Kalıcı lazer epilasyon fiyatları, istenmeyen tüylerden uzun yıllar boyu kurtulmayı sağlayan lazer teknolojisi için belirlenen fiyatlardır. Bu uygulama hastanelerde, kliniklerde ve gerekli izinlere sahip güzellik merkezlerinde yapılabilir. Fiyat belirlemesi, her kurumda ve hasta için değişkendir.

Kalıcı lazer epilasyon fiyatları kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı şekilde değişebilir. Her lazer epilasyon cihazı, tüm cilt ve kıllarda aynı performansı göstermez. Bu nedenle seçilmesi gereken cihaza bağlı olarak fiyat belirlemesi yapılabilir. Bununla birlikte her bireyin kıl yoğunluğu, kalınlığı ve yapısı birbirinden farklıdır. Fiyatlar, uygulama süreleri vb. bu bağlamda farklılaşacaktır.

Kalıcı lazer epilasyon fiyatları erkek hastalarda kadınlar için belirlenenlerden bir miktar fazla olabilir. Zira erkeklerin kıl yapısı hormonal nedenlerle daha güçlüdür. Daha geniş alanlarda, daha derin köklere sahip olabilen kıllar için kalıcı epilasyon seans sayıları ve süreleri artacaktır. Lazer epilasyon yapılabilecek bölgeler şu şekilde sıralanabilir;

Kalıcı Lazer Epilasyon Fiyatları
 • Kol ve bacaklar
 • Genital bölge
 • Koltuk altı
 • Karın bölgesi
 • Çene, dudak üstü
 • Yanak bölgesi
 • Sırt ve omuz

Bu doğrultuda lazer uygulaması ile istenmeyen tüylerden kurtulmak hemen her bölge için mümkündür. Lazer epilasyon uzun yıllardır kullanılmakta olan, FDA onaylı bir teknolojidir. Uygulamanın uzun veya kısa vadede bilinen kalıcı bir zararı yoktur.

Kalıcı Lazer Epilasyon Fiyatları

Tüm Vücut Kalıcı Lazer Epilasyon Fiyatları

Epilasyon lazer fiyatları hem bu hizmeti veren klinik ve hastanelerin fiyat politikalarına hem de kişiye özel bazı parametrelere göre belirlenir. Bu doğrultuda, uygulama için başvuran kişinin kıl ve cilt yapısı incelenmeden fiyat belirlenmesi mümkün değildir. Epilasyon fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan bazı hususlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Hastanın kıl tipi, rengi ve yoğunluğu,
 • İşlemde kullanılacak cihaz teknolojisi,
 • Gerekli seans sayısı ve uzunluğu,
 • Uygulama yapılacak bölge sayısı.

Ödeme hususunda da işletmelerin kendi tutumları mevcuttur. Bazı merkezler lazer seans fiyatları belirleyip her seans için ayrı ücret talep eder. Kimi durumda da lazer tüm vücut fiyat mevcuttur ve belirli bir seansa kadar aynı kalır.

En kalıcı lazer hangisi? Bu sorunun yanıtı da kişiye özel şekilde verilebilir. Her kişi için kullanımı uygun lazer epilasyon çeşitleri farklıdır. Eğer koyu renk kıllara sahip açık tenli biri için işlem yapılıyorsa, Alexandrite teknolojisi ile üretilmiş bir cihaz en uygunu olacaktır. Fakat bronzlaşmış kişilerde, kıl ve cilt rengi çok yakın kişilerde bu cihazın uygulamaları verimli olmaz. Bu durumda Diode ya da Nd:Yag kullanılarak lazer epilasyon işlemi yapılabilir. Bazı kişiler için farklı bölgelerde aynı cihaz teknolojisinden başarılı sonuç alınamaz. Bu durumlarda hastanın kıl yapısı incelenerek her bölge için buna uygun lazer cihazı kullanılmalıdır. Bu nedenle lazer epilasyon cihazları bakımından çeşitliliği bulunan merkezlerin tercih edilmesi işlem sonrası memnuniyet açısından önemlidir.

Lazer epilasyon kaç yıl kalıcı?” Doğru cihazlar ve teknikle yapılmış işlem sonrasında kılların ömür boyu geri gelmemesi beklenir. Ancak yine de her yıl hatırlatma atışı yapılması ve kıl köklerinin canlanmasının engellenmesi önerilir. Lazer epilasyon kalıcılığı hormonal yapıya ve diğer sağlıkla ilgili koşullara da bağlıdır.

Lazer Epilasyon Ne Kadar?

Lazer ile istenmeyen tüylerden kurtulmak, pek çok kişi tarafından rağbet görmektedir. Ağda, cımbız gibi uygulamaların yaşattığı ve tekrarlanması gereken acı, ya da tıraş işlemlerinin çok kısa süreli etkisi lazer işlemleri ile ortadan kalkar. Bu işlemle ilgili net bir fiyat vermek genellikle mümkün değildir. Yüz lazer epilasyon fiyatları ya da tüm vücut lazer epilasyon fiyatları değişiklik gösterebileceği gibi, aynı merkezden hizmet alan iki kişi için de fiyatlarda değişiklik söz konusu olabilir. Zira bu işlemlerin süresi, sayısı gibi detaylar kişiye özeldir.

Kalıcı Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer 8 seans kaç TL? Uygulama yapılacak bölge sayısına bağlı olarak fiyatlandırmada değişiklikler olacaktır. Uygulama son teknoloji, bakımı yapılmış cihazlarla uygulanmalıdır. Bu alanda deneyim ve bilgi sahibi kişilerce uygulanması da oldukça önemlidir. Dolayısıyla lazer fiyatları işlemi yaptıracak kişinin önceliği olmamalıdır. Aksi takdirde, yalnızca uygun fiyatlı olduğu için tercih edilmiş merkezlerde pek çok olumsuzlukla karşılaşılabilir.

Bir seans lazer kaç TL? gibi sorular seans başı ödeme yapmak isteyen kişilerce merak edilmektedir. Bu soruya da net yanıt verecek kişiler, başvuru yapılan klinik veya hastaneler olacaktır.

Ankara’da bulunan DrDerm Polikliniği, her kıl ve cilt yapısından kadın ve erkeklere lazer epilasyon hizmeti vermektedir. Detaylı bilgi ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.