Karbon peeling faydaları nelerdir? Diye merak edenlerdenseniz karbon peelingin ciltte yarattığı değişiklikleri duymuş ve merak etmişsiniz demektir. Bu yazıyı sizin için hazırladık.

Peki karbon peelingin faydaları nelerdir? Karbon peeling, en sade tanımıyla çeşitli solüsyonlar yardımıyla cildin en üst tabakasının soyulması işlemidir.

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?Aktif Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

Aktif karbon kömürün kısa sürede yüksek ısıya maruz bırakılması sonucu elde edilen, siyah renkte, toz halinde bir bileşendir. Toz haline getirilmesi sayesinde kömürün içerisinde küçük boşluklar oluşur ve bu boşluklar vücuttaki toksin maddelerin ve zararlı kimyasalların tutulmasına yardımcı olur.

Besin zehirlenmeleri, yüksek kolesterol ve bazı böbrek hastalıklarında kullanılan aktif karbon içeriği bu faydaları sayesinde geliştirilerek cilde uygulanabilen bir maske haline getirilmiştir. Ciltteki bakterileri ve kimyasal maddeleri tutarak cildin temizlenmesine destek olan karbon peeling faydaları şu şekildedir;

  • Karbon peeling uygulamasıyla ciltteki kir, toz ve yağlar temizlenerek cildin daha temiz ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur
  • Cildin üst tabakasına nüfuz eden aktif karbonlar, o bölgedeki istenmeyen porları temizlenmesine destek olur
  • Karbon peeling yine cildin üst tabakasındaki ölü hücrelerin temizlenmesini olanak sağlayabilir ve cildin kendini yenilemesine yardımcı olur. Böylece cilt yeni ve canlı bir görünüme kavuşabilir
  • Karbon peeling cildin yağlanmaya yatkın olduğu sıcak havalarda ve yağlı cilt tiplerinde ciltteki yağ oranının dengelenmesine yardımcı olur
  • Ciltteki akne ve sivilce izlerinin giderilmesinde etkin rol oynayarak yeni akne oluşumunun engellenmesinde destekleyici unsur olabilir.

Ankara Lazer Epilasyon

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Cildin fazla yağlardan, kir, toz ve ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olan karbon peeling uygulamasında öncelikle cilde özel bir içeriğe sahip aktif karbon solüsyonu sürülür. Ortalama 15 dakika bekletilip cilt tarafından emilmesi sağlanan solüsyonun uygulanmasından sonra özel lazerle bölgeye atışlar yapılır. Isı ve ses dalgalarının etkisiyle solüsyonun cilde etkisi etmesi sağlanır ve işlem tamamlanır.

Karbon Peeling Ne Sıklıkla Uygulanır?

Karbon peeling uygulamasının kaç seans ve ne sıklıkla uygulanacağı uzman tarafından kişinin sahip olduğu cilt yapısına ve şikayetçi olduğu problemlere göre belirlenmektedir. Genellikle 1 ile 3 hafta arasında uygulanan karbon peeling uygulamaları genellikle 5 seans yapılır. Fakat ihtiyaca göre 10 seansa kadar seans süreleri uzatılabilir.