguladığımız tedavilerdendir. Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır? Öncelikle misafirimizin cilt problemi sebebiyle kliniğimize başvurmaları ile tedavi süreci başlar. Hydrafacial uygulamasını yapmak isteyen misafirimizin yaşadığı cilt probleminin uzmanımız tarafından hydrafacial yöntemiyle giderilebileceğini belirtmesi ile başlar. Hydrafacial yöntemi cilde özel temizleyici solüsyon sürülmesiyle başlar. Kişinin cilt yapısına uygun olan solüsyonun amacı cilt yüzeyindeki gözeneklerin yumuşamasını sağlamaktır. Ardından özel bir başlıkla solüsyonun cilt tarafından tamamen emilimi sağlanır. Bu aşamadan uygulanan solüsyon cildin nemlenmesine, yenilenmesine ve problemli bölgelerin onarılmasına yardımcı olabilmesi amacıyla yapılır.

Hydrafacial tedavisinde bir sonraki aşamada soğutucu başlık kullanılır. Bu başlığın kullanım amacı cilde daha önce uygulanan solüsyonun ciltte uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktır. Ardından tedavinin son aşamasına geçilir. Bu aşamada cilde Led terapisi adı verilen bir işlem uygulanır. Bu işlemin amacı ise cilt dokusun uyarılması ve gözeneklerin sıkılaşmasının sağlanmasıdır. Böylece cilt etkili bir koruma altına alınabilmektedir.