İğneli epilasyon Ankara şehrinde uygulanan epilasyon yöntemlerinden biridir. Tıpkı lazer epilasyon gibi teknolojik cihazların kullanıldığı bu yöntem temelinde istenmeyen kıl ve tüylere çok küçük miktarlarda elektrik akımı verilmesi şeklinde uygulanır.

İğneli epilasyon Ankara uygulaması bu işlem için özel olarak üretilen çok ince uçlu iğneler yardımıyla yapılan bir uygulamadır. Diğer epilasyon yöntemlerinden en büyük farkı her kıl köküne ayrı ayrı işlem yapılması ve sonuçlarının oldukça başarılı olabilmesidir.

İğneli Epilasyon Ankara Tunalı

Öncelikle iğneli epilasyon nedir? Sorusuna cevap vererek başlayalım. İğneli epilasyon, insanların yaşadığı istenmeyen tüy problemine çözüm üretmek amacıyla tasarlanmış bir epilasyon yöntemidir. Bu yöntem son yıllarda popüler olmaya başlansa da bu teknoloji uzun zamandır kullanılmaktadır. İğneli epilasyon, istenmeyen kıl ve tüylere ince uçlu iğneler aracılığıyla bir miktar elektrik enerjisinin gönderilmesidir. Kıl köküne gönderilen küçük miktardaki elektrik akımı, burada ısı enerjisine dönüşür ve kıl kökünde kontrollü bir hasar oluşturur.

DrDerm polikliniği olarak Ankara’nın en merkezi noktalarından olan Tunalı’da hizmet vermekte olan bir polikliniğiz. Misafirlerimizin estetik ve güzellik ihtiyaçlarına sağlıklı ve güvenilir çözümler sunabilmekteyiz. İşimizde temel kaygımız, misafirlerimizin yaş alma süreçlerini daha kontrollü ve mutlu bir şekilde geçirmelerini sağlamaktır. Uzman doktorumuz ve geniş kadromuzla misafirlerimizin kaliteli bir cilde kavuşmasını ve kendisiyle barışık bir ruh hali kazanması için farklı estetik uygulamaları gerçekleştirmekteyiz. Bu yöntemlerden bir tanesi de iğneli epilasyon yöntemidir.

İğneli Epilasyon Ankara Tunalı
İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon en kısa tanımıyla vücuttaki istenmeyen tüy köklerinin elektrik akımı sayesinde yakılmasıdır. Elektrik akımı gönderilen tüy köklerinde kontrollü bir şekilde tahribat yaratılır. Böylece kök eski işlevini yerine getirmeyebilir. Bu da zamanla tüy kökünün zayıflamasına ve giderilmesine imkân tanıyabilmektedir. İğneli epilasyon yönteminde her kıl veya tüy köküne ayrı ayrı elektrik enerjisi gönderilir. Bu sayede her kıl köküne işlem yapılabilmektedir.

Özellikle ince yapıdaki veya açık renkli tüylere sahip olan kişilerin tüylerinin alınması lazer epilasyon yöntemiyle zor olabilmektedir. Çünkü lazer epilasyon uygulamasında kıl köküne lazer ışınları gönderilir ve bu ışınların kıl kökünde ısı enerjisine dönüşmesi amaçlanır. Kıl kökünün lazer ışınını emebilmesi için de kıl kökünün koyu renkli ve kalın olması avantajdır. Bu yüzden lazer epilasyon aletleri bazı kıl köklerine etki edecek şekilde tasarlanır. Fakat iğneli epilasyonda kıllara tek tek işlem yapıldığı ve elektrik akımı direkt verildiği için ince ve açık renkli tüylerde de oldukça etkili olabilen bir uygulamadır.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

İğneli epilasyon yaptırmak isteyenlerin öncelikle uzman doktor tarafından kontrol edilmesi ve kişinin cilt ve tüy yapısının bu yönteme uygun olduğuna karar verilmesi gerekir. Doktorun uygun görmesinin ardından iğneli epilasyon işlemi başlar. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi, iğneli epilasyonun yapılacağı merkezin seçimidir. İğneli epilasyon uygulaması mutlaka güvenilir ve hijyenik merkezlerde yapılmalıdır. Günümüzde iğneli epilasyon yapan ve steril olmayan birçok merkez bulunmaktadır. Bu merdiven altı güzellik merkezlerinden uzak durulmalıdır.

Polikliniğimizde uyguladığımız iğneli epilasyon yönteminde öncelikle uygulanacak yöntemi belirliyoruz. Ardından özel olarak üretilen, oldukça ince ve steril iğneler aracılığıyla istenmeyen tüylere küçük çapta elektrik akımı gönderiyoruz. Bölgedeki tüm kıl ve tüy köklerine bu işlemi tek tek uyguluyoruz. Tüy köküne elektrik akımı verildikten sonra kılda yanma oluşması gerekir. Tüy kökünde yanma meydana gelmezse aynı işlemi tekrar uyguluyoruz. Tüy kökü yandıktan sonra da onu cımbızla alıyoruz. Her kıl köküne ayrı ayrı uygulanan bu yöntemde kişi, tüylerden kalıcı olarak kurtulabilmektedir.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?
İğneli Epilasyon Sonrası

İğneli Epilasyon Sonrası

İğneli epilasyon işleminde tüy köklerine bir miktar elektrik akımı verilir. Bu işlemden sonra ciltte herhangi bir istenmeyen durum meydana gelmemesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar;

  • İğneli epilasyon işleminden sonraki 24 saat içerisinde uygulama yapılan bölgeye su temas etmemelidir
  • Uygulama yaptırdıktan sonraki günlerde mümkün olduğu kadar direkt güneş ışınlarına maruz kalınmamalı
  • Güneşe çıkılmasa bile yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır
  • İğneli epilasyon yapılan bölgeye herhangi bir kozmetik ürünü temas etmemelidir

İğneli Epilasyon Acıtıyor Mu?

İğneli epilasyon ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de iğneli epilasyonun acı verip vermediği konusudur. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; her insanın acı eşiği ve acı düzeyi birbirinden farklıdır. Bu yüzden bir kişiye acılı gelen durum başka birine acılı gelmeyebilir. Bu yüzden iğneli epilasyon öncesi sonrası yorumlarında bir kısım kişinin bir miktar acı hissettiğini görürken bir kısım kişinin acı hissetmediğini görürsünüz.

İğneli epilasyon için hiç acı hissedilmez denmesi doğru değildir. Fakat hissedilen acı miktarı düşük seviyede olabilmektedir. Fakat bu acı yüksek seviyelerde bir acı hissiyatı değildir.

İğneli Epilasyon Acıtıyor Mu?