Hydrafacial cilt bakımı, şu anda en popüler yüz bakım yöntemlerinden bir tanesi. O kadar yaygın bir uygulama ki ünlüler, iş arkadaşlarınız ve belki sosyal medyadan takip ettiğiniz lise arkadaşınız bile bu uygulamasıyla gençleşiyor. Çünkü Hydrafacial, yaşlanma belirtileri ya da ciltte kuruluk gibi sık görülen sorunların en iyi çözümlerinden biri.

Hydrafacial cilt bakımı cildinizdeki gözenekleri ayrıntılı bir şekilde temizleyen, tıbbi bir uygulamadır. Diğer cilt bakım uygulamalarından en önemli farkı ise, aynı zamanda cildinizi de nemlendiriyor oluşudur. Sadece tıp uzmanlarının bulunduğu kliniklerde ve sertifikalı estetisyenler eşliğinde uygulanmakta olduğu için tamamen güvenlidir.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial cilt bakımı, ciltteki gözeneklere serum verilerek temizleme işlemi gerçekleştirilmesi şeklinde özetlenebilir. Aynı zamanda ölü deri eksfoliye edilir, ekstrakte edilir ve yeni deri nemlendirilir.

Hydrafacial si ölü cilt hücrelerinin ve cildin altına bulunan bezlerin salgıladığı yağ, keratin ve epital karışımı maddelerin deriden çıkarılmasıyla başlar. Bu temizleme gerçekleştirildikten sonra tıkanmış gözenekleri temizlemek için salisilik ve glikolik asitlerin karışımı bir madde uygulanır. En son aşamada ise siyah noktaları, kir ve yağ birikintilerini vakumlama ve nemlendirici, dolgunlaştırıcı serumlar uygulanır. Uygulama sırasında kullanılan serumlar yaşlanmayı geciktirici ve antioksidan özelliklere sahiptir.

Hydrafacial Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Hydrafacial’ın en önemli özelliği, hemen her yaş ve cilt tipine uygun olmasıdır. Birkaç istisna dışında herkes bu uygulamanın mucizevi etkilerinden yararlanabilir.

Tıbbi açıdan en çok önerilen hastalar şöyledir:

  • Sivilce sorunu yaşayanlar
  • Hiper pigmentasyon şikayeti olanlar
  • Cildinde güneş hasarı olanlar

Bu tıbbi sorunların giderilmesi dışında cildin yaşlanmasını yavaşlatmak ya da şahsi cilt bakımı işlemleri için de kullanılır. Uzman estetisyenler ve dermatologlar, ihtiyacınıza yönelik olarak serumları değiştirebilir ve ek uygulaması yöntemleri önerebilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Faydaları ve Yan Etkileri

Orijinal Hydrafacial cihazı Amerika’da üretilmiş olup FDA onaylıdır. Bu cihaz benzer uzak doğu cihazları ve ürünleri ile uygulama yapan klinikler de vardır. Orijinal cihaz ve ürünleri kullanan kliniklerin tercih edilmesi sağlık açısından çok önemlidir.

Hydrafacial’ın cildinize daha parlak, daha nemli, daha dolgun ve berrak bir cilde sahip olmanızı sağlaması en önemli faydaları. Diğer yandan, yaşlanma belirtilerini minimuma indirir ve yüz çizgilerini ya da kırışıklıkları azaltır. Cildi sıkılaştırır, cildinizdeki ton değişimlerini ve lekeleri azaltır.

Hydrafacial’ın çok az yan etkisi vardır. En sık rastlanan yan etki, uygulamasının hemen ardından meydana çıkan kızarıklıklardır. Fakat bu kızarıklıklar çok kısa sürede kaybolmaktadır.

Ertesi gün yüzünüze makyaj yaparak her zamanki yaşantınıza dönebileceğiniz bir uygulamadır. Yine de uygulamaya başlamaya karar verdiğinizde uzman bir estetisyenden ve dermatologdan fikir almayı ihmal etmeyin.

Hydrafacial Uygulaması Sırasında Ağrı Olur Mu?

Cihazın çalışma prensibi küçük bir vakumlama makinesine çok benzemektedir. Genelde hastalar, herhangi bir ağrı hissetmezler.

Hydrafacial

Menü

Instagram | Bizi Takip Edin

Whatsapp | Bize Hemen Ulaşın