Dermapen ne işe yarar, cildinizde nasıl bir iyileşme sağlar oldukça merak edilen bir soru. Dermapen, cildinizdeki birçok sorunun giderilmesine yardımcı olan yöntemlerden biridir.

Dermapen, mikroiğneleme olarak da bilinen ve vücudun doğal yenilenme mekanizmasını tetiklemeyi amaçlayan bir cilt yenileme yöntemidir. Mikroiğneler yardımıyla cildinizdeki kollajen üretimini tetiklemeyi ve mikro kanallar açmayı hedefler. Bu yazımızda dermapen ne işe yarar ve nasıl çalışır ele alacağız.

Dermapen Ne İşe Yarar?

Dermapen Ne İşe Yarar?

Dermapen Nedir?

Dermapen, mikro iğneler yardımıyla cildinizde çok ufak boyutlu hasarlar oluşturmak amacıyla uygulanır. Bu hasarlar, bağışıklık sistemini tetikleyebilerek vücudun daha fazla kollajen ve elastin üretmesine yardımcı olur. Kollajen ve elastin cildinizin daha pürüzsüz olmasına yardımcı olur. İğneler cildinizde mikro kanallar açarak kullanılan serum ve vitamin, krem gibi destekleyicilerin cildin altına daha rahat ulaşmasını destekler.

Mikro İğneleme Dermapen Ne İşe Yarar?

Dermapen, vücudun daha fazla kollajen üretmesini sağlayarak cilt yenilenmesini hızlandırabilir. Bir çok farklı sorunu gidermek için kullanılabilir;

  • Sivilceler ve aknelerin giderilmesinde
  • Güneş lekelerinin tedavisinde
  • Yara izlerinin tedavisinde
  • Doku kaybı yaşanan bölgelerde cildin kendini yenilemesini desteklemek için
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması
  • Göz çevresinde oluşan morluklar
  • Göz torbalarının giderilmesi
  • Boyun ve dekoltede oluşan hafif kırışıklıklar veya sarkmalar için
  • Saç kaybının önlenmesi amacıyla
  • Siğiller ve ciltte oluşmuş yara görünümlerini gidermek

Amacıyla uygulanabilmektedir.

Dermapen Öncesi Sonrası Yaşanan Farklar

Dermapen öncesi sonrası yaşanan farklar tedavinin etkisini gösterir. Dermapen öncesi ciltteki sivilceler, lekeler veya selülitler kişinin günlük hayatını ve moralini kötü etkileyebilir. Yara izleri, güneş lekeleri ve saç dökülmesi gibi problemler görülebilir kişinin günlük hayatında özgüven kaybı yaşamasına neden olabilir. Dermapen sonrası daha sıkı, pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olabilir ve kişinin özgüvenini tazeleyebilir.

Dermapen Fiyatları

Dermapen fiyatları bir kaç farklı etkene göre belirlenir. Dermapen en iyi sonuç vermesi için bir kaç seans uygulanabilir. Bu yüzden dermapen fiyatları seans sayısına göre değişecektir. Ayrıca uygulanacak bölge, bölgenin büyüklüğü ve tedavi amacı da dermapen fiyatlarını etkiler.

Dermapen Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar?

Dermapen, vücudun doğal bağışıklık sistemini kullanarak ciltte yenileme sağlanması amaçlanır. 6 hafta sonra gözle görülür bir etki sağlayabilirken, 3 ay içinde en iyi etkisini sağlamış olur. Dermapen etkisi kalıcı olabilmekte ve yenileme gerektirmeyebilmektedir.

Dr.Derm Polikliniği olarak uzman kadromuzla güvenilir Dermapen tedavisi yapıyoruz. Eğer siz de cildinizde bu sorunlardan şikayetçiyseniz bizimle iletişime geçebilir ve dermapen hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Menü

Şimdi | Bizi Arayın

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin