Erkek lazer epilasyon fiyatları ve seans süreleri uygulama talep eden kişinin kıl yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu uygulama, tıpkı kadın lazer epilasyonlarında uygulandığı gibi, vücutta yer alan istenmeyen tüyler üzerinde, lazer ışınları yardımıyla yok edilmektedir. Erkeklerin tercihine göre, vücuttaki ya da bölgedeki kılların yok edilmesi için yapılabilmektedir.

Erkek lazer epilasyon uygulamaları derinin alt kısımlarına kadar uzanan kalın kıl kökleri dikkate alınarak yapılan bir işlemdir. Yüz bölgesi ise genellikle daha ince kıl köklerine sahiptir. Lazer epilasyon işlemlerinde kullanılacak dalga boyunun seçimi için, uygulama öncesinde yapılacak analizler belirleyici olmaktadır. Bu sayede işlemden başarılı sonuç elde etmek mümkün olacaktır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?

Erkekler kıllarının vücut genelinde bazı lokal alanlarda yoğun şekilde bulunmasından rahatsızlık duyabilmektedir. Epilasyon talep edilebilecek bölgeler genel olarak;

 • Erkeklerde lazer epilasyon özel bölge
 • Erkeklerde lazer epilasyon ense
 • Erkeklerde lazer epilasyon sakal üstü
 • Erkeklerde lazer epilasyon omuz
 • Erkeklerde lazer epilasyon sırt
 • Erkeklerde lazer epilasyon yüz
 • Erkeklerde lazer epilasyon göğüs
 • Erkeklerde lazer epilasyon koltuk altı
 • Erkeklerde lazer epilasyon kollar ve bacaklar
 • Erkeklerde lazer epilasyon kalça bilinmektedir.
Erkek lazer epilasyon
Erkek lazer epilasyon

Listedeki bölgeler için acısız, ağrısız olarak lazer epilasyon cihazıyla işlem yaptırmak mümkündür. İstatistiklere bakıldığında, erkeklerin en çok sakal üstü, ense, omuz ve sırt bölgelerine epilasyon yaptırdıkları göze çarpmaktadır. Genital bölge, karın ve koltuk altına da lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Erkek epilasyon, kliniklerde oldukça rahat bir şekilde ve hijyenik şartlarda, teknolojik donatılar aracılığıyla yapılmaktadır. Bu noktada doğru klinik ve lazer epilasyon merkezi seçimi, büyük önem arz etmektedir.

Erkek lazer epilasyon kaç seansta biter? Sorusunun cevabı ise kişinin kıl yapısı, kıl köklerinin dağılımı ve sıklığı, testosteron hormonunun erkeklerdeki etkisine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kişiye özel olarak uygulanan seanslara, düzenli olarak devam edilmesi, kalıcı sonuçlar alma noktasında önemlidir.

Erkeklerde Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

İlgili avantajlar, lazer epilasyonun yapılacağı bölgeye göre çeşitli şekilde hissedilmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması yaptırman jiletle alma, tüy dökücü kullanma veya ip/cımbız gibi yöntemlere kıyasla pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar ve nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

AvantajNeden?
Düşünülenin aksine en ekonomik yöntemdirSadece 6-8 arası bir seans sayısı sonrasında, tavsiyelere uyulması hâlinde genellikle ek bir harcamaya gerek kalmamaktadır.
Zamandan tasarruf ettirirSürekli tıraş olmak veya ağda yaptırmakla uğraşmak yerine kıllardan kalıcı olarak kurtulmayı sağlama potansiyeline sahiptir.
Acı, sızı yokturIce teknolojisi olarak da bilinen buz tekniği yöntemi sayesinde, sinir sisteminin beyne ağrı sinyalleri iletmesinin önüne geçilmektedir.
Cildinize herhangi bir zararı yokturSadece kıl köklerini hedef alan lazer ışınları, cilt dostudur. FDA tarafından onaylanmış güvenilir bir yöntemdir. Özel bölge ve popo dahil her bölgeye güvenle yapılabilmektedir.
Bazı sağlık sorunlarına yakalanma ihtimaliniz ortadan kalkarÖzellikle göbek bölgesi ve özel bölge kılları, çeşitli enfeksiyonlara yol açma riski taşımaktadır. Ek olarak birey kıl dönmesi, batık gibi hastalıklardan da korunabilmektedir.

Jilet, kılın yalnızca derinin en üstte olan kısmını keser. Ağda ve lazersiz epilatörler yardımıyla kılı, üst derinin (epidermis) insan gözünün göremeyeceği daha alt kısımlarından kısa sürede koparmak mümkündür. Ancak lazerli epilasyon ile kılın tam olarak kök kısmı hedef alınmaktadır. Bu yüzden en başarılı ve en kesin çözüm olmaktadır.

“Erkeklerde Lazer Epilasyon Seans Süreleri”

 • Omuz ve Sırt: 20-30 dakika
 • Kaş ortası: 5-10 dakika
 • Göğüs: 15-30 dakika
 • Elmacık bölgesi: 5-10 dakika
 • Sakal üstü: 5-10 dakika
 • Kollar: 15,20 dakika
 • Bacaklar: 25-30 dakika
Erkek lazer epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları

Erkek tüm vücut lazer epilasyon fiyatları, seans süresi ve sayısına, yapılan kliğin uygulamayı yaptığı cihaza göre değişiklik gösterebilmektedir. Erkek lazer epilasyon fiyatları, seans süresi ve sayısına, yapılan kliğin uygulamayı yaptığı cihaza göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu konudaki net bilgilere ulaşmak için DrDerm Polikliniğinden randevu talep edebilirsiniz. İletişim adreslerimizden bize ulaşarak sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Erkek lazer epilasyon Ankara’da yaygın olarak uygulanan güvenilir bir işlemdir. Ankara Lazer Epilasyon kapsamında yer alan bu yöntem, bir tedavi olarak görülmektedir. Lazer epilasyondan önce dikkat edilmesi gereken sadece birkaç nokta vardır. Bunlardan biri, lazerli epilasyondan bir ay öncesine kadar ağda, cımbız, iple alma gibi işlemlerden kaçınmaktır. Diğeri ise işlemden 1-1,5 ay öncesine kadar cildin bronzlaşmamasıdır. Bu yüzden uzun süre güneş ışığı almaktan ve solaryumlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca son 6 ayda sivilcelere yönelik bir tedavi alınmışsa, doktora bilgi verilmelidir.

Erkekler İçin Kullanılan Lazer Epilasyon Aletleri Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamalarında, her amaca uygun farklı aletler veya lazer başlıkları kullanılmaktadır. Bu cihazlar arasında bazı farklılıklar söz konusudur:

 • Nd Yag Lazer Epilasyon: Nd Yag tipi lazerler, genel olarak cilt lekeleri ve çeşitli damar sorunlarının tedavisinde tercih edilmektedir. Ancak bu cihazlar, epilasyon uygulamalarında da oldukça etkilidir. Genellikle koyu ten rengine sahip kişilerde başarı oranı daha yüksek olmaktadır. Nd Yag özellikle kol, göğüs ve koltuk altı bölgelerinde etkili bir şekilde kullanılmakla birlikte tüm vücut için tercih edilebilmektedir.
 • Diode Lazer Epilasyon: Tercih edilen Diode lazer epilasyon yöntemi hem erkekler hem de kadınlarda uygulanabilen epilasyon uygulamalarından biridir. Daha düşük dalga boyunda çalıştığından ciltte ten rengi farklılaşmasına neden olmaz. Bu sayede en riskli grup kabul edilen koyu tenli erkeklerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Tüm vücutta etkili olarak kullanılabilse de yüz için daha çok tercih edildiği görülmektedir.
 • Alexandrite Lazer Epilasyon: Alexandrite lazer epilasyon uygulamaları, buz lazer uygulamalarından farklı olarak genellikle çok koyu olmayan ciltlere uygulanmaktadır. Uygulamada kullanılan cihaz, farklı dalga boylarında da etkili sonuçlar vermesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sebeple uygulama öncesinde cilt üzerine ön muayene yapılmalı ve cilt tipi ve kıl kökü özelliklerine göre uygun dalga boyu seçilmelidir. Lazer epilasyon yaptırmayı talep eden kişiler için Alexandrite lazer epilasyon yöntemi de tüm vücutta güvenle kullanılabilmektedir.

Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Talep ettiği bölgesine lazer epilasyon yaptıran erkekler;

 • Bölgeyi terletebilecek ağır sporlardan kaçınılmalıdır.
 • Yaklaşık iki hafta boyunca bronzlaşmaktan kaçınılmalıdır.
 • Bölgeyi rahatlatmak amacıyla lazer epilasyon sonrası, 15-20 dakikalık aralıklarla buz uygulaması yapılabilir.
 • Bölgeye nemlendirici kremler sürülebilir.

Alanında uzman doktorun önerileri doğrultusunda hareket edildiği takdirde, işlem kolayca tolare edilebilmekte ve yüksek bir başarı sağlanabilmektedir.