Dermapen öncesi sonrası arasında cildinizde gözle görüşür farklar oluşabilir. Dermapen, mikro iğneler kullanarak cilt katmanında yenilenmeyi tetikleyebilen bir uygulamadır. Bu yüzden mikro iğneleme olarak da bilinen bu yöntem cildin doğal bağışıklık mekanizmasını devreye sokarak ciltte yenilenme amaçlanır.

Dermapen öncesi sonrası cildinizde meydana gelecek değişimler ile daha temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Dermapen yüz,boyun, el gibi bölgelerde oluşan sivilce, güneş lekesi, selülit veya çatlakların iyileştirilmesi amacıyla kullanılır. Vücudun kollajen üretimini tetikleyerek doğal görünümüne kavuşmasını sağlanabilir.

Dermapen Öncesi Sonrası
Dermapen Öncesi Sonrası

Dermapen Nedir?

Dermapen, mikro iğnelerle donatılmış bir cihazdır. Mikro iğneler cildinizde çok ufak boyutlu hasarlar oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır.  Oluşabilen bu hasarlar, cildin doğal yenilenme sürecini tetikleyebilmekte ve daha fazla kollajen ve elastin üretmesini sağlayabilmektedir. Artan kollajen ve elastin üretimi cildin daha pürüzsüz ve elastik bir yapıya sahip olmasını sağlanmasına yardımcı olur.

Dermapen uygulaması sivilce, güneş lekeleri ve yara izleri gibi durumların tedavisi için kullanılır. Aynı zamanda doku kaybı yaşanan bölgelerde kullanılarak cildin kendini yenilemesi tetiklenebilir. Genellikle yüz, el, boyun, saç ve bacaklar gibi bölgelere uygulanabilir.

Dermapen Öncesi Sonrası Yaşanan Farklar

Dermapen öncesi sonrası yaşanan farklar tedavinin etkisini gösterir. Dermapen öncesi ciltteki sivilceler, lekeler veya selülitler kişinin günlük hayatını ve moralini kötü etkileyebilir. Yara izleri, güneş lekeleri ve saç dökülmesi gibi problemler görülebilir. Dermapen uygulaması ile bu sorunlara çare olunabilir. Dermapen sonrası;

  • İğnelerin açtığı küçük delikler ciltte mikro kanallar oluşturulmaya çalışılır. Bu mikrokanallar sayesinde serumlar, kremler ve cilt bakım ürünleri derinin katmanlarına daha rahat ulaşabilmektedir.
  • Oluşan mikro iğne delikleri vücudun bağışıklık sistemini uyarabilir. Bağışıklık sisteminin verdiği tepki ile vücutta kolajen ve elastik üretiminin artmasına yardımcı olur. Cilt dolgunlaşabilir ve kırışıklıklar, yara izleri ve gözeneklerin görünümü iyileşebilir.

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Dermapen ciltte mikro hasarlara neden olacağı için cilt yüzeyinin kızarması gözlemlenebilir. Fakat bu kızarma ilk 6 saat içerisinde his olarak, 2-3 gün içerisinde ise tamamen kendiliğinden geçebilmektedir. Hafif kaşıntı hissedilebilir. Dermapen sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler şunlardır;

  • İşlemden sonraki 24 saat boyunca doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılabilir.
  • Dermapen uygulamasından sonra uygulamanın yapıldığı bölgenin 24 saat boyunca su ile temas etmemesi gerekir.
  • Mikroiğneleme tedavisinden 1 gün sonra makyaj malzemeleri kullanılabilir.
  • Uygulamadan sonraki 2 hafta boyunca epilasyon, ağda gibi uygulamalar yapılmamalıdır.
  • Dermapen uygulandıktan sonraki 2 gün boyunca yüksek tempolu spor, sauna, hamam gibi aşırı sıcak ve terleten ortamlardan uzak durulmalıdır.

Dr.Derm Polikliniği, uzman kadrosu ile cildinize ihtiyacı olan gençleşmeyi sağlayacak tedaviyi en profesyonel şekilde uygular. Dermapen uygulaması ankara için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ads | Pop Up İletişim Formu

drderm-popup-banner-1