Lazer epilasyon aleti fiyatları çok fazla model, marka, ürün çeşitliğinin olduğu günümüz lazer epilasyon teknolojisinde oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Bu çeşitliliği, lazer epilasyonun yaygınlaşması, hem güzellik hem tıp sektöründe kullanım alanlarının var olması desteklemektedir.

Lazer epilasyon aleti fiyatları araştırılırken görüleceği üzere piyasada çok fazla ürün ve fiyat seçeneği bulunmaktadır. Bunlara evde lazer epilasyon uygulamaları, buz lazer epilasyon gibi ürünler de eklendiğinde seçenekler oldukça genişlemektedir.

Lazer Epilasyon Aleti

Lazer epilasyon aletlerinin türlerine göre değişiklikler göstermekle birlikte temel çalışma prensibi şu şekildedir;

  • Kıl foliküllerinde bulunan melanin adlı renk maddesi lazer tarafından algılanır.
  • Bu madde lazer ışığı tarafından ısıya dönüştürülerek yok edilir.
  • Ortaya çıkan ısı enerjisi kıl folikülünü tahrip eder.

Bu şekilde çalışan lazer epilasyon cihazı sayesinde istenmeyen tüyler kalıcı olarak yok edilebilir. Üstelik ürünler hormonal gelişimini tamamlamış tüm kadın ve erkeklerde belli bir yaş üstündeki tüm kişilerde kullanıma uygundur.

Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları
Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer Epilasyon Aleti Modelleri

Günümüzde oldukça popüler olan lazer epilasyon işlemlerinde tam bir memnuniyet sağlanabilmesi için cilt ve kıl tipinize en uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Örneğin tüm lazer epilasyon aleti modelleri yaz aylarında kullanıma uygun olmayacaktır. Yahut cilt yapınız hassassa ve acı eşiğinizin düşük olduğu düşüncesindeyseniz mümkünse buz başlıklı, ayarlanabilir atış hızına sahip olan bir ürün seçmeniz gerekmektedir.

Günümüzde yaygın olarak lazer epilasyon aletlerinde kullanılan üç teknoloji mevcuttur.

Nd Yag lazer: 1064 nm dalga boyunda işlem yapmaktadır. Melanin tarafından emilimi daha az seviyelerde olduğundan koyu renkli cilt tiplerinde de etkili olabilmektedir. Ayrıca her mevsim uygulanmak için uygundur.

İstenmeyen tüy yok edilmesinin yanında yüzeysel kılcal damar tedavisi gibi tıbbi uygulamalarda da kullanılabilmektedir.

Alexandrite lazer: 755 nm dalga boyuyla işlem yapmaktadır. Açık ten rengine sahip kişilerde iyi sonuçlar verir. Pratik ve hızlı işlem yapılabilmesi açısından diğer lazer epilasyon cihazlarından daha avantajlıdır.

Diode lazer: 810 nm dalga boyunda atış yapmaktadır. Leke bırakma riski oldukça düşüktür ve koyu renkli cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Tüm cilt tiplerinde, bronzlaşmış ciltler dahil tüm ten renklerinde kullanımı uygundur.

Profesyonel Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları

Lazer epilasyon aleti fiyatları pek çok etkene bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak bu cihazlar yalnızca eğitimli kişiler tarafından yapılan işlemlerde profesyonel kullanıma uygun olmaları, taşınabilirliklerinin az olması, kişisel kullanıma uygun tasarlanmamış olmaları nedeniyle kişisel satın alımlara uygun değildir.

Fiyatların değişkenliği pek çok kritere bağlı olduğundan kesin bir fiyat belirlenmesi de mümkün olmamaktadır.

Lazer Epilasyon Ankara

Her ne kadar günümüzde evde lazer epilasyon için uygun ürünler mevcut olsa da fiyatları ve kullanışlılıkları tartışmalıdır. Özel DRDERM Polikliniği olarak bu işlemleri profesyonel ve eğitimli kadromuzla, kısa sürede hızlı sonuçlar almanızı sağlayacak şekilde planlıyoruz.

Kıl ve cilt tipinize uygun lazer epilasyon aleti tespit edildikten sonra size özel olarak hazırlanacak tedavi programına dahil olmak için bize ulaşabilir, öncesinde işlemlerimize ve ürünlerimize göz atabilirsiniz.

DRDERM Polikliniği olarak yaptığımız lazer epilasyon işlemleri sayesinde istenmeyen tüylerden konforlu bir şekilde kurtulabilirsiniz.