Kaş tasarımı nasıl yapılır? Sorusu özellikle kadınlar tarafından oldukça merak edilen güzellik uygulamalarının başında gelir.

Bu yüzden biz de bu yazımızda kaş tasarımı nasıl yapılır? Konusunda merak edilenlere ve kalıcı makyaj hakkında bilinmesi gereken önemli noktalara değineceğiz.

Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?Kalıcı Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kaşlar, kadınların yüz güzelliklerini yansıtan önemli bölgelerden biridir. Çünkü; kaşlar yüz hatlarının, yanak çizgisinin, burun ve göz hatlarının daha belirgin hale gelmesinde önemli rol oynar. Ayrıca gözlerin alımlılığını ve çekiciliğini tamamlayan, kişinin bakışlarını etkileyerek tamamlayan önemli estetik enstrümanlarındandır. Hal böyle olunca güzel daha belirgin hatlara sahip olmak isteyen kadınlar kaş tasarımına büyük önem verirler.

Bazı kadınların ise kaşları bazen tam istedikleri gibi olmayabilir. Örneğin;

  • Seyrek kaşlar,
  • Olması istenilenden daha kalın veya ince kaşlar,
  • Yüz hatlarına paralel kavise sahip olmayan kaşlar,
  • Açık tenli kadınlarda ten rengine yakın bir renge sahip olan kaşlar,
  • Koyuluk olarak istenilen koyulukta olmayan kaşlar,

Gibi bazı durumlar kadınların sürekli olarak makyaj yapmasına rağmen yine de tam olarak istedikleri gibi kaşlara sahip olmasını engeller. Kalıcı kaş tasarımı böyle durumda uygulanabilen etkili yöntemlerdendir.

 Kalıcı Kaş Tasarımı Ankara

Kalıcı kaş uygulaması temeline bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Dövme uygulamasına benzemekle birlikte dövmede kullanılan teknikten farklı bir teknik kullanılır. Kalıcı kaş uygulamasında dövmede kullanılan mürekkep yerine doğal bir içerik kullanılır. Bu yüzden kalıcı kaş uygulamasının ömrü cilt yapısı ve kullanımına bağlı olarak 2 ile 5 yıl arasında değişmektedir.

Kalıcı kaş tasarımında kaşlar istenilen şekil ve boyuta kavuşturularak yüz çizgilerinin belirginleşmesine yardımcı olur. Uygulamada işlem deri altına yapıldığı için makyajdan ziyade daha doğal ve mat bir görünüm kazandırılır. İstenirse kalıcı makyajın üzerine tekrar günlük makyaj da yapılabilir.

Ankara Lazer Epilasyon

Kimler Kalıcı Kaş Yaptırabilir?

Kalıcı kaş tasarımını isteyen herkes yaptırabilir. Sadece bazı alerjik rahatsızlığı bulunan kişilerin yaptırması tavsiye edilmez. Bu yüzden kalıcı makyaj uygulamalarından önce alerjik reaksiyon testi yaptırılmalıdır.

Kalıcı kaş uygulaması yoğun çalışan, makyaj yapmaya vakit ayırmak istemeyen kadınlar, sporcular ve sanatçılar tarafından sık tercih edilse de günümüzde güzelliğe ve estetiğe önem veren her kadın tarafından yaptırılmaktadır.