İple yüz germe uygulaması günümüzde çok tercih edilen, ameliyatsız cilt germe işlemidir. Yüz bölgesinde zamanla oluşan kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır.

İple yüz germe uygulaması (D Lift) daha gergin, pürüzsüz ve genç bir cilde kavuşmak isteyen hemen herkesin uygulayabileceği ve bunun için ameliyat olmaya gerek kalınmayan bir estetik uygulamasıdır.

İple Yüz Germe Uygulaması
İple Yüz Germe Uygulaması

İple Yüz Germe Uygulaması (D Lift)

Günümüzde estetik ve güzellik uygulamaları giderek daha basit ve kolay uygulanabilir hale gelmeye başladı. Öyle ki; artık ameliyatsız, anestezi uygulanmadan, çok kısa bir sürede bile etkili sonuçların alınabildiği uygulamaların sayısı artmaya başladı. Bu uygulamalardan biri de iple yüz germedir. Bu uygulama ile ciltte zamana bağlı olarak oluşan deformasyonlardan, kırışıklıklardan ve yer çekimine bağlı olarak yüz bölgesinde meydana gelen sarkmaların etkilerini gidermek mümkün olabilir.

Daha çok yanak ve çene bölgesindeki istenmeyen görüntüleri ortadan kaldırmak amacıyla yapılan iple yüz germe, özel olarak üretilen ameliyat iplerinin farklı yönlerde etki edecek şekilde yerleştirilmesi esasına dayanır. Yüzün daha gergin ve genç görünmesine yardımcı olan bu yöntemde aynı zamanda vücudun kolajen üretimi de desteklenerek cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Ankara Lazer Epilasyon

İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

İple yüz germe, diğer adıyla Fransız askısı işlemi esasında uzmanların ameliyat sonrası dikiş atılan bölgelerde kolajen üretiminin arttığını ve o bölgede cildin kendini yenileyerek daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardım ettiğini fark etmeleriyle ortaya çıkmış ve geliştirilmiş bir yöntemdir.

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden olan uygulama deri altına işlem için özel üretilen iplerin yerleştirilmesiyle yapılır. Öncelikle uzman tarafından germe ve asma işleminin yapılacağı bölgedeki problemler belirlenir. Daha sonra belirlenen bölgelere çizilen çizgiler üzerinden kanüller aracılığıyla ipler yerleştirilir. Böylece birbirlerine çapraz bir şekilde yerleştirilen ipler derinin altında bir ağ oluşturur. Bu da sarkmış, elastikiyetini kaybetmiş veya sarkmış cilt bir nevi askıya alınmış oluş bu problemlerin giderilmesine yardımcı olur.

Vücut tarafından emilip kendi kendine yok olan bu ipler işlem yapılan bölgede kolajen üretimini de tetikleyerek cildin kendini yenilemesine yardımcı olur. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan iple yüz germe işleminde kişi uygulamadan sonra günlük hayatına dönebilir. Uygulamanın etkisi yapıldığı günden itibaren görülmeye başlanır ve ortalama 1 ile 2 yıl arasında sürer.