Hydrafacial cilt bakımı, şu anda en popüler yüz bakım yöntemlerinden bir tanesi. O kadar yaygın bir uygulama ki ünlüler, iş arkadaşlarınız ve belki sosyal medyadan takip ettiğiniz lise arkadaşınız bile bu uygulamayla gençleşiyor. Çünkü Hydrafacial, yaşlanma belirtileri ya da ciltte kuruluk gibi sık görülen sorunların en iyi çözümlerinden biri.

Hydrafacial cilt bakımı cildinizdeki gözenekleri ayrıntılı bir şekilde temizlemeyi amaçlayan, tıbbi bir uygulamadır. Diğer cilt bakım uygulamalarından en önemli farkı ise, aynı zamanda cildinizi de nemlendirebiliyor oluşudur. Sadece tıp uzmanlarının bulunduğu kliniklerde ve sertifikalı estetisyenler eşliğinde uygulanmakta olduğu için güvenli uygulamalardandır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial cilt bakımı, ciltteki gözeneklere serum verilerek temizleme işlemi gerçekleştirilmesi esasına dayanır. Aynı zamanda ölü deri eksfoliye edilebilir, ekstrakte edilebilir ve yeni deri nemlendirilebilir.

Hydrafacial si ölü cilt hücrelerinin ve cildin altına bulunan bezlerin salgıladığı yağ, keratin ve epital karışımı maddelerin deriden çıkarılmasıyla başlar. Bu temizleme gerçekleştirildikten sonra tıkanmış gözenekleri temizlemek amacıyla salisilik ve glikolik asitlerin karışımı bir madde uygulanır. En son aşamada ise siyah noktaları, kir ve yağ birikintilerini vakumlama ve nemlendirici, dolgunlaştırıcı serumlar uygulanır. Uygulama sırasında kullanılan serumlar yaşlanmayı geciktirici ve antioksidan özelliklere sahiptir.

Hydrafacial Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Hydrafacial’ın en önemli özelliği, hemen her yaş ve cilt tipine uygun olabilmesidir. Birkaç istisna dışında herkes bu uygulamanın etkilerinden yararlanabilir.

Tıbbi açıdan en çok önerilen hastalar şöyledir:

  • Sivilce sorunu yaşayanlar
  • Hiper pigmentasyon şikayeti olanlar
  • Cildinde güneş hasarı olanlar

Bu tıbbi sorunların giderilmesi dışında cildin yaşlanmasını yavaşlatılmasına yardımcı olmak ya da şahsi cilt bakımı işlemleri için de kullanılabilir. Uzman estetisyenler ve dermatologlar, ihtiyacınıza yönelik olarak serumları değiştirebilir ve ek uygulaması yöntemleri önerebilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı Faydaları ve Yan Etkileri

Orijinal Hydrafacial cihazı Amerika’da üretilmiş olup FDA onaylıdır. Bu cihaz benzer uzak doğu cihazları ve ürünleri ile uygulama yapan klinikler de vardır. Orijinal cihaz ve ürünleri kullanan kliniklerin tercih edilmesi sağlık açısından çok önemlidir.

Hydrafacial’ın cildinize daha parlak, daha nemli, daha dolgun ve berrak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olması en önemli faydalarındandır. Diğer yandan, yaşlanma belirtilerini minimuma indirebilir ve yüz çizgilerini ya da kırışıklıkları azaltabilir. Cildi sıkılaştırabilir, cildinizdeki ton değişimlerini ve lekeleri azaltabilir.

Hydrafacial’ın çok az yan etkisi vardır. En sık rastlanan yan etki, uygulamasının hemen ardından meydana çıkan kızarıklıklardır. Fakat bu kızarıklıklar çok kısa sürede kaybolabilmektedir.

Ertesi gün yüzünüze makyaj yaparak her zamanki yaşantınıza dönebileceğiniz bir uygulamadır. Yine de uygulamaya başlamaya karar verdiğinizde uzman bir estetisyenden ve dermatologdan fikir almayı ihmal etmeyin.

Hydrafacial Uygulaması Sırasında Ağrı Olur Mu?

Cihazın çalışma prensibi küçük bir vakumlama makinesine çok benzemektedir. Genelde hastalar, herhangi bir ağrı hissetmeyebilirler.

SkinZone Hydrafacial Cilt Bakımı

SkinZone hydrafacial cilt bakım cihazı cilde nüfuz ederek çalışır. Cildi derinlemesine temizleyen, kozmetik ve medikal alanlarında oldukça başarılı olan bir cihazdır. Yüz temizleme cihazı olarak da anılmaktadır.

SkinZone hydrafacial cilt bakım cihazı vücudun ilgili bölümlerine B vitamini başta olmak üzere çeşitli vitaminleri uygulayan bir üründür. Cihazın yaptığı bakım, aktioksidan ve yaşlanma karşıtı etkilere sahiptir.

SkinZone Hydrafacial Cilt Bakım Cihazı kullanımı

Hydrafacial cilt bakım cihazı kullanımı noktasında dermatologlar ve güzellik uzmanları öne çıkmaktadır. Cihaz konusunda bilgili, deneyimli ve alanında uzman kişiler tarafından uygulanması halinde daha verimli sonuçlar alınabilecektir. İşlemin avantajlarından pek çok kişi istifade etmektedir. Özellikle de yaşlanma karşıtı yani anti aging etkileri, derinlemesine cilt bakım işlemini popüler kılmaktadır.

İşlemin herhangi bir acılı veya ağrılı kısmı bulunmamaktadır. Aksine ciltteki gözenekleri açtığından ve derin bir temizlik sağladığından rahatlama hissine yol açabilmektedir.

SkinZone hydrafacial cilt bakım cihazı, eğer cildinizde bir hastalık ya da rahatsızlık yoksa vücudunuza zarar vermez. Eğer bu tür bir rahatsızlığınız varsa işlemden önce uygulayıcı kişiyi bilgilendirmeniz faydalı olacaktır.

Hydrafacial cilt bakım cihazı fiyatları ya da 2.el cilt bakım cihazı fiyatları gibi başlıklar, kullanıcılar tarafından sıkça araştırılmaktadır. Ancak bir dermatologdan randevu alıp işlemi uzmanının yapmasını sağlamak hem daha sağlıklı hem de ekonomik olacaktır.

DrDerm Polikliniği olarak kullandığımız SkinZone cilt temizleme cihazı veya hydrafacial makinesi gibi isimlerle de anılan ürün bazı güzellik, sağlık ve bakım uygulamalarını bir arada sunmaktadır. Cihaz, uygulayıcı tarafından el değmeden işlemin yapılacağı kişiye uygulanmaktadır. İşlem öncesinde özel temizleyici jeller kullanılır ve böylece cilt rahatlatılarak işleme hazır hale getirilmektedir.