Kalıcı dudak renklendirme dudakların zamanla kaybettiği rengini geri kazandırmak amacıyla yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Dudak renklendirme işlemi sonucunda dudaklar daha canlı ve hacimli bir yapıya kavuşabilmektedir.

Kalıcı dudak renklendirme işlemi cansız ve solgun görünen dudakların daha canlı ve genç görünmesi amacıyla yapılır. Dudak renklendirme işlemiyle dudaklara doğal görünüme sahip hacim kazandırılır. Dudak renklendirme işlemi dudak estetiği uygulamalarındandır.

Kalıcı Dudak Renklendirme Nedir?

Dudak bölgesi insan yüzünün kendine has bir şekli olan ve dışarıdan ilk dikkat edilen bölgelerindendir. Ayrıca dudaklar yüzün diğer bölgelerine göre farklı bir renge sahiptir. Kırmızımsı veya pembemsi bir renge sahip olan dudaklar da zamanla bazı değişimler yaşayabilmektedir. Zamanla yaş alamaya bağlı olarak insan vücudunda ve cildinde bazı değişimler gözlemlenebilmektedir. Vücudun belli bölgelerinde deformasyonlar yaşanabilirken bazı bölgelerde de renk solması görülebilir. Dudakların da kendine ait kırmızımsı rengi zamanla soluklaşabilir. Dudakların canlı rengini kaybetmesi olağan bir durumdur.

Kadınlar genellikle solgun dudaklarını makyajla kapatmaya çalışırlar. Fakat sürekli makyaj yapmak çok vakit alır. Ayrıca her an makyaj yapabilme imkânı da olamayabilir. Günümüzde gelişen estetik uygulamalar sayesinde artık doğal canlı rengini kaybeden dudaklara renklendirme işlemi yapılabilmektedir. Kalıcı etki sağlayan dudak renklendirme işlemi solgun dudakların daha canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilmektedir. Dudak pigmentasyonu olarak da bilinen dudak renklendirme işlemi sayesinde sürekli makyaj yapmadan da hacimli ve dolgun görünümlü dudaklara kavuşmak mümkün olabilmektedir.

Kalıcı Dudak Renklendirme Nedir?
Dudak Renklendirme Yaptıranlar

Dudak Renklendirme Yaptıranlar

Dudak renklendirme yaptıranların yorumlarını incelediğimizde genellikle olumlu yorumların fazla olduğu görülmektedir. Kadınların dudak renklendirme uygulaması yaptırmalarının en büyük sebebi dudaklarının makyajsız olduğu her an solgun görünmesidir. Kişinin dudaklarının doğal rengini kaybetmesi özgüven eksikliğine sebep olabilen bir görüntüdür. Özellikle çalışan veya sürekli insanlarla iletişim halinde olan kadınlar için bu önemli bir problem olabilmektedir.

Dudak renklendirme işlemi yaptıranlar artık sürekli dudak makyajı yapmaya ihtiyaç duymadıklarını belirtmektedir. Dudak renklendirme uygulaması yaptıranların memnuniyet seviyesi değişebilmektedir. İşlem sonucundan memnuniyeti belirleyen en önemli etken kişinin uygulamadan beklendiği sonuçtur. Yine dudak renklendirme yaptıran kadınların yorumlarda en çok değindikleri konu rahatlıktır. Dudak renklendirme işleminden sonra artık eskisi kadar makyaj yapma ihtiyacı duymadıklarını, makyajsız bile güzel ve canlı dudaklara sahip olduklarını dile getirmektedir.

Dudak Renklendirme Ankara

Dudak renklendirme uygulaması veya dudak pigmentasyonu cansız dudaklara canlılık ve renk kazandırmak amacıyla yapılır. Solgun dudaklara sahip kadınları sürekli makyaj yapma telaşından kurtaran uygulamayı polikliniğimizde rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Biz DrDerm Polikliniği olarak Ankara Tunalı’da hizmet veren kurumsal bir merkeziz. Polikliniğimizde çeşitli güzellik ve estetik uygulamalarını uzman personelimizle birlikte sunuyoruz. Misafirlerimize sunduğumuz hizmetler arasında,

  • Lazer epilasyon uygulamaları
  • Gençlik uygulamaları
  • Estetik uygulamaları
  • Lazerle cilt tedavileri
  • Zayıflama uygulamaları
  • Cilt bakımı uygulamaları

Bulunmaktadır. Dudak renklendirme uygulamaları da uyguladığımız merkezimizden konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dudak Renklendirme Ankara

Dudak Renklendirme Kalıcılık Süresi

Dudak renklendirme uygulamasının dövme ile aynı olmadığından bahsetmiştik. Kalıcı dövme uygulamaları genellikle ömür boyu kalan uygulamalardan. Çünkü boya olarak kullanılan materyal kalıcı makyajda kullanılan materyal ile farklıdır. Yine kalıcı dövme uygulamalarında renk pigmentleri cildin daha alt tabakalarına işlenir. Fakat dudak renklendirme işleminde cildin epidermis adı verilen en üstteki tabakasına uygulanır. Bu yüzden dudak renklendirme işleminin süresi daha kısadır.

Kalıcı olarak renklendirilen dudakların kalıcılık süresi ortalama 2 ile 3 yıl arasında değişmektedir. Dudak renklendirme işleminin kalıcılık süresi yapılan dudak bakımına ve kişinin cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Dudak renklendirme işlemi genelde kalıcı dövme ile karıştırılır. Uygulamalar birbirine oldukça yakın olsa da farklı tekniklerdir. Dudak renklendirme işlemi için öncelikle kişinin uzman tarafından kontrol edilmesi gerekir. Bu aşamada dudak renklendirme işlemi yaptırmak isteyen kişinin dudaklarının mevcut durumu analiz edilir. Kişinin renk tercihleri de belirlendikten sonra uygulama başlar.

Dudak renklendirme işleminde renk seçilirken kendi dudaklarınızın rengini seçebileceğiniz gibi sevdiğiniz bir ruj rengini de seçebilirsiniz. Renk seçimi yapıldıktan sonra uygulama için özel cihazlar kullanılır. Bu cihazlarda özel olarak üretilen çok ince uçlu iğnelerden yararlanılır. İğneler aracılığıyla dudakların 0,3 ile 0,5 mm altına renk pigmentleri iletilir. Böylece dudaklarda kalıcı olarak renklendirme sağlayabilmektedir.