Dudak dolgusu Ankara bölgesinde sıkça talep gören bir estetik uygulamadır. Bu uygulamayla dudakların dolgun, biçimli ve güzel görünmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca burun ve dudak arasındaki bölgenin kısaltılması gibi işlevleri bulunmaktadır.

Dudak dolgusu Ankara ve diğer şehirlerde, benzer birkaç yöntemle uygulanır. Dolgu içeriği hazırlanarak ilgili bölgeye enjekte edilir. Dolgunun miktarı, uygulandığı kısım vb. kişinin ihtiyaç ve beklentisine göre farklılık gösterir. İşlem oldukça basittir, kişi uygulama sonrası bazı hususlara dikkat ederek günlük yaşamına devam edebilir.

Dudak Dolgusu Ankara Fiyat

Dudak dolgusu, kişinin daha dolgun, büyük ve biçimli dudaklara sahip olmasını sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama için genellikle hyalüronik asit bazlı bir dolgu materyali hazırlanarak istenilen bölgeye enjekte edilir. Bununla birlikte birden fazla dudak dolgusu şekilleri ve uygulama yöntemleri söz konusudur.

Dudak dolgunlaştırma fiyat belirlenmesinde şu hususlar etkili olmaktadır;

  • Dolgunun miktarı
  • Uygulama alanı
  • Kliniğin fiyat politikası
  • Doktorun deneyimi
  • Malzeme kalitesi

Pek çok güzellik merkezi ve klinikte dudak ve yüz dolgusu yapılmaktadır. Unutulmamalıdır ki, bu işlemi yalnızca belirli branşlardaki hekimlerin yapma yetkisi vardır. Dudak dolgunlaştırma işleminin kaliteli malzemeyle ve dolgu konusunda uzman, deneyimli bir hekim tarafından yapılması gereklidir. Aksi takdirde ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilir.

dudak-dolgusu-ankara

Dudak dolgusu fiyatı araştırılırken en uygun olan değil, en yetkin olan kliniğe başvurmak gerekir. Yanlış uygulamalar alerjiden bulaşıcı hastalığa kadar pek çok olumsuz sonuca yol açabilir. Uygulamada deneyimli olmayan kişiler doz ayarlamasını doğru şekilde yapamayabilir ve dudaklarda istenmeyen bir görünüm ortaya çıkabilir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudakların daha büyük ve şişkin görünmesini sağlayan dolgu uygulamaları, günümüzün popüler estetik işlemlerindendir. Hem çok rağbet görmesi hem de işlem maliyetinin teknoloji ve tıp sayesinde düşmesi nedeniyle dudak dolgusu fiyatları makul bir seviyeye düşmüştür. İşlem uygulandığı yer ve hastanın beklentileri çerçevesinde değişmekle birlikte şu şekilde uygulanır;

  • Öncelikle hasta muayene edilir, beklentileri ve riskler görüşülür.
  • Dudak bölgesine anestezik bir krem sürülür ve uygulama başlar.
  • Önceden belirlenmiş alanlara dolgu enjeksiyonu yapılır.
  • Dudaklara hekim hafif bir masaj yaparak dolguyu bölgeye dağıtır.
  • Dudaklar genellikle bir hafta içinde son görünümüne kavuşur.

Dolgu dudak işlemi yaklaşık yarım saat içinde tamamlanır ve hasta gündelik yaşamına devam edebilir. Bununla birlikte işlemin yapıldığı ilk gün dudaklara ruj vb. sürmek, ilk iki saat herhangi bir şey yemek ya da içmek uygun değildir. Dolgu sonrası bölgede şişlik oluşacak ve dudaklar çok fazla büyümüş görünecektir. Şişlik, morluk ve kızarıklık gibi sorunların kısa sürede geçmesi beklenir.

dudak-dolgusu-ankara

Dudak Dolgusu Kaç Ay Kalıcıdır?

Dudak dolgularının kalıcılığı pek çok duruma bağlı şekilde değişmekle birlikte, yaklaşık bir yıl kadardır. Dudak ve yüz dolgusu için sıklıkla hyalüronik asit bazlı içerikler kullanılır. Bu içerik cilt ile uyumludur, alerjik etki vb. oluşturma riski oldukça düşüktür. Zaman içinde cilt tarafından tamamen emilerek yok olmaktadır.

Kalıcı dudak dolgusu var mı?” Kalıcı dolgu etkisi veren bir uygulama mevcut olmakla beraber bu, standart dudak dolgusunun dışında bir operasyondur. Dudak silikonu operasyonu, “kalıcı dudak dolgusu” olarak da bilinmektedir. Kalıcıdır ve geri dönüş için yeni bir operasyon gerekir. Silikonun aksine dudak dolgusu belirli bir süre içinde etkisini kaybeder, dudaklar eski görünümüne döner. Bu süre kişinin yaşam alışkanlıklarına, dolgu materyalinin içeriğine ve dolgu miktarına göre değişiklik gösterebilir. Yaklaşık 12 ay içinde dudakların eski hâline dönmesi beklenir.

Ankara Dudak Dolgusu Tavsiye

Dudaklarının görünümünden memnun olmayan pek çok kişi, dolgu için kurum, hekim ve dolgu biçimi araştırmasına girmektedir. Dolgu işlemlerinin nispeten ulaşılabilir fiyatlarla sunulması, güzellik algısının dolgun dudaklara odaklanması gibi durumlar bunun nedeni olarak görülebilir.

Hangi dudak dolgusu iyidir? Piyasada farklı dolgu markaları bulunmaktadır. İşlem alanında uzman bir hekim tarafından yapıldığı takdirde, bu dolgu markalarından hangisinin seçildiği önemli değildir. Bununla birlikte dolgu miktarı ve uygulanma bölgesi görünümü etkileyecek en önemli hususlardır. 1 ml dudak dolgusu ile daha fazla dolgunun yaratacağı görünüm aynı olmayacaktır.

Dolgu uygulandığı alana bağlı olarak dudak şeklini değiştirir. Russian lips gibi adlarla bilinen dudak dolgu çeşitleri esasen uygulama yöntemini tanımlamaktadır. Kullanılan materyaller benzer olmaktadır.

Ankara dudak dolgusu tavsiye isteyenler, alanında uzman, yüz şeklini göz önünde bulundurarak işlem yapan bir kliniğe başvurmalıdır. DrDerm Polikliniği, dolgu işlemleri ve diğer estetik-güzellik uygulamalarını profesyonel ekibi ve son teknoloji ekipmanlarıyla uygulamaktadır. Hekim kontrolü sonrasında uygulamanın yüzde nasıl görüneceği belirlenir ve bu doğrultuda dolgu yapılır. Böylece hastaların uzun vadede mutlu ve görünümlerinden memnun olmaları hedeflenir.

DrDerm Polikliniği’ne başvurarak dudak dolgusu, kırışıklık tedavisi, lazer epilasyon gibi pek çok işlemi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Fiyat bilgisi ve diğer detaylar için bize ulaşabilirsiniz.