Dermapen nedir?” sorusu, cilt gençleştirme uygulamalarından faydalanmak isteyen ve bu konuda eski yöntemlere göre daha verimli sonuçlar almak isteyen herkesin gündeminde. Dermapen uygulaması, mikro iğneleme adı verilen teknolojinin kullanılması aracılığıyla yaşlanmaya bağlı kırışıklıklar, çatlaklar, akne izleri gibi cilt problemlerinin çözümünde kullanılan etkin bir yöntemdir.

Dermapen nedir?” dendiğinde ilk olarak kelimenin kökeninden bahsedelim. Cilt hastalıklarıyla ilgilenen tıp alanı olan “dermatoloji” kelimesiyle, görünüşü kaleme benzeyen bir cihaz kullanıldığı için “pen” kelimesinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bu uygulamayla sıkı, parlak ve tazelenmiş bir cilde kavuşmak mümkündür.

Dermapen Nedir?

Dermapen Nedir?

Dermapen Nedir? Nasıl Uygulanır?

Dermapen iğnesi ince bir yapıda olduğu için iğnenin uç kısmı cilde girip epidermiste ciddi bir hasar oluşturmaktadır. dermapen iğneleri dikey bir şekilde cilde giriş yapıp cilde ufak çapta hasar vererek o bölgede iyileşme ve kollajen üretimi sağlamaktadır. Hasarlı bölgeleri vücut iyileştirerek daha parlak ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkarmaktadır.

Cihaz cildin üzerinde yatay pozisyonda tutulur ve doğru konumlandırma gerçekleştirildiğinde iğneleri hızla ileri geri hareket ettiren motor aktive olur.

Peki, cildin üst tabakasının delinmesi, cildi gençleştirmeyi nasıl sağlar? Hepimizin bildiği gibi cilt kendini yenileyen bir yapıya sahiptir. Örneğin, vücudunuzun herhangi bir bölgesinde yara meydana geldiğini düşünün. Cildiniz hücreleri yenileyerek bu yarayı kapatır ve yeni bir tabaka üretir. Dermapen cihazı kullanıldığında da benzer bir süreç işler. Delinen küçük delikleri tedavi etmek için yeni hücreler üretilmeye başlanır ve yeni deri üretimiyle cilt yenilenir.

Kimler Yaptırabilir?

Dermapen mikro iğneleme tedavisi, genel sağlık durumunda herhangi bir problem bulunmayan herkes için uygundur. Ciddi yan etkileri olmadığı için geniş kitlelerce güvenle kullanılmaktadır. Bazı durumlarda tedaviden sonra hafif morarmalar oluşabilir. Bunların üç gün içerisinde kaybolması gerekmektedir. Aksi takdirde uygulamayı yaptırdığınız kliniğe danışmanızda fayda vardır.

Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

  • Yara izleri: Doğal bir iyileştirme süreciyle cildin yenilenmesini, izlerin silinmesini sağlar.
  • Akne: Düzenli Dermapen tedavisiyle ciltteki fazla yağ temizlenir. Ölü cilt ve bakteriler ortadan kaldırılır. Ayrıca, aknenin sebep olduğu izler de giderilir.
  • Güneş lekeleri: Ayrıntılı bir analiz ve ön çalışma sonrasında uygulanan Dermapen tedavisi, tirozinazın etkisini inhibe ederek hiperpigmentasyonu azaltır, parlaklık verir ve cildin tonunu normale çevirir.

Dermapen’in Faydaları

Mikro iğneleme yöntemiyle gerçekleştirilen bu uygulamanın sonuçları çok etkilidir. Dermapen öncesi sonrası karşılaştırması yapıldığında bu sonuçlar çok daha net bir şekilde görülebilir.

Faydalarını birkaç başlıkta toplayabiliriz:

  • Cildi toparlar
  • Büyümüş gözenekleri azaltır. Bu sayede gözeneklerin dolmasını engeller.
  • Cildi sıkılaştırarak dokuyu yeniler.
  • Saçlı deride kıl köklerini kalınlaştırı dökülmeyi önler.
  • Cilt bakım ürünlerinin etkilerini arttırır.

Dermapen

Menü

Şimdi | Bizi Arayın

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın

Online Teklif İsteyin