Koltuk altı lazer epilasyon kaç seansta biter? Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerden oldukça sık gelen bu sorunun ne yazık ki kesin bir yanıtı yoktur. Çünkü uygulamalar standart olsa da uygulama sıklığı ve sayısı pek çok parametreye bağlı olarak değişmektedir.

Koltuk altı lazer epilasyon kaç seansta biter sorusuna “Genel olarak 6 seans sonrası belirgin azalma olur ve 8-10 seans içinde tam performanslı bir şekilde tüylerden kurtulmak mümkündür”, şeklinde yanıt verilebilir. Lazer epilasyon işleminin sonuç verme hızı kişinin cilt rengi, kıl yapısı ve yoğunluğu gibi faktörlere göre değişiklik gösterir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Uygulaması

Koltuk altı lazer epilasyon, kıl köklerine lazer ışığı iletilerek kıl köklerinin yakılması ve tekrarlanan işlemle en nihayetinde yok edilmesi işlemidir. Lazer epilasyon, uygulandığı bölgede istenmeyen tüylerden kesin olarak kurtarabilen bir yöntemdir. İstenmeyen tüyler için uygulanan diğer yöntemlerden çok daha etkili, acısız ve kalıcı olmasıyla ayrılır.

Uygulama ise oldukça basittir;

  • Cilt rengi, kıl yapısı incelenerek uygun cihaz ve atış modu ayarlanır.
  • Temiz ve kuru olan bölgede, mümkünse kılların kısalmış olması gereklidir.
  • Steril ortamda, konuyla ilgili bilgi ve deneyim sahibi kişiler tarafından bölgeye atış yapılır.
  • Bir süre uzaması beklenen tüyler 10-15 gün gibi bir sürede genellikle kendiliğinden dökülür.

Uygulamadan sonra belli bir süre duş alınmaması, bölgenin tahrişe neden olabilecek her türlü faaliyetten korunması gerekir. Ayrıca işlem ciltte kuruluk ve hassasiyet yaratacağından bakım ürünlerinin mümkün olan en düşük düzeyde kullanılması önemlidir.

Koltuk Altı En İyi Lazer Epilasyon

Günümüzde çeşitli özellikleri sahip, farklı lazer epilasyon aletleri vardır. Bu cihazlar farklı teknolojilere ve çalışma prensiplerine sahip olduklarından, farklı ihtiyaçlar için etkin şekilde uygulama sağlayabilir. Kıl kalınlığı, rengi, cilt rengi, kılların uzama hızı gibi detaylar uygun cihaz seçiminde önemli detaylardandır.

Kılların yapısı genellikle genetik faktörlere bağlıdır. Ayrıca hormonal durum, yaşam tarzı, kişinin genel sağlık durumu da kılların özelliklerinde belirleyici unsurlardandır. Bunların yanı sıra, koltuk altı lazer epilasyon kaç seansta biter sorusunun kadın ve erkekler için yanıtları farklıdır. Daha gür ve kalın kıl yapısında olduklarından erkek lazer epilasyon uygulaması için kadınlardaki hızda performans beklenemez. Koltuk altı için en iyi lazer epilasyon cihazının, uzman bir kişi tarafından yapılacak muayene sonrası seçilmesi gerekir.

Bu işlemlerin uygulanmasında kullanılan cihazlar ve özellikleri şu şekildedir;

Nd: Yag Lazer: Kıl köklerindeki melanin pigmentine nüfuz ederek çalışır. Koyu renkli cilt ve açık renk kıl yapısında diğer cihazlardan daha etkilidir.

Diode Lazer: Ciltte derine nüfuz eder ancak doğrudan kıl foliküllerini hedef alır. Bu nedenle muhtemel yan etkiler açısından oldukça güvenlidir.

Alexandrite Lazer: Açık renk cilt ve koyu renk kıl kombinasyonunda hızlı ve etkili sonuç vermektedir. Bronzlaşmış ciltte uygulanması tavsiye edilmez.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilecek Hususlar

Lazer epilasyon cihazları uzun süredir kullanılmaktadır. Yalnızca istenmeyen tüy çözümü olarak değil, cilt lekelerinde, sivilcelerde ve bazı cilt problemlerinin çözümünde lazer epilasyona başvurulmaktadır. Uzun süredir kullanılmakta olan ve teknoloji ve tıbbın tüm gelişim sürecinden faydalanan cihazların kullanımı genel olarak iyi tolere edilir.

Ergenlik sürecini tamamlamış her birey, cinsiyet, yaş ya da kıl yapısına bakılmaksızın bu uygulama ile istenmeyen tüylerden kurtulabilir. Bir cilt hastalığı, hamilelik gibi durumların doktorlara danışılması, işlemin uygulanacağı yerin iyi seçilmesi yeterlidir.

Drderm Polikliniği, uzman kadrosuyla ve son teknoloji ekipmanlarıyla, güvenli ve hızlı biçimde lazer epilasyon uygulamaları yapmaktadır. Ankara lazer epilasyon uygulaması için, en iyi kadroyla ve ekipmanla hizmet almak oldukça kolaydır. Detaylı bilgi ve fiyatlar için bize ulaşabilirsiniz.